همه چیز درباره تغییر مدل مبل

تغییر مدل مبل دغدغه بسیاری از افراد است؛ زیرا مبلمان را می‌توان یکی از اصلی‌ ترین المان‌ های دکوراسیون هر خانه‌ای دانست که تأثیر فوق‌ العاده‌ای در طراحی دارد. کهنگی و خراب شدن مبلمان نیز می‌تواند تا حد زیادی باعث به هم خوردن جلوه خانه شده و تأثیر منفی در این زمینه داشته باشد.

در چنین مواقعی برخی از افراد اقدام به خرید سرویس مبلمان جدید کرده و عده ای دیگر برای تعمیر مبل اقدام می‌کنند. شما می‌توانید با هزینه‌ای به مراتب کمتر از خرید یک مبل جدید، به تغییر مدل مبل قدیمی خود پرداخته و به آن تنوع بدهید.

همه چیز درباره تغییر مدل مبل

تعمیر مبل

تعمیرات مبل در واقع فرایندی است که طی آن، مبل‌های فرسوده و آسیب‌دیده ترمیم شده و معایب آن‌ها تا حد زیادی از بین می‌روند تا بتوان مجددا از آن‌ها استفاده نمود که هزینه بسیار کمی هم دارد. در روند این کار شما می‌توانید به تغییر مدل مبل نیز بپردازید و با تعویض پارچه یا رنگ آن، مبل قدیمی خود را دستخوش تغییر و تنوع کنید.

بعد از اعمال تعمیرات، این امکان وجود دارد که برای مدت‌زمان بیشتری بتوانید از مبل تعمیر شده استفاده کنید. در این زمینه هیچ‌گونه محدودیتی وجود نداشته و هر مدل مبلی را به هر میزان از خرابی می‌توان تعمیر کرد.

تغییر مدل مبل

در برخی از موارد نیز ممکن است از مدل مبل قدیمی خود خسته شده باشیم، اما با توجه به قیمت مبلمان، امکان خرید مبل جدید برایمان وجود نداشته باشد. در این مواقع بهترین اقدامی که برای ما وجود دارد این است که مدل مبل را عوض کنیم. عده زیادی از افراد برایشان سؤال بوده که آیا میشود مدل مبل را تغییر داد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله، شما می‌توانید تنها با تغییر چند المان کوچک یا پیشنهادهایی که در ادامه داده می‌شوند، یک مبل جدید داشته باشید.

روش‌های تغییر مدل مبل

چنانچه قصد دارید که مدل مبل خود را تغییر دهید، باید بدانید که روش‌ها و راهکارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد. در ادامه به چند نمونه از روش‌های موجود برای عوض کردن مدل مبل می‌پردازیم.

رویه‌ کوبی

روش‌های مختلفی برای تغییر مدل مبل وجود دارد که یکی از آن‌ها رویه‌کوبی است. چنانچه کناف مبل شما سالم بوده و یا آسیب چندانی ندیده است، می‌توانید از طریق رویه‌کوبی تفاوت زیادی در آن به وجود آورید. به‌صورت کلی رویه‌کوبی می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روی ظاهر مبل بگذارد. در این روش شما می‌توانید مدل پارچه مبل را تغییر داده و به سلیقه خود یک پارچه مناسب برای آن انتخاب کنید. هزینه رویه‌کوبی مبل نیز کاملا وابسته به نوع پارچه انتخابی، متراژ پارچه، تعداد مبلمان و همچنین میزان خرابی آن‌ها است.

همه چیز درباره تغییر مدل مبل

رنگ‌کاری مبل

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تغییر مدل مبل وجود دارد، رنگ‌کاری مبل است. چنانچه مبل شما دچار خراشیدگی در قسمت پایه‌ها و بدنه شده و یا رنگ و روی آن رفته است، می‌توانید از رنگ‌کاری برای ترمیم آن استفاده کنید. با این کار تمام قسمت‌های خراشیده شده به‌خوبی پوشش داده شده و مبل شما حالت بهتری پیدا می‌کند. در این راستا می‌توانید به‌صورت کلی رنگ این قسمت‌ها را نیز تغییر داده و به ایجاد تنوع بپردازید تا جلوه مبل نیز متفاوت‌تر از قبل شود.

تغییر در ساختار

در برخی از موارد می‌توان تغییرات کلی‌تری در ساختار مبل به وجود آورد و مدل‌های مختلف را به یکدیگر ترکیب کرد. این روش با محدودیت همراه بوده و برای انواع مدل‌ها سازگار نیست و تنها می‌توان بعضی از مدل‌ها را این‌گونه به یکدیگر تبدیل کرد. در صورت انجام این کار، شما یک تنوع کلی در مبل خود به وجود آورده‌اید که می‌تواند بسیار جذاب باشد.

هزینه تغییر مدل مبل

میدانیم که امروزه قیمت مبل به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده و خرید مبل نو برای بسیاری از افراد سخت شده است. به همین دلیل عده زیادی از مردم در راستای تعمیر مبلمان خود و یا تغیر مدل آن‌ها اقدام می‌کنند تا بتوانند با کمترین میزان هزینه و صرفه‌جویی در این زمینه، یک مبل سالم با ظاهری نسبت جدید و عوض‌شده داشته باشند. پس تا اینجا می‌توانیم نتیجه بگیریم که تغییر مدل مبل قبلی، به مراتب کم‌هزینه‌تر و به‌صرفه‌تر از خرید مبل جدید است. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند بر روی تغییر مدل مبل قبلی تأثیر بگذارند که در اینجا با چند نمونه از آن‌ها آشنا می‌شویم.

همه چیز درباره تغییر مدل مبل

میزان خرابی و آسیب مبل

بدیهی است که میزان آسیب و خرابی مبل‌ها به یک اندازه نیست. در برخی از مواقع کلاف مبل سالم بوده و مشکل تنها پارچه رویی و یا فوم آن است؛ اما در برخی از مواقع کلاف مبل به شدت آسیب‌دیده بوده که تعمیر آن بسیار سخت‌تر خواهد بود و به یک نیروی متخصص و مجرب در این زمینه نیاز دارد. همچنین لازم به ذکر است در صورتی که آسیب واردشده به کلاف مبل بسیار شدید باشد، تعمیرات مبل قبل از تغییر مدل مبل باید انجام شود.

هزینه تعمیر کلاف مبل بسیار بالا بوده و اگر شما بخواهید این کار را انجام دهید، باید مبلغ بسیار زیادی را در راستای تعمیرات پرداخت کنید. در صورتی که شما با پرداخت اندکی هزینه بیشتر، می‌توانید برای خرید یک مبل جدید اقدام کرده و دیگر استرس خرابی آن را نداشته باشید. پس به‌صورت کلی می‌توانیم ادعا کنیم که هزینه تغییر مدل مبل و تعمیرات آن تا حد زیادی به میزان آسیب و خرابی مبل وابسته بوده و هر اندازه که میزان خرابی بیشتر باشد، هزینه تمام‌شده نیز بیشتر خواهد بود.

مواد استفاده‌شده برای تعمیر

فرقی نمی‌کند که شما برای تعمیر کلاف، رویه‌کوبی و یا رنگ‌کاری مبل خود اقدام کرده باشید، در هر حالت تعمیرکار مبل باید از مواد و لوازم به خصوصی برای تعمیر مبل شما استفاده کند. استفاده از این وسایل مختلف نیز می‌تواند در هزینه تمام‌شده تغییر مدل مبل، تغییراتی به وجود آورد. جنس پارچه انتخابی و قیمت آن، میزان پارچه موردنیاز، نوع فوم انتخابی، تعداد و حجم مبلمان، میزان و نوع رنگ انتخابی و … همه می‌توانند در این زمینه به میزان قابل‌توجهی تأثیر بگذارند. فرقی نمی‌کند شما برای تغییر مدل مبل راحتی و یا استیل خود اقدام کرده باشید، در هر حالت این عوامل می‌توانند بر روی هزینه‌ها تأثیرات زیادی داشته باشند.

جمع‌بندی

تعمیر مبل و تغییر مدل آن یکی از اقدامات جدیدی است که برای استفاده هرچه بیشتر از مبلمان و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها انجام می‌شود. امروزه شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف برای تغییر مدل مبل قدیمی خود اقدام کرده و با این کار تنوع را به خانه خود بیاورید. در بخش‌های قبلی به توضیح کامل این راهکار و همچنین روش‌هایی که برای تعویض مدل مبل وجود دارند پرداختیم تا بتوانید با کمک آن‌ها مبلتان را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه