دانلود فیلم خارجی رایگان

اصول و نکات جذاب چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 29 ژانویه

چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان اگر درست و اصولی انجام نشود میتواند دکوراسیون داخلی شما را به کلی نابود کند. بنابراین اطلاع از نکات مربوط به چیدمان اصولی میز ناهار خوری و مبلمان به شما کمک زیادی خواهد کرد.

اصول و نکات جذاب چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

طبق یک اصل کلی چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر زیبایی، رفت و آمد نیز در اطراف آنها راحت باشد. با این تفاسیر میتوان نتیجه گرفت که اصول چیدمان وسایل در فضاهای مختلف مانند فضاهای مربعی یا مستطیل شکل با یکدیگر متفاوت است و برای همه نمیتوان یک نسخه ثابت پیچید.

همه میدانیم که تنوع سبک های دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است و هرکس میتواند برای منزل یا محل کار خود براساس سلیقه شخصی هریک را برگزیند. نکته اینجاست که برای هر سبکی باید چیدمان را اصولی و درست انجام داد و این موضوع خارج از بحث سلایق متفاوت افرد می باشد.

نکات چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضاهای مستطیل شکل

۱٫ درصورتیکه قصد دارید میز ناهار خوری و مبلمان را کنار یکدیگر و در یک فضای مستطیل شکل قرار دهید، بهتر است میز ناهار خوری را در یک سمت و مبلمان را در سمت مخالف قرار داده و در فضای قرارگیری مبلمان از یک فرش یا دو فرش با ترکیب رنگ یکسان اما اندازه و طرح تقریبا متفاوت برای تفکیک هرچه بیشتر فضا استفاده کنید.

۲٫ بهتر است میز ناهار خوری را تا حد امکان نزدیک به آشپزخانه قرار دهید و با انتخاب یک نقطه کانونی برای باقی فضا، مبلمان خود را حول آن نقطه کانونی بچینید.

۳٫ برای فضاهای مستطیل شکل میتوان با طراحی و قرار دادن چندین کمد دیواری مینیمال و ساده در فضای عرضی اتاق از آشفتگی و شلوغی محیط بر اثر چیدمان وسایل زیاد جلوگیری کرد.

۴٫ یکی دیگر از راه های جذابی که با استفاده از آن میتوانید چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان خود را با استفاده از آن کامل کنید، استاده از نور پردازی برای تفکیک فضایی است.

۵٫ یکی دیگر از نکات چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان به صورت اصولی، انتخاب یک پالت رنگی مناسب است. بنابراین بین میز ناهار خوری و مبلمان شما علاوه بر هماهنگی سبک، باید هارمونی رنگ جذاب و یکسانی برقرار باشد. امروزه ترکیب رنگ های خنثی سفید و طوسی به همراه وسایل چوبی از طرفداران زیادی برخوردار است.

۶٫ در فضاهای مستطیل شکل میتوان با کمک چیدمان یکی از مبل های بزرگ به صورتی که پشت به فضای غذاخوری باشد یک تفکیک فضایی جذاب و اصولی ایجاد کرد.

۷٫ برای چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در یک فضای واحد باید به هماهنگ بودن سبک مبلمان و میز ناهار خوری توجه کافی داشته باشید. به عنوان مثال میتوانید میز جلو مبلی را با میز ناهار خوری مدرن مبلمان زیست از یک سبک یکسان انتخاب کنید.

اصول و نکات جذاب چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۸٫ برای فضاهای مستطیل شکل میتوانید از انواع مدل های میز ناهار خوری استفاده کنید. در این بین میز ناهار خوری مستطیل شکل تناسب خوبی را با محیط برقرار میکند.

نکات چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضاهای مربع شکل

۱٫ به این نکته توجه داشته باشید که چیدمان مبلمان در فضاهای مربع شکل نسبت به فضاهای مستطیلی محدودیت بیشتری دارد، بنابراین باید اصول چیدمان به خوبی رعایت شود تا در نهایت دکوراسیون جذابی داشته باشید.

۲٫ انتخاب رنگ و سبک دکوراسیون برای فضاهای مربع شکل از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در این فضاها از رنگ های تیره استفاده شود، فضا بسیار کوچک نشان داده میشود. بنابراین انتخاب سبک دکوراسیون مدرن و استفاده هرچه بیشتر از رنگ های روشن برای چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضاهای مربع شکل توصیه میشود.

۳٫ در فضاهای مربعی شکل نیز باید برای قرار دادن همزمان میز ناهار خوری و مبلمان در یک مکان، تفکیک فضایی ایجاد شود. این عمل با استفاده از فرش به خوبی امکان پذیر است.

۴٫ برای چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان شیک در فضاهای مربعی باید به مدل مبلمان و میز ناهار خوری که خریداری میکنید دقت کافی داشته باشید. به طور کلی استفاده از مبلمان L شکل یا چستر برای فضاهای مربعی پیشنهاد میشود. اما اگر قضد دارید از مبلمان استیل استفاده کنید بهتر است از رنگ های روشن و خنثی بهره بگیرید.

۵٫ از آنجایی که در فضاهای مربعی شکل محدودیت فضایی بیشتری وجود دارد میز ناهار خوری نیز باید اصولی انتخاب شود. میتوان گفت انواع میز ناهار خوری مدرن گرد برای فضاهای مربعی شکل یک انتخاب ایده آل هستند زیرا فضای کمتری را اشغال میکنند و رفت و آمد در اطراف آنها راحت تر است.

۶٫ برای زیبایی هرچه بیشتر چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضای مربعی شکل میتوانید از کنسول یا بوفه در کنار میز ناهار خوری استفاده کنید و جذابیت دکوراسیون خود را افزایش دهید.

۷٫ به یاد داشته باشید که برای چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضاهای مربعی شکل باید از کمترین عناصر استفاده کنید. زیرا پرداختن به جزئیات و وسایل زیاد تنها فضای شما را شلوغ و آشفته نشان میدهد. بنابراین ایده آل ترین سبک دکوراسیون برای این فضا، دکوراسیون مینیمال می باشد.

۸٫ یکی دیگر از اصول چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان در فضاهای مربعی شکل توجه به محل قرارگیری میزها می باشد. توصیه میشود در این فضاها میز جلو مبلی مدرن را دقیقا در وسط قرار داده و مبلمان را فاصله یکسان حول میز جلو مبلی به عنوان نقطه کانونی بچینید.

اصول و نکات جذاب چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

نکته کلی و اساسی چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان

با توجه به نکاتی که برای چیدمان اصولی در فضاهای مربعی و مستطیلی برای شما بیان کردیم، مشاهده کردید که برخی نکات برای همه فضاها یکسان است و از اهمیت بالایی نیز برخوردارند. به عنوان مثال شما هر فضایی که داشته باشید باید تفکیک فضای غذاخوری و فضای نشیمن را به خوبی انجام دهید.

علاوه بر راه هایی که قبلا ذکر کردیم، همچنین شما میتوانید با استفاده از دیوار تاکید نیز این فضاها را از یکدگیر جدا کنید. به عنوان مثال دیوار پشت میز ناهار خوری را میتوانید با یک رنگ متفاوت رنگ آمیزی کنید. البته در این روش باید به هارمونی رنگ بین دکوراسیون و شلوغ نشدن فضا نیز توجه داشته باشید.

استفاده از پارتیشن های مختلف برای تفکیک فضایی نیز یک ایده کاربردی و جالب می باشد. به طور کلی اگر شما تفکیک فضای غذاخوری و نشیمن را خوبی انجام دهید نصف راه چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان را رفته اید. از طرف دیگر نقش مدل و سبک میزها را فراموش نکنید.

امروزه میز ناهار خوری و میز جلو مبلی به یکی از مهم ترین وسایل در دکوراسیون تبدیل شده اند. بنابراین انتخاب اصولی و یا غیر اصولی آنها میتواند سبک دکوراسیون داخلی شما را زیر و رو کند! پیشنهاد ما به شما استفاده از میز ناهار خوری و جلو مبلی روستیک سات. این مدل میزها با جذابیتی که در عین سادگی دارند چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان را بسیار شیک و جذاب میکنند.

از طرف دیگر این مدل میزها قابلیت ست شدن با هر سبک دکوراسیونی را دارند. بنابراین به راحتی میتوانید سایر عناصر را متناست با میز ناهار خوری و میز جلو مبلی خریداری کنید.

در پایان امیدواریم که نکات ذکر شده در رابطه با چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری به شما برای طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان کمک لازم را کرده باشد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي