مطالب پيشنهادي

این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

تاريخ : ۴ شهریور
بازديد : 45

برخی نوشیدنی ها مانند سایر مواد غذایی باعث بروز سرطان می شود . اما در ادامه با نوشیدنی هایی که باعث انواع سرطان می شود آشنا خواهید شد ؛

این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

نوشیدنی داغ و سرطان مری

6073722 16x9 این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

نوشیدنی‌های داغ در ایجاد سرطان بسیار تاثیرگذار هستند و به مرور زمان ایجاد مشکل می‌کنند، از این رو باید از مصرف نوشیدنی‌های داغ پرهیز کنیم. حداقل ۶ دقیقه باید نوشیدنی داغ در محیط قرار بگیرد و بعد صرف شود.
مرکز بین المللی مطالعات سرطان (وابسته به سازمان بهداشت جهانی) اعلام کرده است که ارتباط زیادی بین دمای بالای نوشیدنی ها و خطر ابتلا به سرطان مری وجود دارد.
به عقیده متخصصان سرطان شناس، افرادی که چای شان را با دمای بالای ۶۵ درجه سانتی گراد مصرف می کنند و این کار را سال‌ها به طور مکرر انجام می دهند بیشتر در معرض خطر ابتلا به این نوع سرطان قرار دارند.

نوشیدنی حاوی کافئین و سرطان مثانه

401145 Gahar ir این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

مصرف روزانه کافئین به میزان شش فنجان خطری برای ابتلا به سرطان ندارد اما بیش از این میزان خطر سرطان هایی مانند پانکراس و مثانه را افزایش می دهد. متخصصان سرطان شناس بر این عقیده هستند که نیاز به بررسی های بیشتر در این باره وجود دارد و نمی توان با قطعیت به این سؤال جواب داد. بهترین کار رعایت احتیاط است.

نوشیدنی حاوی اسپارتام و سرطان مغزی

153416 Gahar ir این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

نتایج بررسی ها نشان داده است که ارتباط زیادی بین مصرف شیرین کننده اسپارتام که در خوراکی و نوشیدنی ها وجود دارد و افزایش تومور در مغز موش های آزمایشگاهی وجود دارد. به عقیده متخصصان با این که هنوز باید آزمایش‌های زیادی انجام داد اما بهترین کار این است که از مصرف نوشیدنی های حاوی این شیرین کننده پرهیز شود.

نوشیدنی‌ گازدار رژیمی و سرطان دستگاه ادراری

099404 Gahar ir این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

این نوشیدنی ها حاوی قند مانند ساکارالوز، ساکارین یا اسپارتام است. این قند‌ها در فرایند‌های متابولیکی بدن شما اختلال ایجاد می‌کند و باعث ذخیره چربی و در نهایت منجر به دیابت و بیماری‌های قلبی می‌شود. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند این نوشیدنی‌ها با سرطان مثانه و مجاری ادراری در رابطه هستند.

آب بطری و سرطان پروستات

5 این نوشیدنی ها باعث سرطان می شود

بیسفنول یا BPA ظروف یک ‌بار مصرف از جمله بطری ‌های آب مدت هاست که باعث نگرانی مصرف کنندگان نوشیدنی های بطری شده است. تحقیقات اخیر حاکی از آن است که BPA ممکن است به عنوان یک عامل هورمونی باعث سرطان شود. مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض BPA در حیوانات آزمایشگاهی حتی در دوزهای کم باعث باروری و اندام تولید مثل می شود و خطر ابتلا به سرطان سینه ، سرطان پروستات و اختلالات متابولیک را افزایش می دهد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+