از چه نوع فاکتور هایی در فروشگاه ها استفاده کنیم؟

در کل از نظر رسمیت سند تجاری فاکتور ها می توان گفت دو نوع چاپ فاکتور داریم؛ یکی فاکتور رسمی و دیگری فاکتور غیر رسمی است. چاپ فاکتور رسمی برای کسب و کارهایی لازم است که موظف هستند فاکتور را به اداره های امور مالیاتی تحویل دهند. اما کسب و کارهای کوچک محلی از چاپ فاکتور غیر رسمی استفاده می کنند. فاکتور غیر رسمی صرفا برای اطلاع رسانی به مشتری است و هیچ گونه جنبه قانونی ندارد.

همچنین از نظر طراحی نیز طراحی فاکتور به دو نوع تقسیم می شود. یکی فاکتورهای سربرگ دار که مطابق با طرح مورد نظر مشتری و نیاز او چاپ فاکتور به صورت سفارشی انجام می گیرد. و نوع دیگر فاکتور ها شکل بدون سربرگ آن است که در فروشگاه ها عرضه می شوند. برای سافش بروشور میتوانید وارد صفحه چاپ بروشور چاپ کوثر شوید.

چاپ فاکتور بدون کاربن:

فاکتور بدون کاربن یا فاکتور کاربن لس، از پر مصرف ترین نوع کاربن ها به شمار می رو. در استفاده از این نوع فاکتور ها دیگر لازم نیست که کاربن بین صفحات گذاشته شود. چاپ فاکتورهای بدون کاربن به صورت تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ  که به آن فول رنگ نیز گفته می شود انجام می گیرد. این فاکتورها ممکن است در دو یا سه برگ چاپ شوند.

چاپ فاکتور تحریر:

این دسته از فاکتورها نیز از آن دسته فاکتورهای بسیار پر مصرف هستند. چرا که چاپ فاکتور تحریر صرفه اقتصادی دارد. این فاکتور ها نیاز به کاربن دارند و باید بین برگه های آن کاربن گذاشته شود.

چاپ فاکتورهای قبضی:

یک نوع دیگر از فاکتورها فاکتور قبضی است. چاپ فاکتور قبضی به صورت افقی انجام می گیرد. این قبض ها را میتوان روی کاغذ گلاسه یا کاغذ معمولی چاپ کرد. چاپ این فاکتورها نیز به صورت دو برگ یا سه برگ انجام می گیرد. برای سفارش چاپ بنر تسلیت اینجا را کلیک کنید.

چاپ فاکتور رسمی دارایی مالیاتی:

فاکتورهای رسمی دارایی از انواع دیگر فاکتورها به شمار می آیند. این فاکتورها به صورت بدون کاربن، معمولی و یا مخصوص پرینتر در سه شکل به چاپ میرسند. این فاکتورها معمولا در سایز A4 چاپ می شوند. رنگ بندی چاپ فاکتور رسمی به صورت تک رنگ است.

بهتر است روی فاکتورهایی که جنبه رسمی تری دارند سربرگ طراحی طراحی شده شرکت شود. این کار باعث می شود فاکتور شما جلوه حرفه ای تری به خود بگیرد. برای حرفه ای تر جلوه کردن بهتر است مهر فروشگاه یا شرکت را زیر برگه فاکتور زد. و یا از لوگوی شرکت یا فروشگاه روی تمامی برگه ها استفاده کرد.

از چه نوع فاکتور هایی در فروشگاه ها استفاده کنیم؟

نمونه چاپ فاکتور

 

چاپ بنر تسلیت و انواع مختلف آن:

برای تعریف چاپ بنر تسلیت لازم است که نگاهی به تعریف چاپ بنر داشته باشیم. در کل دو نوع دسته بندی کلی بنر داریم. مورد اول شامل بنرهای چاپی و واقعی هستند و مورد دوم بنرهای مجازی و یا بنرهای تحت وب هستند. چاپ بنر تسلیت نیز نوعی چاپ بنر است که غالبا به صورت واقعی چاپ می شوند.

بنرهای چاپی یا همان واقعی اولین نوع بنرهایی هستند که به وجود آمدن و همواره از آن ها استفاده می شود. ابتدا از آن ها به عنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده می کردند. برای چاپ یک بنر از سطوح مختلف استفاده می شود از جمله پارچه، کاغذ، پلاستیک و… .

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت به طور کلی ویترین نمایش کار شما و هم چنین ارائه کننده راه های تماس شما برای مخاطب است و از آنجا که اولین برخورد شما با مخاطب از طریق کارت ویزیت صورت میگرد. پس به طور غیرمستقیم بخشی از قسمت بازاریابی و تبلیغات شما رو برعهده دارد. برای آشنایی بیشتر با چاپ کارت ویزیت که از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال می باشد ادامه مقاله را مطالعه کنید.

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت دارای انواع متفاوتی است که رایج ترین آنها کارت ویزیت دایره ایی و کارت ویزیت مستطیلی است.

از جمله جدیدترین کارت ویزیت ها میتوان به کارت ویزیت دوبل اشاره کرد که مقاومت بیشتری نسبت به سایر کارت ویزیت ها دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چاپ کارت ویزیت بر روی منبع کلیک کنید.

استفاده از کارت ویزیت در امر تبلیغات:

به صورت کوتاه و قابل فهم می توان چنین بیان کرد که کارت ویزیت ابزاری است که برای معرفی خود از آن استفاده می کنیم. وظیفه اصلی کارت ویزیت به طور مستقیم همین مقوله است. اما با این حال نقش ثانویه کارت ویزیت تبلیغ و معرفی بیزینس یا خدماتی است که ما می خواهیم ارائه دهیم. بنابراین از این نظر نیز حائز اهمیت زیادی است.

با توجه به همه این ها لازم است که ما به عنوان فردی که صاحب کسب و کار خود هستیم و هدف پیشرفت آن را در سر داریم، توجه ویژه ای به چاپ کارت ویزیت خود کنیم که معرف ماست. دقیقا همان طور که لازم است به چاپ فاکتور مورد نیاز خود و طراحی حرفه ای و زیبا و جذاب آن توسط یک طراح توجه کنیم.

از چه نوع فاکتور هایی در فروشگاه ها استفاده کنیم؟

یک نمونه کارت ویزیت

صنعت چاپ و ارتباط آن با چاپ فاکتور:

واژه چاپ از ریشه قدیمی تر چهاپ به دست می آید. این واژه برگرفته از کلمه مغولی چاو می دانند که به معنی فشار دادن یک سطح به سطح دیگر است. از طرفی لغت چاپ در ترکی به معنی حرکت مداوم و کوبیدن نیز می باشد. از معنی دیگر آن مهر و نشان است.

در اصطلاح چاپ به انتقال یک سری مطالب از جمله نوشته ها و تصاویر، جداول و اعداد، علایم و… روی یک سطح چاپ شونده است. چاپ میتواند به تعداد زیادی تکثیر یابد. چاپ فاکتور نیز با همین فرایند انجام می شود.

به محلی که در آن چاپ فاکتور و یا هرچیز دیگری انجام می گیرد، چاپخانه گفته می شود. در اصل چاپخانه شامل مجتمع بزرگی است که انواع کارهای چاپی را روی کاغذ و چیز دیگری انجام می دهد. در این مورد چاپ فاکتور روی کاغذ است.

در دنیای امروز صنعت چاپ به عنوان یک فرآیند کلان صنعتی شناخته شده است. این صنعت بسیاری از فعالیت های مهم اداری و مالی و حکومتی را در بر می گیرد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه