رونمایی کمپانی HGST از هارد ۱۰ ترابایتی

این مطلب از سایت گهر اختصاص دارد به : رونمایی کمپانی HGST از هارد ۱۰ ترابایتی
از شما همراهان همیشگی گهر دعوت می کنیم همچنان گهر را همراهی کنید. پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاسگزایم.

.

رونمایی کمپانی HGST از هارد ۱۰ ترابایتی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

.

اولین بار با اظهار نظر طوفانی HGST مبنی بر امکان افزایش چهل درصدی فضای ذخیره‌سازی در درایوها در سال ۲۰۱۲، نام این شرکت بر سر زبان‌ها افتاد. این شرکت اعلام نمود با جایگزینی هوای درون درایو با هلیوم می‌تواند به این مهم دست پیداکند.

در سال ۲۰۱۳ این زیرمجموعه وسترن دیجیتال دیسک هلیومی ۶ ترابایتی خود را معرفی کرد و در سال ۲۰۱۴ این فضا به هشت ترابایت رسید و اکنون شاهد تولید درایو ده ترابایتی هستیم.

Ultrastar Archive Ha10 جدیدترین محصول دیسک سخت بر پایه هلیوم است. مزایای استفاده از هلیوم در دیسک‌های سخت، تراکم پایین‌تر یعنی چیزی در حدود یک هفتم هوای معمولی است. این مسئله به‌معنای اصطکاک کمتر با قسمت‌های متحرک داخلی است که نهایتا باعث خواهد شد توان کمتری برای عملکرد مطلوب این تجهیز مصرف شده و البته میزان اطلاعات در دیسک تا حد زیادی افزایش یابد.

البته با توجه به بکارگیری SMR و اینکه این تکنولوژی به نوشتن بر روی کلیه ترک‌ها اقدام می‌کند این درایو به‌منظور استفاده در تهیه آرشیو پویا و نه بازنویسی‌های مجدد، عملکرد بهتری خواهد داشت. علاوه بر فضای ذخیره‌سازی بالا، این درایو ۳.۵ اینچی از دو میلیون ساعت به عنوان عملکرد بدون خطا تا از کار افتادن بهره می‌برد. این درایو در مدل‌های SATA 6 Gbps و SAS Gbps به بازار عرضه خواهدشد و HGTS اذعان داشته کاربران شاهد ۲۰ درصد بهینه‌سازی توان به‌ازای هر ترابایت در مقایسه با نسخه قبلی یعنی Ultrastar He8 خواهند بود.

لازم به ذکر است که در شروع کار، Ultrastar Archive Ha10 در اختیار شرکت‌های سازنده و البته سرویس‌های ابری قرارخواهد گرفت.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي