دانلود فیلم خارجی رایگان

دانلود کتاب پاسخ به تاریخ بدون سانسور

تاريخ : 11 فوریه

آخرین کتاب محمدرضا شاه پهلوی با نام «پاسخ به تاریخ» به چاپ رسیده است. هم اکنون شما همراهان گهر می توانید کتاب پاسخ به تاریخ را بدون سانسور در ادامه مطلب دانلود نمایید. هدف و موضوع اصلی این کتاب، پاسخ محمدرضا شاه به پرسش نسل‌ های پس از خودش بوده و در مورد کارنامه و دوران پربار پادشاهی اش سخن گفته است. کتاب پاسخ به تاریخ ۳۴۵ صفحه‌ است که در اصل به زبان فرانسوی منتشر شده و پس از چندی به فارسی نیز ترجمه گردیده است.

کتاب پاسخ به تاریخ بدون سانسور

دانلود کتاب پاسخ به تاریخ بدون سانسور, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

دانلود کتاب پاسخ به تاریخ اثر محمدرضا پهلوی

دانلود کتاب پاسخ به تاریخ بدون سانسور PDF

عنوانپاسخ به تاریخ
نویسندهمحمدرضا پهلوی
زبانفارسی
تعداد صفحه۳۴۵

متنی گزیده از این کتاب:

شاه عباس کبیر (۱۰۰۸ – ۹۶۶) از احفادش اه اسمعیل صفوی بودکه قدرت و عظمت ایران را تجدید کرد. گرچه شاه عباس نتوانست تمامی سرزمی ن بین النهرین را به ایران بازگرداند. اما اصفهان را پایتخت ایران قرار دادو صنعتگران و هنرمندان بسیار را برای زیبا سازی و جلال آن فراخوان د
و ارباب ادب ودانش و فلسفه را در آنجا گ رد آورد .در زمان شاه عباس کبیر ، اصفهان شهری بزرگ ب ا ششصدهزارتن نفوس بود. شهری زیبا که نصف جهانش میخواندند و این عصر را باید مخصوصا ” دوران طلایی معماری ایرانی خواند.
شاه عباس همچنین به شرکتهای انگلیسی روهلندی وهند شرقی اجازه دا دکه تجارتخانه هایی در ایران بگشایند و به کمک انگلیسها در سال ۱۰۰۱ پرتغالیان را ازهر مز راند. که البته این عمل شاید آغازی پرنفوذ بریتانیا در ایران باشد.
از ۱۰۰ تا ۱۱۱۵ با زایران با یک دوران انحطاط روبرو شد. عثمانیها و روسها به ایران تاختند و حتی در سال ۱۴۰۳ برسر تقسیم قسمتی از ایالات شمال ی ایران با یکدیگر توافق کردند. در همین زمان بود که اشرف افغان در شرق ایران علم طغیان برافراشت….

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي