هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

در این مطلب هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول را به شما خواهیم گفت. سیم کارت همراه اول اولین و محبوب ترین اپراتور در ایران است. از این رو اگرمشترک این اپراتور هستید و سیم کارت اعتباری دارید و از شارژ کردن خسته شده اید به راحتی و با یک کد می توانید آن را به سیم کارت دائمی تبدیل نمایید.

هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول, پورتال خبری فرهنگی گهر

هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول چقدر است؟

 

بر اساس اعلام اپراتور همراه اول، هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی طبق رفتار مصرفی کاربر تعیین می گردد که حداکثر این مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال (صد هزار تومان ) می باشد که از این مبلغ ۳۶۰،۰۰۰ ریال ( سی و شش هزار تومان ) بابت تضمین پرداخت در نظر گرفته می شود.

دانلود آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

نحوه تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی

اگر مشترک اعتباری همراه اول هستید و تمایل دارید سیم کارت فعلی خود را به یک سیم کارت با ارزش دائمی همراه اول تبدیل کنید می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 

   1-  مراجعه به اپلیکیشن همراه من

این روش به عنوان راحت ترین روش تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی شناخته می شود که بر اساس آن مشترکین دارای گوشی های هوشمند اندروید باید از آخرین نسخه اپلیکیشن همراه من استفاده کنند. برای این کار مشترک باید بعد از وارد شدن به اپلیکیشن همراه من در بخش” خدمات” گزینه “خدمات سیم کارت” را انتخاب نمایند. سپس با انتخاب گزینه” تبدیل به دائمی،” مراحل تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی را تکمیل نماید.

۲- فروشگاه آنلاین همراه اول

یکی دیگر از روش های آسان برای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول می باشد که بر اساس آن مشترک اعتباری بعد از ورود به فروشگاه آنلاین همراه اول باید مراحل زیر را به ترتیب طی نماید:

 انتخاب منوی تبدیل اعتباری به دائمی

وارد نمودن شماره تلفن اعتباری

ارسال رمز یکبار مصرف

 مطالعه و تایید قوانین و شرایط

ارسال تاییدیه جهت کسر هزینه تبدیل از مبلغ اعتبار

 

 3- مراجعه به مراکز فروش و خدمات حضوری

در این روش لازم است؛ مالک اصلی سیم کارت اعتباری همراه اول با در دست داشتن کارت ملی و سیم کارت فعال به یکی از مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول مراجعه نموده و با تکمیل فرم های مربوطه درخواست خود را ثبت نماید.

هدایای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

اپراتور همراه اول برای تشویق مشترکین اعتباری برای استفاده از این طرح، یک بسته خوش آمد نیز در نظر گرفته است که شامل ۳۰ گیگابایت اینترنت به مدت یک ماه از زمان فعال سازی می باشد.

شرایط تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

  پس از تبدیل سیم کارت اعتباری، مشترک تا ۶ ماه امکان فروش و یا نقل و انتقال سیم کارت دائم خود را نخواهد  داشت.

  هزینه تبدیل شماره تلفن همراه اول از اعتبار مشترک کسر می گردد؛ بنابراین باید به صورت اعتبار اصلی در حساب مشترک باشد. در صورت داشتن اعتبار بیش از هزینه تبدیل شماره تلفن همراه، مبلغ مذکور در اولین دوره صورت حساب، به حساب بستانکاری مشترک انتقال خواهد یافت.

فقط صاحب امتیاز تلفن همراه که نام او در سیستم اطلاعات مشترکین ثبت شده باشد، مجاز به تبدیل شماره همراه از اعتباری به دائمی می باشد. در صورتی که شخصی غیر از مشترک نسبت به این امر اقدام نماید، شرکت ارتباطات سیار ایران موظف به بازگرداندن شماره به حالت اعتباری ( بدون پرداخت هزینه های تبدیل) بوده و شخص متخلف مسئولیت حقوقی و کیفری در خصوص تلفن همراهی که به طور غیر مجاز تبدیل وضعیت شده را خواهد داشت. بنابراین فرد خاطی باید ضمن جبران خسارت های مالی وارده به مشترک و همراه اول، در برابر شرکت ارتباطات سیار ایران، مراجع قانونی و به ویژه مشترک تلفن همراه راسا مسئول و پاسخگو باشد.

 فقط سیم کارت هایی را می توان به سیم کارت دائم تبدیل کرد که حداقل ۶ ماه از زمان فعال سازی آنها گذشته باشد.

  پس از تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی، امکان تبدیل مجدد سیم کارت به حالت اعتباری وجود ندارد.

 در صورتی که در زمان تبدیل، بسته مصرفی فعال با مدت زمان و حجم باقی مانده در سیم کارت اعتباری وجود داشته باشد و امکان ارائه بسته به شماره تلفن همراه دائمی مشترک وجود داشته باشد، انتقال بسته صورت می پذیرد. اعتبار هدیه انواع شارژ مانند شارژ جوانان، بانوان، شارژ فوق العاده و همچنین سرویس چتر اضطراری، جمعه های رویایی، بسته های دلخواه شامل این بخش نمی شود.

یک روز  پس از تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی، امکان مشاهده و یا پرداخت صورت حساب و یا فعال سازی سرویس های مختلف از درگاه هایی مانند # ۱۰ * ، # ۱ * و همچنین سامانه ۹۹۹۰ وجود دارد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي