مطالب پيشنهادي

احتمال کاهش قیمت مسکن

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : ۳ شهریور
بازديد : 37

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش قیمت در بازار مسکن گفت : با رشد چشمگیر قیمت مسکن ، احتمالا در سال های آینده در وضعیت رکوردی قرار می گیرد.

احتمال کاهش قیمت مسکن

house prices احتمال کاهش قیمت مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس تجارب گذشته، وقتی قیمت مسکن رشد چشمگیری داشته باشد، بازار در سال های آتی در وضعیت رکودی قرار می گیرد، حال به نظر می رسد این وضعیت رکودی موجب متعادل شدن قیمت ها و کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی بازار مسکن در وضعیت رکودی قرار دارد و این مسئله موجب شده که میزان معاملات مسکن کاهش چشمگیری داشته باشد.

بخوانید :   روش مسدود كردن كارت بانكی

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند سال اخیر شاهد رشد لجام گسیخته قیمت مسکن بوده ایم، از این رو وقتی قیمت ها بسیار افزایش یافته و قدرت مالی مردم کاهش می یابد، روند نزولی معاملات مسکن قابل پیش بینی خواهد بود.

رشد قیمت مسکن نشأت گرفته از دلال بازی، سفته بازی و سیاست های غلط وزارت راه و شهرسازی است

وی گفت: رشد بدون برنامه و حساب قیمت مسکن نشأت گرفته از دلال بازی، سفته بازی و سیاست های غلط وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساخت و ساز و نظارت در چند سال اخیر بوده است، از این رو وضعیت رکودی بازار مسکن در شرایط کنونی آثار منفی بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد زیرا تولید هر مسکن به صورت مستقیم و غیرمستقیم حدود ۲۰۰ شغل ایجاد می کند، حال کاهش چشمگیر تولید مسکن بر تمامی این بخش ها اثرگذار خواهد بود.

بخوانید :   تصاویری از تخریب اموال عمومی توسط معترضین

یوسفی درباره آینده بازار مسکن، گفت: بر اساس تجارب گذشته، وقتی قیمت مسکن رشد چشمگیری داشته باشد، بازار در سال های آتی در وضعیت رکودی قرار می گیرد، حال به نظر می رسد این وضعیت رکودی موجب متعادل شدن قیمت ها و کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت مسکن خواهد شد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+