فواید خوردن یک انجیر و هفت زیتون به شمارش ختم نمی‌شود!

خوردن یک انجیر و هفت زیتون چه فوایدی دارد؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر یکی کمتر یا بیشتر بخوریم؟ زیتون و انجیر دو میوه‌ای هستند که در قرآن به آن اشاره شده است. از همین رو برای مسلمانان ارج و قرب بسیار زیادی دارند. کسانی که درصدند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و از بیماری‌ها دور بمانند ترکیب زیتون و انجیر به آن‌ها توصیه می‌شود. در ادامه بیشتر به بررسی خواص این ترکیب می‌پردازیم.

خواص خوردن یک انجیر و هفت زیتون

فواید خوردن یک انجیر و هفت زیتون به شمارش ختم نمی‌شود!

کارشناسان می‌گویند برای افرادی که می‌ خواهند از سلامت بدن خود محافظت کنند، مصرف منظم 7 عدد زیتون و یک عدد انجیر در روز مفید است. زیتون و انجیر منابع طبیعی آنتی اکسیدان هستند. به همین دلیل مصرف این دو ماده غذایی با هم به پاک‌سازی بدن کمک و از افراد در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند.

خوردن 7 عدد زیتون و 1 انجیر در روز تعداد سلول‌های جوان بدن شما را افزایش می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید اثرات پیری را بر بدن خود به حداقل برسانید. این دو ماده غذایی در رشد هوش نیز بسیار موثر هستند. به همین دلیل متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که زنان باردار و کودکان در سنین رشد روزانه 7 عدد زیتون و یک عدد انجیر مصرف کنند.

مصرف زیتون و انجیر با هم در پیشگیری از بیماری‌هایی مانند کاهش حافظه و آلزایمر که ممکن است در سنین بالا اتفاق بیفتد نیز بسیار موثر است. این دو ماده غذایی از سلامت روان انسان حمایت می‌کنند. با مصرف آن‌ها می‌توانید استرس خود را کاهش دهید و همچنین خطر ابتلا به مشکلاتی همچون افسردگی را به حداقل برسانید.

افرادی که به لاکتوز آلرژی دارند می‌توانند از طریق این دو خوراکی نیاز به کلسیم خود را برطرف نمایند. مصرف زیتون و انجیر با تسریع چربی سوزی بدن در طول روز به کاهش وزن کمک می‌کند. این ترکیب از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. زیرا باعث افزایش احساس سیری در طول روز می‌شود.همچنین در تنظیم قند خون بسیار موثر است. به همین دلیل می‌توان آن را برای بیماران دیابتی نیز تجویز کرد.

از آنجا که زیتون و انجیر سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان را به حداقل می‌رسانند. مطالعات نشان داده‌اند که با مصرف انجیر و زیتون سلول‌های سرطانی کبد، ریه و سینه کاهش می‌یابد.

فواید خوردن یک انجیر و هفت زیتون به شمارش ختم نمی‌شود!

انجیر خشک یا تازه

فرقی نمی‌کند انجیری که با 7 عدد زیتون مصرف می‌کنید تازه باشد یا خشک. مهم استمرار روزانه است. تمامی خواصی که در قسمت بالا گفتیم برای انجیر خشک و تازه مشترک هست و شما می توانید بسته به زائقه خود یکی را مصرف کنید. همچنین می توانید برای خرید انجیر خشک درجه یک به آدرس  https://hosseinibrothers.ir/خشکبار/انجیر/ مراجعه کنید.

چگونه از این رژیم غذایی استفاده کنیم؟

هنگام استفاده از رژیم غذایی 7 زیتون و 1 انجیر باید به نکاتی توجه کرد. این رژیم باید دو بار در روز اعمال شود: اول صبح هنگام بیدار شدن از خواب و دوم شب قبل از خواب. زیرا مفیدترین و مؤثرترین زمان‌های بدن، قبل و بعد از خواب می‌باشند. به این بازه زمانی، ساعات تمدید نیز می‌گویند.

هنگام شروع رژیم غذایی 7 زیتون و 1 انجیر، ابتدا باید 7 عدد زیتون بدون نمک و سپس 1 انجیر مصرف شود. برای اعمال رژیم باید محصولات را یکی پس از دیگری خورد. علاوه بر این، مدت زمان توصیه شده برای این رژیم 21 روز است. سعی کنید در طول این مدت روزانه آب زیادی مصرف نمایید.

جمع بندی

خوردن یک انجیر و هفت زیتون یک رژیم غذایی مفید برای افرادی است که به دنبال سلامت جسم و روان برای خود می‌باشند. مگر این که در مصرف زیتون و انجیر دارای محدودیت باشند. بعضا افرادی که دارو مصرف می‌کنند بهتر است که از قبل نسبت به تداخل نداشتن این دو میوه با داروهایشان اطمینان حاصل نمایند. در نهایت نیز در مصرف خود استمرار داشته باشید و رژیم را همان­طور که باید رعایت فرمایید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه

  1. علیرضا says:

    زیتون پرورده باشه مشکل نداره یا باید زیتون خام مصرف کرد ؟