هزینه عکس رنگی از رحم در سال ۱۴۰۳

اگر قصد گرفتن عکس رنگی از رحم خود را دارید و می خواهید از هزینه های آن مطلع شوید در ادامه این مطلب خواهیم گفت که چقدر هزینه دارد و با چه روشهایی بهتر است که عکس رحم بگیرید.

هزینه عکس رنگی از رحم در سال ۱۴۰۳

 

هزینه عکس رنگی از رحم در سال ۱۴۰۳

هزینه بیهوشی جهت عکس رنگی رحم (HSG) ششصد  تا هشتصد هزار تومان و برای اتباع خارجی 100 دلار می باشد. هزینه عکسبرداری و هزینه داروها و لوازم با بیمه محاسبه می شود. 

مزایای عکس رنگی رحم عبارتند از :

1- این روش با حداقل تهاجم و عوارض نادر همراه است.

2- مدت زمان انجام این روش نسبتاً کوتاه است و می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در خصوص انواع اختلالاتی که باعث ناباروری و یا مشکلات سقط جنین می‌شود، فراهم کند.

3- گاهی اوقات این روش می‌تواند انسداد لوله‌های فالوپ را برطرف ساخته و به بیمار امکان بارداری بدهد.

4- بعد از آزمایش اشعه ایکس هیچ‌گونه آثار تابش اشعه در بدن بیمار باقی نمی‌ماند.

5- اشعه ایکس معمولاً هیچ عوارض جانبی در محدوده تشخیصی برای این آزمایش به همراه ندارد.

مرتبط با این مطلب: درمان زخم دهانه رحم با عسل

عکس رنگی رحم چیست؟

1- عکس رنگی رحم که لوله‌ نگاری رحم نیز نامیده می‌شود، یک آزمایش اشعه ایکس است که با استفاده از نوع خاصی از اشعه ایکس به نام فلوروسکوپی و مواد حاجب (کنتراست) انجام می‌شود.

2- آزمایش اشعه ایکس (رادیوگرافی) یک تست پزشکی غیرتهاجمی است که در تشخیص و درمان بیماری‌ها به پزشک کمک می‌کند.

3- تصویربرداری با اشعه ایکس شامل قرار دادن بخشی از بدن در معرض دوز کمی از پرتوهای یونیزان برای تولید تصاویری از داخل بدن است.

4- اشعه X قدیمی‌ترین و رایج‌ترین روش تصویربرداری پزشکی است. فلوروسکوپی تکنیک خاصی است که با استفاده از اشعه ایکس انجام می‌شود و امکان مشاهده اندام‌های داخلی در حال حرکت را فراهم می‌سازد.

5- در طی عکسبرداری رنگی از، رحم و لوله‌های رحمی از مواد حاجب محلول در آب پر می‌شود و به این ترتیب رادیولوژیست قادر است تا با استفاده از فلوروسکوپی به مشاهده آناتومی رحم و بررسی عملکرد آن بپردازد.

هزینه عکس رنگی از رحم در سال ۱۴۰۳

کاربرد عکس رنگی رحم

1- عکس رنگی از رحم به رادیولوژیست اجازه می‌دهد تا شکل و ساختار رحم، باز بودن لوله‌های فالوپ و هر گونه ‌زخم در رحم یا حفره صفاق (شکمی) را مشاهده و بررسی کند.

2- این روش همچنین برای بررسی سقط مکرر که ناشی از ناهنجاری‌های مادرزادی و یا اکتسابی رحم است، استفاده می‌شود. همچنین عکس رنگی رحم به منظور تشخیص وجود و شدت اختلالاتی مانند موارد زیر انجام می‌شود:

3- تومور و سرطان رحم

4- چسبندگی رحم

5- فیبروم رحم

علاوه بر این، عکس رنگی از رحم به منظور بررسی باز بودن لوله‌های رحم و نظارت بر اثرات جراحی انسداد لوله‌های رحم استفاده می‌شود.

از جمله:

  • انسداد لوله‌های رحم به علت عفونت یا زخم
  • بستن لوله رحم
  • بسته شدن لوله‌های رحم با روش عقیم سازی و عقیم سازی معکوس
  • بازکردن مجدد لوله‌های رحم پس از عقیم سازی یا انسداد وابسته به بیماری

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه