قرص انداستوور چیست؟ نحوه مصرف، عوارض و موارد مصرف انداستوور

تاريخ : 18 می

قرص انداستوور از جمله داروهایی است که برای مشکلات گوارشی توسط پزشکان تجویز می شود. مشکلاتی که برای بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و یادر حال شیمی درمانی هستند.

نحوه مصرف قرص انداستوور

قرص انداستوور چیست؟ نحوه مصرف، عوارض و موارد مصرف  انداستوور, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر


در این مطلب در مورد نحوه مصرف قرص اندانسترون برای شما مطالبی را گرداوری و منتشر کرده ایم. بنابراین اگر این سوال هم برای شما پیش آمده که قرص اندانسترون برای چیست ما را تا پایان همراهی کنید.

قرص انداستوور برای چیست؟

داروی اندانسترون به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ ناشی از مصرف داروهای سرطان (شیمی درمانی) و پرتو درمانی استفاده می‌شود. هم‌چنین از این دارو برای پیش‌گیری یا درمان حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل‌های جراحی استفاده می‌شود.

در حقیقت شیمی درمانی ، اشعه درمانی و جراحی شرایطی هستند که منجر به افزایش ترشح سروتونین در بدن می شوند. این واسطه شیمیایی باعث حالت تهوع می شود. انداستوور با مهار ترشح سروتونین تهوع را کنترل می کند

هشدارها

در بیماران مبتلا به انسداد تحت حاد روده ای یا ایلئوس و در نارسایی کبدی با احتیاط فراوان مصرف شود.کاهش مقدار مصرف دارو در بیماران مبتلا به نارسایی کبد ضروری است.

عوارض جانبی

در بیماران مبتلا به انسداد تحت حاد روده ای یا ایلئوس و در نارسایی کبدی با احتیاط فراوان مصرف شود.کاهش مقدار مصرف دارو در بیماران مبتلا به نارسایی کبد ضروری است.

تداخل های دارویی

در صورت مصرف همزمان با ریفامپین غلظت پلاسمایی دارو کاهش می یابد. داروهای القاکننده ایزوآنزیم های کبدی ممکن است اثرات ضدتهوع این دارو را کاهش دهند. از مصرف همزمان با آپومورفین اجتناب شود.


توجه : مطالب پزشکی داخل گهر فقط جنبه اطلاع رسانی دارد ، برای درمان و یا استفاده از داروها حتما به پزشک مربوطه مراجعه نمایید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي