بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلای رزگلد کدام است؟

تاريخ : 16 مهر

الماس زیباترین و جذاب‌ترین سنگ قیمتی است که در طول تاریخ همواره مورد توجه تمام اقشار جامعه بوده و هست. به طوری که هم در طبقه اشراف و هم در بین مردم عای جهت نشان دادن علاقه و محبت به محبوب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باید بدانید که الماس‌ها نوع و رنگ‌بندی مختلفی دارند و به تناسب آن از ارزش و زیبایی متفاوتی هم برخوردار هستند. علاوه بر این، نوع و رنگ فلزی که،الماس باید بر روی آن بدرخشد نیز در جلوه نهایی کارموثر است.

بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلای رزگلد کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی از جذاب‌ترین و پرطرفداترین نوع فلزاتی که در چند سال اخیر بسیار ترند شده و برای ساخت انواع حلقه ازدواج مورد استفاده قرار می‌گیرد، طلای رزگلد است. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلای رزگلد، بپردازیم.

طلای رزگلد چیست؟

یکی از فلزاتی که برای ساخت انگشتر طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد، طلا رزگلد است. رزگلد در واقع حاصل ترکیب طلا با مس و نقره است که با دادن یک رنگ صورتی و قرمز به طلا، چشم انداز جدید و منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. طلای رزگلد با انواع پوست‌ها سازگار بوده و نگین‌هایی که روی آن قرار می‌گیرند، درخشش و جذابیت خاصی پیدا می‌کنند.

رنگ بندی الماس

رنگ الماس یکی از معیارهای مهم برای تعیین زیبایی، کیفیت و ارزش آن است. در واقع رنگ الماس به روشنی و شفافیت آن اشاره داشته و معمولا با حروف الفبای انگلیسی از D تا Z نشان داده می‌شود. الماس‌های رنگ D کاملا شفاف و بدون هرگونه رنگ زائد هستند و ارزشمندترین نوع الماس به حساب می‌آیند. به مرور که به سمت Z حرکت می‌کنیم، الماس‌ها از رنگ زرد یا قهوه‌ای شروع شده و ارزش آن‌ها نیز به همین روال کاهش می‌یابد. این ارزیابی توسط سازمان GIA انجام گرفته که بر مبنای آن ارزش هر الماس مشخص می‌گردد. معمولا افراد ترجیح می‌دهند، از الماس‌های شفاف و بدون رنگ استفاده کنند، این الماس‌ها بر روی تمام پایه‌های طلا از زرد تا رزگلد بسیار زیبا و درخشان هستند، اما تعیین رنگی که مناسب انگشتر طلا رزگلد باشد، به سلیقه و نظر شخص بستگی دارد. برخی افراد الماس‌های رنگی را به نوع شفاف ترجیح می‌دهند.

تاثیر درخشش الماس در ترکیب با طلا رزگلد

روشنایی و درخشندگی دو ویژگی مهم و موثردر زیبایی و ارزش الماس هستند، روشنایی به مقدار نوری که توسط الماس جذب و بازتابیده می‌شود، گفته شده، در حالی که درخشانی به شکل و ترتیب نورهای رنگی که توسط الماس شکسته و پخش می‌گردد، اشاره دارد. هر چه روشنایی و درخشندگی الماس بالاتر باشد، جذاب‌تر و گران‌تر خواهد بود. این دو عامل در انتخاب حلقه طلا رزگلد بسیار مهم است. طلای رزگلد یک حلقه صورتی رنگ مایل به قرمز است که به دلیل رنگ گرمی که دارد، معمولا با الماس‌های رنگ روشن مانند سفید – آبی ( D-F ) یا سفید – زرد ( G-J ) هماهنگی دارد. البته انتخاب رنگ مناسب الماس برای حلقه ازدواج با طلای رزگلد کاملا به سلیقه شخص مرتبط است. اما نکته مهم این است که روشنایی و درخشانی الماس و تاثیرش در ترکیب نهایی انگشتر طلا را نباید نادیده گرفت. هر چه روشنایی و درخشش الماس بالاتر باشد، حلقه ازدواج رزگلد شما براق‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.

بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلای رزگلد کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مزایا و معایب بهترین رنگ الماس برای انگشتر رزگلد

در کل دو دسته رنگ برای الماس‌ها در نظر گرفته می‌شود که هر کدام به نوبه خود مزایا و معایبی داشته و باید در هنگام انتخاب آن‌ها برای ترکیب با طلای رزگلد، این موارد را مد نظر قرار داد.

رنگ‌های سفید و بی‌رنگ

این دسته شامل الماس‌هایی است که با نور سفید همسان بوده و درخشان‌ترین نوع الماس محسوب می‌شوند. قیمت این نگین‌های جذاب بالاتر از بقیه بوده و بهترین گزینه برای قرار گرفتن بر روی طلای رزگلد هستند.

  • از مزایای الماس‌های سفید، تضاد شگفت انگیزی است که بین رنگ سفید الماس و رنگ صورتی طلای رزگلد ایجاد می‌گردد. این ترکیب رنگی جذاب باعث افزایش درخشش و شفافیت الماس شده و زیبایی حلقه ازدواج شما را دو چندان می‌کند.
  • تنها عیبی که این رنگ الماس دارد، هزینه بالای آن بوده که سبب می‌شود در هنگام خرید توجه و دقت زیادی بابت اصالت و صحت آن به خرج داده شود.

رنگ‌های مایل به زرد و طوسی

الماس‌هایی که دارای تغییرات جزئی هستند در این دسته قرار می‌گیرند. این تغییرات معمولا به سمت زرد و خاکستری بوده و درخشش زیادی ندارند، اما هماهنگی که بین رنگ‌های زرد و صورتی وجود دارد، به همراه حس گرم و ظریفی که ایجاد می‌گردد، باعث جلوه و زیبایی این مدل الماس‌ها در انگشتر طلا رزگلد می‌شود. البته برخی هماهنگی بین این دو رنگ را برازنده جلوه و شکوه الماس نمی‌دانند، ولی حس لطافت و ظرافتی که این دو در کنار هم ایجاد می‌کنند، مثال زدنی است.

  • از مزایای این رنگ الماس هزینه پایین آن به نسبت الماس‌‎های دیگر بوده و همچنین، افزایش جذابیت طلای رزگلد در کنار این رنگ الماس، باعث ایجاد یک سبک خاص گردیده و برای مخاطبان ویژه‌ای که دارد، حس منحصر به فرد بودن را تداعی می‌نماید.
  • تنها عیب این رنگ الماس‌ها، که باعث شده در اقشار مرفه جامعه تقاضای کمتری داشته باشد، رنگ متفاوت آن‌ها است، که به نوعی نشان دهنده، خلوص کمتر آن‌ها بوده و در نهایت درخشش کمتری هم نسبت به بقیه رنگ‌های الماس دارند.

بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلای رزگلد کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

کلام آخر

به طورکلی می‌توان نتیجه گرفت، که بهترین رنگ الماس برای انگشتر طلا رزگلد به عوامل مختلفی مانند: سلیقه فرد، میزان بودجه و میزان همخوانی رنگ الماس با طلای رزگلد دارد. اگر تمایل به داشتن حلقه ازدواج درخشان‌تر و با شکوه‌تر دارید، بهتر است به سراغ الماس‌های رنگ روشن بروید، اما اگر خاص و متفاوت بودن را انتخاب می‌کنید، بدون شک الماس‌های رنگی گزینه بهتری هستند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي