نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل

تاريخ : 8 نوامبر

هنگامی که گوشی همراه یا تبلت شما گم می شود یا به سرقت می رود باید برای سوزاندن سیم کارت های خود اقدام کنید. در این مطلب به آموزش شیوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل می پردازیم. برای سوزاندن سیم کارت خود به صورت حضوری می توانید به یکی از نمایندگی های اپراتور ایرانسل با همراه داشتن کارت ملی مراجعه کنید. لازم به ذکر است برای این کار از طریق چند روش غیر حضوری هم میتوانید اقدام کنید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

روش های سوزاندن سیم کارت ایرانسل

نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

گاهی اوقات ممکن است شما هم مجبور شوید سیم کارت ایرانسل خود را بسوزانید . قطع و سوزاندن سیم کارت های ایرانسل می تواند دلایلی مثل سرقت و دزدیده شدن گوشی را داشته باشد که بلافاصله شما را وادار به پیگیری و سوزاندن سیم کارت می کند. اما موقعیت خطرناک تر از دزدیده شدن گوشی شرایطی است که سیم کارت هایی با هویت شما فعال هستند و دیگران از آن استفاده می کنند بدون آنکه شما با خبر باشید. در ادامه به روش سوزاندن سیم کارت ایرانسل می پردازیم.

نحوه قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه

برای سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه لازم است با یک خط ایرانسل با شماره ۷۰۰ و یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید. بعد از اطلاع رسانی و تایید هویت تلفنی شما سیم کارت موقت قطع می شود. سپس باید به داد سرا یا کلانتری مراجعه کنید تا آنها شما را به اپراتور های ایرانسل برای بررسی سریال گوشی سرقتی و یا گوشی ای که سیم کارت آن به طور غیر قانونی به نام شما فعال است ارجاع دهند.

سوزاندن سیم کارت ایرانسل بدون پوکه

شما از هر اپراتور می توانید ۱۰ سیم کارت به نام خود خریداری کنید. اما ممکن است هنگام خرید سیم کارت مجدد به شما اطلاع دهند که تا سقف ۱۰ عدد سیم کارت ایرانسل به نام شما فعال است. این در صورتی است که شما تا کنون به این تعداد سیم کارت ایرانسل نخریده اید. شاید برای شما هم جالب باشد که این اتفاق چگونه می افتد ؟ در واقع بعضی از مراکزی که برای خرید سیم کارت به آن ها مراجعه می کنیم از اطلاعات هویتی ما هنگام خرید سیم کارت استفاده می کنند و سیم کارت های دیگری را با هویت ما فعال می کنند و به دیگران این سیم کارت های فعال شده را می فروشند. به همین دلیل در ادامه سامانه ای را برای پیگری این موضوع معرفی می کنیم :

۱- وارد سامانه استعلام تعداد سرویس های مشترکین اپراتورهای مخابراتی شوید.

۲- با مراجعه به صفحه زیر می بایست تایید کنید که هویت و اطلاعات شما به طور صحیح در اپراتور ها ثبت شده است.

۳- بعد از انتخاب دو مورد زیر روی گزینه مرحله ی بعد کلیک کنید.

نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴- نوع شناسه هویتی خود را روی کد ملی قرار دهید و اطلاعات خواسته شده را نیز وارد و به مرحله بعدی بروید.

نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۵- در این مرحله اطلاعات پیگیری سیم کارت بر اساس کدملی و شماره موبایل وارد شده جمع آوری و به شما پیامک می شود.

اما اگر به اینترنت دسترسی ندارید به جای طی کردن مراحل بالا کافی است کد ملی خود را به ۳۰۰۰۱۵۰ پیامک کنید.

با انجام پیگیری ها در زمینه سوزاندن سیم کارت ایرانسل اگر متوجه شدید که سیم کارت هایی با نام شما فعال است با روش سوزاندن سیم کارت ایرانسل بدون پوکه و سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه آن ها را غیر فعال کنید .

اکنون اگر کنجکاو شده اید که شماره ی سیم کارت های ایرانسل به نام خود را بدانید باید بگوییم که این امر هنگامی که شما پوکه سیم کارت را نداشته باشید منع قانونی دارد. اما اگر می خواهید بدون پوکه مالکیت سیم کارت خود را تغییر دهید باید به دفاتر اسناد رسمی و حقوقی مراجعه و نامه ای رسمی دریافت کنید.

همچنین برای سلب مالکیت سیم کارت های ایرانسل به دفاتر اپراتور نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید و فرم زیر را پر کنید و تقاضای حذف بقیه ی شماره ها را داشته باشید. سپس این فرم را به دفاتر اسناد رسمی تحویل دهید تا بعد از پیگیری های لازم اپراتور سیم کارت های اضافه را حذف کند.

نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آیا امکان سوزاندن سیم کارت ایرانسل دیگران وجود دارد

همانطور که گفتیم سوزاندن سیم کارت دیگران در صورتی امکان پذیر است که آن سیم کارت به طور غیر قانونی به نام شما باشد و شما بی خبر باشید. در چنین شرایطی می توانید با روش های بالا پیگیری های لازم را انجام داده و سلب مالکیت سیم کارت ایرانسل را انجام دهید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي