5 روش دراوردن کلید شکسته از قفل

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 9 نوامبر

شکستن کلید درون قفل، موقعیت بسیار استرس‌آوری است. در این شرایط اکثر افراد تلاش می‌کنند که درب را با استفاده از چرخاندن کلید از قسمت بیرون زده از حفره قفل باز کنند.

اما جالب است بدانید که این بدترین کاری است که می‌توانید در این موقعیت انجام دهید؛ چرا که با این کار قسمت شکسته تیغه بیرون زده از داخل حفره قفل بیشتر فرو می‌رود و بیرون آوردنش کار دشوارتری می‌شود.

بهتر است به جای این روش غیر اصولی، از تکنیک‌هایی که در این مقاله توصیه شده‌اند استفاده کنید. این روش‌ها کاملا آزمایش شده هستند و می‌توانند فلز شکسته باقی‌مانده را از قفل بیرون بیاورند.

5 روش دراوردن کلید شکسته از قفل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

چطور کلید شکسته را از داخل قفل در بیاوریم؟

در اکثر مواقع هنگام مقایسه قفل کمد الکترونیکی با قفل کمد کلیدی از کاهش ریسک شکستن کلید در قفل به عنوان یکی از مزیت ها، استفاده از انواع قفل‌ دیجیتال (هوشمند) یاد می‌شود.

بنابراین اگر می‌خواهید از اضطراب این اتفاق در امان باشید؛ بهترین کار این است که قفل‌ها را عوض کنید و نمونه‌های قدیمی را به قفل‌های دیجیتال و هوشمند جایگزین کنید. برای شناخت بهترین قفل دیجیتال میتوانید به سایت آداک مراجعه کنید

اما اگر در حال حاضر درگیر این مشکل هستید؛ می‌توانید با استفاده از یکی از روش‌های زیر این مشکل را رفع کنید. قبل از اینکه شروع به کار کنید؛ اگر اسپری روغن صنعتی در دسترس دارید؛ مقداری از آن را در سوراخ قفل اسپری کنید تا روند کار ساده‌تر شود. فقط آنقدر از روغن استفاده نکنید که کلید چرب و لغزنده شود.

موچین

بیشتر افراد وقتی در این موقعیت قرار می‌گیرند؛ به سراغ اولین ابزاری که می‌روند موچین است. اما همه موچین‌ها برای دراوردن کلید شکسته داخل قفل مناسب نیستند.

فقط موچینی برای این کار مناسب است که هم قدرت زیادی داشته باشد و هم دهانه‌اش به حدی باز شود که تیغه شکسته کلید در آن جای بگیرد.

اگر کلید از بیخ حفره قفل شکسته و تیغه آن بیرون نزده است؛ استفاده از موچین فقط می‌تواند وضعیت را وخیم‌تر کند. در این حالت به جای استفاده از موچین، به سراغ روش‌های دیگر بروید.

5 روش دراوردن کلید شکسته از قفل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اره مویی

در جعبه ابزار موجود در اکثر خانه‌ها، اره مویی پیدا می‌شود. این اره به حدی نازک است که می‌توانید آن را در حفره ایجاد شده بین کلید و دیواره سوراخ قفل وارد کنید و با تکان دادنش، کلید شکسته را در بیاورید.

فقط به این نکته توجه کنید که اگر اره مویی در دسترس‌تان بیش از حد پهن است؛ سمت صاف آن را طبق تصویر زیر ببرید تا بتوانید آن را وارد حفره کنید. اره را در حفره فرو برده و دندانه‌های آن را به سمت کلید شکسته فشار دهید.

به آرامی اره را بیرون بیاورید و سعی کنید با فشار ملایم کلید را با آن همراه کنید. ممکن است نیاز باشد چند بار این کار را انجام دهید تا کلید بیرون بیاید.

چاقو

اگر تیغه کلید آنقدر از قفل بیرون نزده که بتوانید آن را با موچین بگیرید؛ ممکن است لازم باشد از یک وسیله نوک تیز تر برای خارج کردن بخشی از بدنه کلید استفاده کنید.

فلزی که برای تولید اکثر کلیدها از آن استفاده می‌شود از نظر ساختاری نسبتا نرم است و معمولا نوک یک چاقوی تیز می‌تواند کناره کلید را به سادگی سوراخ کرده و با قلاب کردن به آن، کلید را خارج کند. برای شروع، چاقو را از کنار به داخل کلید فرو کنید و با ضربه زدن به دسته چاقو سعی کنید تا حد امکان مقداری نیرو به نوک آن انتقال دهید. هنگامی که نوک چاقو در کلید فرو رفت؛ با اهرم کردن چاقو کلید را در بیاورید.

قلاب ماهیگیری

یکی دیگر از راه‌های بسیار عالی برای دراوردن کلید شکسته در قفل استفاده از قلاب ماهیگیری است. اگر قسمت شکسته کلید در داخل قفل فرو رفته و استفاده از دو روش قبلی امکان‌پذیر نیست؛ این روش می‌تواند مفید باشد. انتهای یک قلاب ماهیگیری را با انبردستی کاملا صاف کنید. سپس، قسمت قلاب مانند آن را از قسمتی که در اطراف کلید باز است وارد حفره قفل کنید و آن را عمود بر کلید با زاویه ۹۰ درجه نگه دارید و سپس قلاب را به سمت کلید بچرخانید.

به این ترتیب خار قلاب انتهای کلید را می‌گیرد و با قلاب شدن دور کلید این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به آرامی تیغه شکسته را بیرون بکشید.

چسب حرارتی

اگر تیغه شکسته کلید به حدی از قفل بیرون زده باشد که نه با موچین بتوانید آن را بگیرید و نه دیگر روش‌ها موثر باشند؛ ممکن است چسب حرارتی کار کند. سر یک میله چسب حرارتی را با فندک به حدی داغ کنید که به مرحله ذوب شدن برسد.

در مرحله بعد، انتهای ذوب شده چسب را روی روزنه‌ای که کلید در آن به دام افتاده فشار دهید و بگذارید خنک شود. این کار را سریع و قبل از اینکه چسب شروع به سفت شدن کند انجام دهید. بگذارید چسب کاملا خنک شده و به کلید بچسبد. سپس تا حد ممکن آهسته میله چسب را از قفل جدا کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود؛ چسب قدرت این را دارید که کلید را بیرون بیاورد. این روش واقعا موثر است. با این حال ممکن است چندین بار نیاز به امتحان کردن داشته باشد.

بنابراین ناامید نشوید و چند بار این کار را تکرار کنید. اگر کلید چرب شده باشد و اجازه بدهید میله چسب خوب خنک و خشک شود؛ قطعا می‌توانید از این روش به عنوان موثرترین روش دراوردن کلید شکسته از داخل قفل استفاده کنید.

5 روش دراوردن کلید شکسته از قفل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

جلوگیری از وقوع مجدد این اتفاق

تا زمانی که قفل روی درب مکانیکی باشد؛ خطر شکستن کلید شما را تهدید می‌کند. بنابراین به جای اینکه به دنبال راهکار در زمان‌های بحرانی باشید؛ سعی کنید با قفل هوشمند ریموت دار بیشتر آشنا شوید و از انواع قفل‌های دیجیتال به جای نسخه‌های قدیمی و مکانیکی این محصول استفاده کنید.

این قفل‌ها به دلیل طراحی ویژه خود، نیاز به کلید مکانیکی ندارند. بنابراین با تجهیز ساختمان به آنها، خطر شکستن کلید نیز به طور کامل رفع می‌شود.

اگر به تازگی به فکر استفاده از این قفل‌های جدید و مدرن افتاده‌اید ولی هنوز در مورد خرید آنها شک دارید؛ حتما توصیه می‌کنیم که به دنبال مطالب مفیدی در سطح وب باشید که به معرفی ویژگی ها و مزایای استفاده از انواع قفل کارتی هوشمند پرداخته‌اند.

این مطالب با ذکر جزئیات این محصولات، چشم‌تان را برای خرید باز کرده و به شما کمک می‌کنند که بتوانید بهترین محصول را از بین گزینه‌های پیشنهادی بیشمار انتخاب کنید.

بین تمام روش‌هایی که در این مقاله به عنوان روش دراوردن کلید شکسته از داخل قفل به شما معرفی شده‌اند؛ قطعا روشی پیدا می‌شود که بتوانید به وسیله آن از این مخمصه رها شوید. هر کدام از این روش‌ها برای یک موقعیت خاص مناسب هستند.

فقط باید در استفاده از آنها صبور باشید و عجله نکنید. عجله علاوه بر اینکه این فرآیند را به دلیل وقوع خطا طولانی‌تر می‌کند ممکن است با فشار آوردن به تیغه شکسته کلید، موقعیت فیزیکی کلید را تغییر داده و موجب تشدید وخامت اوضاع شود.

در هر حال اگر خطایی در این مسیر از شما سر زد؛ بهترین کار این است که با یک فرد متخصص در زمینه قفل‌سازی تماس بگیرید. قفل‌سازها ابزارهای بسیار خوبی برای درآوردن لاشه کلیدهای شکسته از داخل روزنه قفل در اختیار دارند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي