اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر کرونا ویروس

تاريخ : 13 دی

اگرچه سیستم ایمنی کودکان نسبت به بزرگسالان قوی تر است اما محققان به این نتیجه دست یافته اند ، تاکنون تمام کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند ، افرادی هستند که واکسن کرونا دریافت نکرده اند .

اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر کرونا ویروس

اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر کرونا ویروس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در یک مطالعه، محققان دریافتند که مشکلات جدی در میان کودکانی که واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده بودند، نادر است.

در مطالعه دیگری، محققان صدها مورد بستری شدن کودکان در بیمارستان را از تابستان بررسی کردند و دریافتند که تقریباً همه کودکانی که مبتلا به کووید ۱۹ شدید شده‌اند، به طور کامل واکسینه نشده بودند.

به گفته محققان، «این مطالعه نشان می‌دهد که کودکان واکسینه نشده بستری شده در بیمارستان به خاطر کووید ۱۹ ممکن است بیماری شدیدی را تجربه کنند. اهمیت واکسیناسیون همه کودکان واجد شرایط را برای ایجاد حفاظت فردی و محافظت از کسانی که هنوز واجد شرایط واکسینه شدن نیستند، تقویت می‌کند.»

به گفته محققان، تاکنون نزدیک به ۹ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ به افراد ۵ تا ۱۱ ساله در ایالات متحده تزریق شده و گزارش‌های بسیار کمی از مشکلات جدی در این زمینه دریافت شده است.

اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر کرونا ویروس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

محققان گزارش‌های دریافت‌شده از پزشکان و مردم، از جمله پاسخ‌های نظرسنجی از والدین حدود ۴۳ هزار کودک ۵ تا ۱۱ ساله را ارزیابی کردند. بسیاری از کودکان وقایع غیرمهم مانند درد در محل تزریق، خستگی یا سردرد را به خصوص پس از دوز دوم گزارش کردند.

از میان بیش از ۴۱۰۰ گزارش عوارض جانبی دریافت شده، ۱۰۰ مورد مربوط به رویدادهای جدی بود که شایع‌ترین آنها تب یا استفراغ بود.

تنها ۱۱ گزارش تأیید شده از میوکاردیت یا التهاب عضله قلب به عنوان یک عارضه جانبی نادر واکسن در بین پسران و مردان بین ۱۲ تا ۲۹ سال ذکر شده است

همچنین دو مورد مرگ هم در دو دختر ۵ و ۶ ساله گزارش شده که از قبل، دارای بیماری‌های زمینه‌ای مزمن بودند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي