موزه گربه ها تهران ادرس + آدرس کافه گربه ولیعصر و موزه ویلا

تاريخ : 29 بهمن

در این بخش آدرس موزه گربه ها در تهران، اولین موزه حیوانات آشنا خواهید شد. یکی از متفاوت ترین موزه های تهران که محل نگهداری گربه های ایرانی است و فضایی کاملا خاص و متفاوتی دارد. در ادامه با معرفی این موزه زیبا با ما همراه باشید.

آدرس موزه گربه ها در تهران کجاست؟

موزه گربه ها تهران ادرس + آدرس کافه گربه ولیعصر و موزه ویلا, پورتال خبری فرهنگی گهر

کافه گربه ها در ولیعصر

 

آدرس:خیابان وصال شیرازی،بن بست مریم / ساعات کاری:هر روز هفته از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 

آدرس موزه گربه خیابان ویلا

 
آدرس : تهران، خیابان نجات اللهی(ویلا) خیابان اراک، کوچه مهر، پلاک سه    /   ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۲۳:۰۰
 
 

اولین موزه گربه در ایران

کافه موزه گربه ایرانی،کافه ای دنج در یکی از کوچه‌های فرعی خیابان وصال شیرازی در یکی از خونه های قدیمی با نمای آجری و حیاطی کوچک در ورودی آن است که میخواهد قصه گربه های ایرانی را روایت کند. شما تابلوی موزه گربه‌ ایرانی آن را در ورودی کوچه میتوانید ببینید.در حیاط ورودی این کافه ،شاید نتوان گربه ها را تماشا کرد اما در روز های گرم تابستان می توان از این فضا استفاده کرد.

موزه گربه ها تهران ادرس + آدرس کافه گربه ولیعصر و موزه ویلا, پورتال خبری فرهنگی گهر

با ورود به این کافه شما وارد دنیای گربه ها خواهید شد البته قبل از آن برای رعایت بهداشت ابتدا باید کیسه‌هایی را که مخصوص کفش است و کنار درِ ورودی قرار دارد، روی کفش‌هایتان بکشید و تا زمانی که داخل عمارت هستید، نمی‌توانید آن‌ها را از پایتان دربیاورید.ساختمان دوطبقه این کافه شما را به ماجراجویی گربه های ایرانی فرا می خواند.در تمام نقاط کافه خانه هایی در کنار وسیله هایی بازی برای استراحت و استفاده گربه ها فراهم شده است .

موزه گربه ها تهران ادرس + آدرس کافه گربه ولیعصر و موزه ویلا, پورتال خبری فرهنگی گهر

دیوار های موزه مملواز تمبر هایی با طرح ونقش های گربه از کشور های مختلف است .تنوع وتکثر این تمبر ها بیانگرپیوند تاریخی هر کدام از این کشور ها با نژاد های مختلف گربه است. اکبری درباره این تمبرها می‌گوید: «در حدود ۸۰۰ تمبر گربه‌ طی سال‌ها جمع‌آوری کردیم. از بین آنها هر کدام که گرافیک بهتری داشت و همچنین پازل‌ نژاد گربه‌ها را تکمیل می‌کرد بزرگ کردیم و روی دیوارها نصب است.”

دیوار های کافه تماما از پراست از عکس های عکاسانی است که گربه ها را سوژه ی کار خود قرار داده اند.در حال حاضر گالری به نمایش عکس های خانم محبوبه مداح و زهرا مداح اختصاص یافته است.در طبقه دوم این موزه، اطلاعات جمع‌آوری شده متمرکز بر حضور گربه‌ها در تاریخ و ادبیات ایران است. تابلوهایی رنگارنگ از اشعاری و داستان سرایی های عبید زاکانی شما را سرگرم می کند.تزئینات این کافه پر است از تزئینات و مجسمه های گربه و همچنین روی میزها کتاب‌هایی است که اطلاعاتی درباره گربه‌ها و فواید گیاه‌خواری در اختیار شما قرار می‌دهد.

موزه گربه ها تهران ادرس + آدرس کافه گربه ولیعصر و موزه ویلا, پورتال خبری فرهنگی گهر

 

درمنو غذایی این کافه ،هیچ گونه گوشتی استفاده نشده است وغذا کاملا گیاهی است.در این فاصله که غذا سفارش می دهید می توانید با گربه ها سرگرم باشید ولی به این نکته توجه داشته باشید که اجازه بغل کردن گربه ها و هر حرکتی که مانع استراحت و آرامش آنها شود انجام ندهید.موزه گربه ایرانی در کنار فعالیت خود به‌عنوان کافه، قرار است مرکزی برای نمایشگاه‌هایی با موضوع گربه باشد.
 
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي