آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 19 ژانویه

یک میکاپ زیبا و جذاب، نیازمند یادگیری اصول و روش زیرسازی، شناخت فرم و حالت اجزای صورت و به کارگیری لوازم آرایش مرغوب و با کیفیت است. همه این موارد در کنار هم، یک میکاپ بی نقص و خاص را ایجاد می کنند.

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

زیرسازی آرایش چشم، چه تاثیری در دوام و ماندگاری آرایش چشم ها دارد؟

آیا می خواهید چشم های زیبا و جذابی داشته باشید؟

آرایش چشم هایتان می ریزد، پخش می شود و دوامی ندارد؟

آرایش چشم هایتان با فرم چشم هایتان همخوانی ندارد؟

اما چشم ها در میکاپ صورت از اهمیت بالایی برخوردارند، در صورتی که فرم و حالت چشم هایتان را شناسایی کنید و متناسب با فرم آن ها، سبک صحیحی را برای آرایش چشم ها انتخاب کنید، نه تنها به زیباتر شدن چشم ها کمک می کنید، بلکه میکاپ کلی صورت هم متفاوت خواهد بود.

بی شک برای شما این سوال پیش آمده که چطور میکاپ و گریم های حرفه ای عروس ها و مدلینگ ها، ساعت ها بدون تغییر مانند اولش می ماند و ذره ای نمی ریزد، پخش و خراب نمی شود.

جواب این سوال بسیار ساده است، در تمام فرایند میکاپ برای اجزای مختلف صورت، از جمله چشم ها، زیرسازی اصولی و حرفه ای متناسب با نوع پوست فرد انجام می شود.

با توجه به اهمیت چشم ها در زیبایی صورت و زیبایی فرد، در این نوشتار قصد داریم تمامی تکنیک ها و نکات مهم در رابطه با زیرسازی آرایش چشم ها متناسب با فرم چشم ها را شرح دهیم تا با شناخت بیشتر، بتوانید میکاپی حرفه ای داشته باشید.

برای یادگیری این اصول و رسیدن به جواب سوال های مطرح شده در بالا، با ما تا انتهای این مطلب از الانزا همراه باشید.

شست و شو و پاکسازی چشم ها

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

شست و شو و پاکسازی پوست قبل از میکاپ ضروری است. این کار باعث می شود مواد آرایشی به خوبی روی پوست قرار گیرند و میکاپ تمیزی داشته باشید.

از این رو کل صورت، از جمله چشم ها را پاک کننده صورت به آرامی و ملایم شسته، تا تمامی آلودگی ها از بین بروند. پس از شست و شو کامل، صورت را با حوله خشک کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام شست و شو و خشک کردن، اطراف ناحیه چشم، خصوصا زیر چشم ها را نکشید و به آرامی این مراحل را انجام دهید؛ چرا که پوست اطراف چشم فوق العاده نازک، ظریف و حساس بوده و کشیده شدن پوست این ناحیه، باعث به وجود آمدن خطوط و چین و چروک می شود.

از پرایمر چشم استفاده کنید

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

برای زیرسازی آرایش چشم ها، بایستی از پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر چشم برای تمامی پوست ها به خصوص پوست های چرب مناسب است. در صورتی که پوست نرمالی دارید، می توانید به جای پرایمر از کانسیلر چشم هم استفاده کنید.

پشت پلک را به طور کامل تا زیر ابروها، با پرایمر کاور کنید. استفاده از پرایمر در ناحیه اطراف ابرو، به دوام آرایش ابرو کمک کرده، علاوه بر این فاصله میان ابرو چشم ها را بهتر نشان می دهد.

برای این کار از براش آرایشی یا پد آرایشی استفاده کنید و این کار را با ضربات آرام و ملایم انجام دهید تا پرایمر به خوبی روی پلک پخش شود و پوست این قسمت دچار کشیدگی نشود.

استفاده از پرایمر خطوط پشت چشم، تمامی لک ها و تیرگی ها را پوشانده و پوست را یکدست و صاف می کند؛ به این ترتیب سایه چشم و مدادهای آرایشی به خوبی روی پوست کشیده می شوند.

به طور کلی پرایمر یک زیرساز فوق العاده است که علاوه بر پوشاندن تیرگی ها و لک ها، از چرب شدن پوست این ناحیه چشم و تعریق در هوای گرم جلوگیری کرده و دوام آرایش را بالا می برد. پرایمر یا کانسیلر را یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید.

کانسیلر چشم را فراموش نکنید

برای زیر چشم ها بایستی از کانسیلر استفاده کنید، اما قبل از استفاده از کانسیلر بایستی عیب های این قسمت را شناسایی کنید.

در صورتی که در زیر چشم هایتان تیرگی، سیاهی و قرمزی مشاهده می شود و گود رفته است، از کانسیلر یک درجه روشن تر یا همرنگ پوست استفاده کنید. به این ترتیب تیرگی ها کاور شده و حالت گود رفته زیر چشم ها، نمایان نخواهد بود.

اگر زیر چشم هایتان دارای پف است، از کانسیلر یک یا دو درجه تیره تر از رنگ پوستتان استفاده کنید. این تناژ رنگ کانسیلر، می تواند پف زیر چشم را پوشانده و نمای بهتری ایجاد کند.

برای این کار چند قطره کانسیلر را زیر چشم ها قرار داده و با استفاده از براش آرایشی یا بیوتی بلندر (اسفنج تخم مرغی) کانسیلر را در زیر چشم ها تا بالای گونه ها به طور کامل پخش کنید.

از پودر بیک یا پودر تثبیت کننده استفاده کنید

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

پودر بیک یا پودر تثبیت کننده را آرایش را از یاد نبرید. این پودر یک محصول تخصصی و زیرساز است که کمک می کند آرایش چشم دوام بیشتری داشته باشد.

در سال های گذشته بعد از پرایمر یا کانسیلر از پودر پنکیک برای این کار استفاده می شد، اما در سال های اخیر با توجه به اهمیت فرایند زیرسازی میکاپ چشم، این محصول تخصصی طراحی و به بازار عرضه شده است که بسیار مفید و کارآمد است.

این محصول بافتی پودری داشته و بایستی آن را بعد از پرایمر یا کانسیلر استفاده کنید. اساس عملکرد پودر بیک به این صورت است که از چرب شدن و براق شدن پوست در اثر استفاده از کانسیلر جلوگیری کرده و ظاهر و جلوه طبیعی به پوست می دهد. پودر بیک یا تثبیت کننده مرغوب، خیلی زود جذب پوست می شود و پرایمر یا کانسیلر روی پوست را ثابت می کند.

آرایش چشم های ریز و کوچک

میکاپ چشم ها در این مدل چشم ها بایستی به گونه ای باشد که در نهایت چشم ها بزرگ تر دیده شوند و جلوه بیشتری داشته باشند.

برای این کار بعد از زیرسازی، بایستی به سراغ پالت سایه چشم رفته و از میان تناژ رنگ های روشن آن انتخاب داشته باشید.

رنگ های روشن سایه باعث می شوند، چشم ها درشت تر شوند. در صورتی که می خواهید از دو رنگ سایه استفاده کنید، دو رنگ نزدیک بهم و روشن را انتخاب کنید.

در صورتی که قصد حضور در مراسم یا جشنی را دارید، از سایه های پودری روشن، براق و شاین دار استفاده کنید. سایه های براق و شاین دار خود به تنهایی چشم ها را بزرگ تر و درخشان تر نشان می دهند.

علاوه بر این کشیدن خط چشم ظریف و دنباله دار می تواند چشم ها را بزرگ تر نشان دهد، سعی کنید خط چشم را خیلی ظریف و نازک و از گوشه چشم ها تا قسمت میانه چشم بکشید.

آرایش چشم های گرد و درشت

چشم های گرد و درشت، ایده آل ترین مدل چشم ها به شمار آمده که دست شما را برای آرایش و انتخاب رنگ های سایه چشم باز نگه می دارند.

برای آرایش چشم های گرد و درشت، بعد از مراحل زیرسازی که در بالا به آن اشاره شد، از تناژهای رنگی تیره استفاده کنید و تمامی پلک را با براش آرایشی آغشته به سایه چشم تیره بپوشانید. استفاده از خط چشم با دنباله کوتاه و ریمل حجم دهنده، زیبایی این مدل چشم ها را دو چندان می کند.

در صورتی که چشم های گرد و درشتی دارید و گوشه های چشم هایتان کمی حالت افتاده دارد، از سایه های چشم در طیف های رنگی تیره، برای قسمت میانی پلک و از رنگ های روشن برای گوشه های چشم استفاده کنید.

آرایش چشم ها با پلک های افتاده

آرایش کردن چشم های با پلک افتاده تا حدودی دشوار بوده و نیاز به تبحر خاصی دارد. چشم هایی که پلک های افتاده ای دارند، نسبت به چشم های نرمال، معمولی و درشت، به واسطه لایه اضافی پوست پلک کوچک تر دیده می شوند.

برای این مدل  چشم ها به هیچ عنوان از سایه های روشن، براق و شاین دارو همچنین سایه های اکلیلی نباید استفاده شود. علاوه بر این در این مدل چشم ها از کشیدن خط چشم نیز خودداری کنید.

این سایه ها و خط چشم افتادگی پلک را بیشتر در معرض نمایش قرار می دهند و در نهایت میکاپ زیبایی نخواهید داشت. استفاده از یک سایه تیره و مات بهترین گزینه به شمار می آید.

آرایش چشم ها با پلک های برآمده و برجسته

برای آرایش چشم های برآمده و برجسته بایستی از سایه چشم با رنگ روشن و براق در قسمت میانی پلک و از سایه چشم با تناژ رنگی تیره برای گوشه های چشم استفاده شود.

برای شناخت بیشتر در رابطه با سایه چشم، می توانید مطلب آشنایی با انواع سایه چشم ( https://elanza.com/mag/eye-shadows/ ) در مجله الانزا را بخوانید.

علاوه بر این می توانید گوشه های چشم را با استفاده از خط چشم، کشیده تر نشان دهید. در چشم های برجسته می توان به کمک سایه روشن در زیر استخوان ابرو، جلوه زیباتری به فرم چشم و ابرو بخشید.

آرایش چشم های بادامی

آموزش زیرسازی و آرایش چشم متناسب با فرم چشم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

برای آرایش چشم های بادامی شکل بایستی پس از زیرسازی چشم ها، از تکنیک و سایه چشم با تناژ رنگی درستی استفاده شود که چشم ها درشت تر دیده می شوند.

استفاده از سایه  تیره براق برای روی پلک انتخاب خوبی می باشد. بعد از اینکه پلک را با سایه تیره پوشش دادی، قسمت دور و خارجی چشم ها را با سایه تیره تری نسبت به تناژ رنگ سایه قبل، آرایش کنید.

آرایش چشم های نزدیک به هم

در میکاپ چشم هایی که به هم نزدیک هستند و به قولی فاصله بین چشم ها از هم کم است، بایستی از اصول خاص خود استفاده کرده و سایه چشمی را به کار ببرید که در ظاهر چشم ها با فاصله استاندارد از هم دیده شوند.

برای این کار بایستی پس از زیرسازی چشم ها، نخست بایستی قسمت میانی پلک را با یک سایه چشم روشن، ترجیحا کرم یا صدفی بپوشانید.

برای پخش کردن سایه چشم و داشتن آرایش تمیز و یکدست از براش آرایشی مخصوص با سری گرد و کوچک استفاده کنید. سپس گوشه های داخلی چشم را با مقدار بسیار کمی هایلایتر سفید، روشن کنید تا فاصله چشم ها از هم بیشتر شود.

حال گوشه های چشم را با یک سایه تیره مشکی، دودی، قهوه ای تیره و رنگ هایی از این دست آرایش کنید و گوشه های چشم را کشیده تر نشان دهید.

استفاده از خط چشم مشکی ضخیم و دنباله دار در این مدل چشم ها کمک زیادی به فرم و حالت بهتر چشم ها خواهد کرد.

آرایش چشم های گود و تو رفته

برای آرایش چشم های گود و تو رفته باید از تکنیکی استفاده کنید که چشم ها با خطای دید برجسته دیده شوند. در این مدل چشم ها با حذف رنگ های تیره از میان رنگ های پالت سایه چشم، به نتیجه دلخواه برسید. به سراغ سایه چشم با رنگ های روشن بروید و پشت پلک و گوشه های چشم را با سایه روشن کاملا میکاپ کنید.

گفتنی است سایه های براق و اکلیلی، نه تنها چشم های شما را درخشان می کنند، بلکه ظاهر برجسته ای به این مدل چشم ها می دهند.

استفاده از ریمل ضد آب و خط چشم را فراموش نکنید. از آن جایی که در چشم های گود و تو رفته، چشم ها نسبت به ابرو و استخوان ابرو عقب تر هستند، احتمال برخورد مژه ها به استخوان ابرو وجود دارد. از این رو بایستی مژه ها را با ریمل ضد آب آرایش کنید تا در اثر تعریق پوست و ناحیه استخوان ابرو، ریمل چشم نریزد.

علاوه بر این یک خط چشم ظریف با دنباله ای نسبتا کوتاه و به سمت بالا، باعث زیبایی این فرم چشم ها می شود.

جمع بندی

در طول این نوشتار اصول و تکنیک های صحیح زیرسازی آرایش چشم و همچنین فوت و فن آرایش چشم متناسب با فرم و حالت های مختلف چشم را بیان کردیم تا با رعایت اصول و نکاتی ریز در زمانی بسیار کوتاه، چشم های خود را به راحتی آرایش کنید.

حال که با این روش ها آشنا شدید، می توانید به راحتی با شناخت فرم چشم هایتان و نوع پوستتان به یک آرایش بی نقص دست پیدا کنید و به نوعی تبدیل به یک آرایشگر حرفه ای شوید.

تنها کافیست لوازم آرایش مرغوب و با کیفیتی تهیه کنید و بدون صرف هزینه های سنگین، در خانه چشم هایتان را به زیبایی هرچه تمام تر میکاپ کنید.

انواع و اقسام سایه چشم پودری و کرمی، پرایمر، کانسیلر، کرم پودر، پنکیک، ریمل چشم ضد آب، خط چشم، مداد چشم، مداد و ریمل ابرو، پد آرایشی و بیوتی بلندر را می توانید از قسمت محصولات آرایش چشم، آرایش صورت، آرایش ابرو و ابزار آرایشی فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) با بهترین قیمت ها خریداری کنید. تمامی این لوازم آرایشی از برندهای شناخته شده و برتر بوده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي