روش چیدن تخته نرد + قوانین بازی تخته نرد

تاريخ : 19 سپتامبر

جهت آموزش روش چیدن تخته نرد با ما در این پست از وبسایت گهر با ما در ادامه همراه باشید. بازی تخته نرد یکی از بازی‌های قدیمی و محبوب است که در سراسر جهان با انواع مختلفی بازی می‌شود. این بازی به صورت دو نفره است و از تخته‌ای با خانه‌های مربعی و دو دسته از اشکال مختلف برای هر بازیکن تشکیل شده است. هدف اصلی در بازی تخته نرد، جابجایی اشکال به نحوی است که از طریق حرکت‌های مجاز، اشکال رقیب را از بین ببرید و برنده بازی شوید.

روش چیدن تخته نرد

روش چیدن تخته نرد + قوانین بازی تخته نرد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

طرز صحیح چیدن مهره ها در تخته نرد و اصول بازی

نحوه چیدن مهره ها در تخته نرد

فرمول چیدمان مهره های تخته نرد ۲۵۳۵ می باشد که در ادامه مشاهده می کنید

نحوه چیدن مهره ها در تخته نردحال برای شروع بازی برای چیدن مهره هایتان به طرز زیر بر روی زمین بازی یعنی همان تخته نرد قرار دهید:

  • ۱- دو عدد از مهره هایتان را در خانه شماره ۱ حریفتان قرار دهید.
  • ۲- پنج عدد از مهره هایتان را در خانه شماره ۵ خودتان قرار دهید.
  • ۳- سه عدد از مهره هایتان را در خانه شماره ۷ خودتان قرار دهید.
  • ۴- پنج عدد از مهره هایتان را در خانه شماره ۱۰ حریفتان قرار دهید.

روش چیدن تخته نرد + قوانین بازی تخته نرد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

  • در کنار نکات مهم در خرید تخته نرد و مهره ها و همچنین بازی با این سرگرمی محبوب، طرز چیدن مهره ها در تخته نرد یکی از ابتدایی ترین مرحله‌ها برای انجام این بازی است، به همین دلیل ما در این مقاله طرز صحیح چیدمان تخته نرد را به شما آموزش می دهیم.

در این بازی ۳۰ مهره وجود دارد که ۱۵ مهره رنگ روشن دارند و ۱۵ مهره دیگر رنگ تیره به همراه دو عدد تاس. تخته موجود در بازی چهار خانه شش قسمتی نیز دارد.

همان طور که می دانید این بازی به صورت دو نفره انجام می شود. روند بازی به این صورت است که هر فرد باید مهره هایش را در یک طرف جمع کند و سعی کند تا مهره هایش را از بازی خارج کند، به این صورت فرد برنده کسی است که زود تر مهره هایش را از بازی خارج کند و این طرز چیدن مهره در بازی تخته نرد است.

برای خارج کردن مهره هایتان از بازی باید تاس بریزید و بر اساس اعدادی که می آید مهره های خود را حرکت دهید. حرکت مهره ها می تواند در جهت عقربه های ساعت و یا در جهت عکس عقربه های ساعت باشد. در طی بازی باید سعی کنید تا مهره هایتان را سریع تر خارج کنید و برنده بازی شوید.

نحوه بازی تخته نرد

روش چیدن تخته نرد + قوانین بازی تخته نرد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پس از طرز چیدن مهره ها در تخته نرد برای شروع بازی هر دو فرد بازیکن باید با یکدیگر توافق کنند که چه کسی شروع کننده بازی باشد. بازیکن ها باید با یکدیگر تاس بیندازند و طبق توافقشان هر فردی که تاس با عدد بیشتری بیاورد می تواند بازی را شروع کند. البته توافق شما می تواند با تاس عدد پایین تر هم باشد.

یعنی هر دو بازیکن تاس بیندازند و هر فردی که تاس با عدد پایین تری آورد شروع کننده بازی باشد. لازم است در این جا یادآوری کنیم که اگر عدد تاس دو بازیکن یکی باشد دوباره باید هر دو نفر تاس بیندازند.

پس از تعیین شخص شروع کننده بازی شروع می شود. نحوه بازی در تخته نرد به این صورت است که اگر شما تاس بیندازید و یک تاس شماره ۳ باشد و تاس دیگر شماره ۴ ، شما به دو صورت می توانید مهره خودتان را حرکت دهید.

قوانین بازی تخته نرد

قوانین بازی تخته نردعلاوه بر طرز چیدن مهره در تخته نرد، در حین بازی چند قانون حرکت مهره ها در تخته نرد وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنیم. این قوانین عبارتند از:

 در زمان بازی و حرکت دادن مهره هایتان، به هیج عنوان نمی توانید مهره هایتان را در یک خانه بسته قرار دهید. خانه بسته به معنای خانه ای است که بیشتر از یک مهره حریف در آن قرار داشته باشد.

در حین بازی شما تنها می توانید مهره هایتان را در خانه هایی قرار دهید که هم رنگ مهره های خودتان هستند. به این صورت اگر رنگ مهره های شما تیره باشد نمی توانید در خانه هایی که مهره رنگ روشن وجود دارد، مهره های خودتان را قرار دهید. مگر آن که تنها یک مهره از حریفتان در آن خانه باشد.
اگر در بازی تاس های جفت بیاورید یعنی هر دو تاس تان یک عدد را نشان دهند، شما باید ۴ بار آن عدد را بازی کنید. به عنوان مثال اگر شما دو تاستان عدد ۳ باشد باید چهار بار همین عدد را بازی کنید.
در بازی شما باید تاس بیندازید و مهره هایتان را حرکت دهید، مگر آن خانه توسط حریف بسته شده باشد.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي