مطالب پيشنهادي

روش تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه

دسته بندي : رپورتاژ آگهی
تاريخ : 13 ژانویه
بازديد : 226

چربی کابینت به راحتی تمیز نمی شود اما می توانید با سرکه این چربی را از بین ببرید یا با مایع یا پودر ضد چربی آن را از بین ببرید. این چربی های سرسخت با خمیر روغن گیاهی و جوش شیرین هم از بین ببرید.

روش تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه

روش تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه, جدید 1400 -گهر

نظافت منزل از جمله خدماتی می باشد که توسط برخی از شرکت ها و موسسه ها به مشتریان داده می شود. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن قیمت نظافت منزل نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی در شرکت نظافتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش نظافت منزل کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

روش اول : از بین بردن چربی کم با سرکه

۱ – محلول سرکه آماده کنید. سرکه سفید را توی یک بطری اسپری بریزید. اگر روکش کابینت حساس است می توانید به میزان برابر آب گرم و سرکه را در بطری بریزید.

 • اگر در خانه بطری اسپری ندارید، می توانید آن را از فروشگاه ها و ابزار فروشی ها خریداری کنید.
 • سرکه جای انگشت را پاک کند. اگر در خانه بچه کوچک دارید که با انگشت های چرب شان سطوح را لکه می کنند می توانید از این روش استفاده کنید.

۲ – کابینت چرب را با محلول سرکه تمیز کنید. کل کابینت را با این محلول تمیز کنید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند.

 • بیش از حد مواد را روی سطح نپاشید چون باعث خراب شدن چوب، پوسته شدن رنگ و رنگ زدن فلز می شود.

روش تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه, جدید 1400 -گهر

۳ – کابینت را مجددا نم دار کرده و تمیز کنید. پس از ماندن سرکه روی سطح بار دیگر کابینت ها را نم دار کرده و با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید تا لکه ها از بین بروند.

۴ – با یک اسفنج نرم لکه های سرسخت را پاک کنید. لکه های سرسخت کابینت ها را می توان با اسفنج نرم تمیز کرد. این اسفنج را با حرکات چرخشی بمالید تا لکه های سرسخت را از بین ببرد.

 • لوازم تمیز کننده می تواند به سطوح کابینت آسیب برساند. بنابراین اول آن را روی گوشه ناپیدایی از کابینت به کار ببرید.

۵ – کابینت ها را خشک کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و بدون کرک کابینت را خشک کنید. بعد از خشک شدن کابینت ها باید چربی باقی مانده را ببینید. در صورت نیاز این روش را تکرار کنید تا چربی از بین برود.

روش دوم : تمیز کردن چربی های سرسخت با شوینده

۱ – محلول شوینده را آماده کنید. یک سطل را با آب گرم پر کرده و کمی روغن یا شوینده به آن اضافه کنید. در صورت استفاده از شوینده لباس یک فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) از آن را به ازای ۲ فنجان آب (۴۷۳ میلی لیتر) مخلوط کنید. محلول را هم بزنید تا شوینده در آب حل شود.

 • برخی از شوینده ها و پودرها به حالت جامد وجود دارند. در این موارد باید میزان کمی از آن را به کار ببرید. برای بهترین نتیجه طبق دستورالعمل بسته از آن استفاده کنید.

۲ – با یک پارچه شوینده را به روی کابینت بمالید. یک پارچه نرم و بدون کرک را در محلول فرو ببرید. پارچه را در سطل بچلانید. با پارچه خیس کل کابینت را بمالید. اگر لکه سرسخت است بگذارید محلول پنج دقیقه روی آن بماند.

 • یادتان باشد که از مقدار کمی شوینده استفاده کنید. مقدار زیاد آن می تواند به روکش کابینت آسیب برساند.

۳ – چربی کابینت ها را تمیز کنید. پارچه را مجددا در محلول شوینده فرو برده و آب اضافی آن را بگیرید. با پارچه کل کابینت را تمیز کنید تا لکه ها از بین بروند. بعد از کثیف شدن پارچه آن را مجددا در آب فرو برده و خارج کنید.

 • برای پاک کردن لکه های سرسخت می توانید از اسفنج های زبرتر که البته آُیب رسان نباشند استفاده کنید. اول باید آن را بر روی قسمت پنهان کابینت به کار ببرید.

۴ – رطوبت باقی مانده روی کابینت را تمیز کنید. با یک پارچه خشک و بدون کرک محلول یا شوینده باقی مانده را تمیز کنید. بعد از آن چربی و لکه باقی مانده را بررسی کنید. می توانید برای پاک کردن لکه های باقی مانده مراحل را تکرار کنید.

روش سوم : تمیز کردن لکه های سرسخت با جوش شیرین

۱ – با مخلوط روغن گیاهی و جوش شیرین یک خمیر تهیه کنید. دو پیمانه جوش شیرین را با یک پیمانه روغن گیاهی در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. با انگشت یا قاشق آن دو را خوب هم بزنید تا یک خمیر تهیه شود. مقدار خمیر باید به اندازه ای باشد که کل کابینت های چرب را تمیز کند.

 • مثلا، اگر می خواهید از ۲ قاشق چای خوری (۳۰ میلی لیتر) روغن استفاده کنید،  باید ۴ قاشق چای خوری (۶۰ میلی لیتر) جوش شیرین به کار ببرید.
 • به جای روغن گیاهی از روغن معدنی استفاده کنید. میزان آن باید به اندازه روغن گیاهی باشد.
 • این خمیر را روی یک قسمت ناپیدا از کابینت امتحان کنید. چون برخی از روکش ها در برابر خاصیت سایشی جوش شیرین واکنش نشان می دهند.

۲ – ناحیه زیر کابینت را بپوشانید. این خمیر ضخیم و خشک است و امکان دارد قسمت های از آن از روی کابینت خرد شده و به همراه چربی پایین بیفتد. یک روزنامه، پارچه یا حوله کهنه را زیر کابینت بگذارید تا خمیر روی آن بیفتد.

روش تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه, جدید 1400 -گهر

۳ – با انگشت تمیز خمیر را روی کابینت بگذارید. با انگشت کمی خمیر برداشته و روی قسمت های چرب و کثیف کابینت قرار دهید. به دستگیره ها توجه کنید چون چربی و ذرات در آنجا جمع می شوند.

۴ – خمیر را بمالید تا چربی از بین برود. با یک اسفنج نرم و بدون کرک خمیر روی کابینت را بمالید. گوشه و کنار کابینت را خوب تمیز کنید. برای این قسمت ها می توانید از مسواک هم استفاده کنید.

۵ – خمیر را بردارید و کابینت را خشک کنید. اسفنج یا پارچه را در آب تمیز فرو ببرید. بعد خارج کرده و آب اضافی را کاملا خارج کنید. با آن اسفنج یا پارچه خمیر باقی مانده روی کابینت را تمیز کنید. با یک پارچه خشک کابینت ها را کاملا تمیز کنید.

 • اگر لکه ای باقی ماند، با خمیر باقی مانده آن قسمت ها را نیز تمیز کنید. بعد از تمیز شدن کابینت می توانید آن قسمت ها را هم تمیز کنید.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي