بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری)

تاريخ : 14 آذر

افرادی که گودی کمر دارند، اغلب بعد از خوابیدن های طولانی مدت، درد زیادی در ناحیه پشت کمر خود حس می کنند. اما شاید برایتان جالب باشد که اکثر دردهای استخوانی بدن، خصوصا دردهای ستون فقرات، با حرکات اصولی و ورزش قابل درمان است. حتی خوابیدن درست  نیز به کاهش این دردها کمک زیادی می کند. در این پست از گهر، ما به شما میگوییم که بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر چیست.

بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر

خوابیدن به پهلو از بهترین روش های درمان گودی کمر

در هنگام استراحت به شانه راست یا چپ بخوابید و بین زانوهای خود بالش نرم و کوچکی را قرار دهید. این روش خوابیدن سبب حفظ انحنای طبیعی کمر و مراقبت از استخوان‌های ناحیه گردن، باسن، لگن و کمر شما می‌شود. افرادی که دچار فتق دیسک کمر هستند، این روش بهترین مدل خوابیدن برای آنها است.

بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

خوابیدن به سمت کمر برای کاهش درد ناشی از گودی کمر

اگر دچار درد گردن هستید، بهترین حالت استراحت برای تسکین درد و بهبود وضعیت فعلیتان، خوابیدن به سمت کمر است. صاف خوابیدن سیب توزیع مساوی وزن در کل بدن می‌شود. به همین دلیل دیگر دچار عوارضی مانند: ضعف و بی حسی نخواهید بود. برای اینکه به زانوهای شما فشار کمتری وارد شود، پیشنهاد می‌کنیم در زمان استراحت یک بالش کوچک را زیر زانوهای خود قرار دهید.

بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

روش خوابیدن برای گودی کمر به صورت جنینی

یکی از بهترین روش‌های تسکین سریع دردهای کمر، استراحت به صورت جنینی است. استراحت به صورت جنینی یعنی به پهلو خوابیده و زانوهای خود را به سمت قفسه سینه خم کنید. این سبک استراحت سبب تسکین درد کمر و گردن شما خواهد شد. علاوه بر این می توانید به جای زانوهای خود، یک بالش و یا پتو سبک را بغل کنید تا سبب حفظ ایزومتریک کمرتان شوید.

بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

حرکات اصلاحی مناسب برای گودی کمر

۱- کشش فلکسور هیپ یکی از روش‌های تسکین دردهای کمر

برای انجام حرکت کششی فلکسور هیپ، یک زیر انداز نرم مانند تشک یوگا تهیه کنید. ابتدا پای راست خود را جلوی بدن قرار دهید. دقت داشته باشید که پای راست شما نسبت به زانو زاویه ۹۰ درجه تشکیل داده باشد. سپس خم شده و زانوی چپ را به صورت کشیده و مستقیم به سمت عقب بدن روی مت قرار دهید.

شانه‌ها را به سمت پایین و عقب بکشید. بدون قوس دادن به کمر، لگن و ستون فقرات، دست‌هایتان را به آرامی روی مت بگذارید. دقت داشته باشید در این حرکت ورزشی اگر کمر خود را خم کنید، احتمال درد کمر وجود دارد. کشش فلکسور هیپ را هر بار ۳۰ تا ۴۵ ثانیه حفظ کنید. برای نتیجه گیری بهتر می‌توانید بعد از تمرین از کمربند پلاتینر استفاده کنید.

 

توصیه می‌شود کشش فلکسور هیپ را روزانه ۲ تا ۵ مرتبه برای هر دو پا انجام دهید.

 

۲- حرکت گربه مناسب‌ترین ورزش برای گودی کمر 

برای انجام حرکت ورزشی گربه، دست‌ها و زانوها را روی زمین یا تشک یوگا قرار دهید. در این حرکت باید زانوها به اندازه عرض لگن از هم باز شده و مستقیماً زیر باسن قرار بگیرند. انگشتان پا را جمع کنید و دست‌های خود را مستقیماً زیر شانه و رو به جلو قرار دهید. با انقباض عضلات شکم به ستون فقرات خود حرکت دهید. در حین انجام این حرکت به آرامی نفس بکشید تا ستون فقرات به سمت بالا و پایین خم شود. اجازه دهید چند ثانیه سر شما کمی به سمت پایین به صورت خم باقی بماند. حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه به دم و بازدهم و انبساط و انقباض کمر ادامه دهید.

 

بهترین روش خوابیدن برای گودی کمر (آموزش تصویری), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي