سریعترین روش باز شدن قاعدگی (روش های خانگی باز شدن پریود)

این مطلب در مورد سریعترین روش باز شدن قاعدگی است. در بعضی موارد، به هم خوردن چرخه قاعدگی و قطع آن در خانم ها نشانه بارداری نیست. اگر این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ما در این بخش راهکارهایی برای پریود شدن را در اختیار شما قرار می دهیم.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

 

سریعترین روش باز شدن قاعدگی (روش های خانگی باز شدن پریود)

قرص باز شدن پریود :

 قرص پروژسترون پروژسترون و یا نمونه مصنوعی آن پروژستین، معمولا تحت عنوان قرص‌های پیشگیری از بارداری و یا به همراه درمان‌های جایگزین استروژن جهت درمان عقب افتادگی پریود و یا بهبود خونریزی شدید بانوان به دلیل عدم تعادل هورمونی تجویز می‌شود. قرص پروژسترون طی مدت یک تا چهار ساعت جذب جریان خون می شود برای جذب بهتر  این قرص ضروری است حتما آن را همراه با غذا مصرف کنید.

 آمپول پروژسترون: سریع ترین روش باز شدن قاعدگی تزریق ‌آمپول پروژسترون است که حاوی هورمون زنانه پروژسترون بوده و برای درمان پریود نشدن و خونریزی‌های رحم بدلیل کمبود پروژسترون است.

 شیاف پروژسترون: شیاف پروژسترون حاوی هورمون فعال پروژسترون است و در موارد متعددی از جمله پریود عقب افتاده، کمک به تقویت شانس باروری، درمان سندرم پیش از قاعدگی، افسردگی بعد از زایمان و جلوگیری از سقط جنین در درمان‌های ناباروری چون IVF استفاده می‌شود. شیاف‌های پروژسترون را داخل واژن قرار داد تا پس از ذوب از طریق رگ‌های متعدد جذب شوند. مدت زمان اثربخشی شیافت ۴ ساعت خواهد بود.

 کرم پوستی پروژسترون: این کرم به عنوان یکی از روش‌های درمانی جایگزین عقب افتادگی سیکل قاعدگی و بی‌نظمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کرم از طریق پوست جذب می‌شود و کمبود این هورمون در بدن را جبران کنند. این کرم برای درمان خونریزی غیرطبیعی و بی‌نظمی در سیکل پریود به دلیل عدم تعادل هورمونی تجویز می‌شود و باید طبق تجویز پزشک و حداقل یکبار در روز روی پوست مالیده شود تا به نتیجه مطلوب برسید.

 

سریعترین روش باز شدن قاعدگی (روش های خانگی باز شدن پریود)

قرص قوی برای پریود شدن (مکمل )

 قرص Wellwoman : یک مکمل است که برای سلامت زنان به کار می‌رود. این مکمل حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مختلفی است که برای سلامت عمومی زنان مفید هستند. اما مصرف قرص Wellwoman به تنهایی نباید به عنوان روشی برای تنظیم پریود استفاده شود و نباید جایگزین داروی دیگری بدون مشورت با پزشک باشد. استفاده از داروی Wellwoman بدون مشورت با پزشک ممکن است بر سلامت شما تأثیر داشته باشد، اما با تجویز پزشک بهترین درمان برای تنظیم دوره‌های پریود است.

 

سریعترین روش باز شدن قاعدگی (روش های خانگی باز شدن پریود)

روش‌های خانگی برای باز شدن قاعدگی چیست؟

در ادامه قصد داریم سریع ‌ترین روش باز شدن قاعدگی طبق رویکردهای سنتی را برایتان شرح دهیم:

 دوش یا کمپرس آب گرم: استفاده از دوش و کمپرس آب گرم علاوه بر ایجاد آرامش در فرد و تسکین بخشی از علائم PMS قادر است به دلیل گرمای خود منجر به شل شدن عضلات شکمی شده و جریان خون در رحم را تحریک می‌کند.

 ویتامین C : ویتامینC قادر است با افزایش سطح استروژن بدن و کاهش سطح پروژسترون منجر به انقباض رحم و شکستن و فروریختن دیواره رحم شود و همین مسئله کمک می‌کند قاعدگی به سرعت اتفاق افتاده و خونریزی قاعدگی شروع شود.

 آناناس: آناناس میوه‌ای است که با افزایش حرارت بدن، خصوصاً در ناحیه لگن زنان موجب انقباضات بیشتر رحم می‌شود، از همین رو قاعدگی را تسریع بخشیده و موجب شروع خونریزی پریودی در فرد می‌شود.

 زعفران: دمنوش زعفران می‌تواند با افزایش انقباضات رحم، تاثیر فوق العاده‌ای روی باز شدن خونریزی پریود داشته باشد، به همین دلیل توصیه می‌شود زنان باردار در ماه‌های ابتدایی بارداری و حتی در طول  بارداری به هیچ وجه از زعفران استفاده نکنند چرا که ممکن است باعث سقط جنین شود.

آیا تاخیر پریود خطرناک است؟

 

سریعترین روش باز شدن قاعدگی (روش های خانگی باز شدن پریود)

توجه به این نکته ضروری است که قطع پریود یا هر گونه تأخیر در سیکل پریودی بانوان ممکن است نشانه دهنده یک مشکل اساسی باشد. در صورت وجود شرایط زیر به پزشک متخصص مراجعه کنید:

چنانچه احتمال بارداری خود را می‌دهید.

 چنانچه طی سه دوره پیاپی پریود نشده‌اید.

 چنانچه سیکل پریودیتان پیش از ۴۵ سالگی متوقف شده است.

 چنانچه تا ۵۵ سالگی همچنان پریود می‌شوید.

چنانچه بین سیکل‌های قاعدگی و یا پس از رابطه جنسی شاهد خونریزی هستید.

تغییرات شدیدی در سیکل قاعدگی خواهید داشت که یا سنگین و یا سبک‌تر خواهد ‌شد.

 دچار خونریزی پس از یائسگی شده‌اید (پس از توقف ۱۲ ماهه خونریزی، دچار خونریزی مجدد شده‌اید)

ورزش‌های سنگین می‌تواند منجر به بروز سیکل‌های نامنظم پریودی، تأخیر در سیکل پریود یا قطع آن شود. ورزشکارانی چون دوندگان، وزنه برداران و سایرینی که به شکل روزانه تمرین می‌کنند احتمالاً تجربه چنین مشکلی را خواهند داشت. ورزش قادر به کاهش سطح استروژن شده و باعث توقف سیکل پریودی فرد می‌شود. راهکار رفع مشکل پریودی‌های نامنظم در درازمدت استفاده از یک داروی ضد بارداری هورمونی است. این قرص‌های ضد بارداری قادر به کنترل سطح هورمون‌ها در بدن هستند. پیش از هر نوع تصمیم گیری در خصوص استفاده از این روش با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه