همه چیز درباره فرودگاه استانبول

فرودگاه جدید استانبول یکی از مدرن‌ترین و بزرگترین فرودگاه‌های جهان است که در شمال غربی شهر در منطقه Arnavutköy واقع شده است. این فرودگاه در 29 اکتبر 2018 یعنی روز ملی در ترکیه توسط رئیس جمهور ترکیه به طور رسمی افتتاح شد. در آخر هفته 6 آوریل 2019 آن را به عنوان فرودگاه اصلی مسافر در استانبول جایگزین فرودگاه آتاتورک استانبول کرد. با خرید بلیط هواپیما از سامانه علی بابا به بازدید از این فرودگاه بی‌نظیر و سفر به استانبول زیبا بپردازید.

همه چیز درباره فرودگاه استانبول

امروزه  این فرودگاه می‌تواند 90 میلیون مسافر در سال را اداره کند. در آینده، فرودگاه جدید استانبول قادر خواهد بود سالانه 200 میلیون مسافر را اداره کند. شرکت هواپیمایی ملی پرچم ترکیه خطوط هوایی ترکیه مسئولیت 80 درصد از کل پروازها در فرودگاه استانبول را بر عهده دارد.

فرودگاه جدید استانبول در ضلع اروپایی استانبول واقع شده است، دومین فرودگاه شهر  استانبول Sabiha Gökcen  در سمت آسیا واقع شده است.

مزایا فرودگاه جدید استانبول

 • ترمینال چشمگیر (معماری مدرن)
 • همه چیز احساس جدیدی می‌کند
 • اتوبوس‌های ارزان قیمت فرودگاه به مرکز شهر
 • احساس امنیت می‌کنید
 • در مقابل فرودگاه آتاتورک استانبول پر ازدحام نیست

همه چیز درباره فرودگاه استانبول

نکات منفی فرودگاه جدید استانبول

 • صندلی‌های کافی برای کسانی که منتظر نیستند
 • هتل‌های فرودگاهی در این نزدیکی کافی نیست
 • تاکسی از باند به ترمینال خیلی طول می‌کشد
 • مسافت‌های بسیار طولانی برای پیاده روی در داخل ساختمان ترمینال، احتمال مفقود شدن پرواز بدون اتصال سریع مترو یا قطار به استانبول

برای رزرو هتل استانبول اینجا کلیک کنید.

فرودگاه جدید استانبول در کجا واقع شده است؟

جدیدترین فرودگاه استانبول در شمال غربی شهر واقع شده است. جاده ملی D020 با فرودگاه فاصله کمی دارد و رسیدن به فرودگاه با ماشین را آسان می‌کند. با خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید به استانبول سفر کنید و این فرودگاه درجه یک را تجربه کنید.

همه چیز درباره فرودگاه استانبول

فرودگاه جدید استانبول چند ترمینال دارد؟

فرودگاه جدید استانبول دارای یک ترمینال بسیار بزرگ و مدرن است که شامل سطح عزیمت (Giden yolcu katı) و سطح ورود (Gelen yolcu katı) است. دومین ترمینال کوچکتر در سال 2025 افتتاح می‌شود.

سالن عزیمت فرودگاه جدید استانبول از طریق هفت درب ورودی، 1 و 2 برای پروازهای داخلی (ایچ هاتلار)، 3، 4، 5، 6 و 7 برای پروازهای بین المللی (داش هاتلار) قابل دسترسی است. اگر با هواپیمایی ترکیه پرواز می‌کنید، باید ورودی 3، 4 یا 5 را انجام دهید. میزهای ورود به سیستم از سایر شرکت‌های بین المللی راحت‌ترین راه برای دسترسی از طریق درهای 6 و 7 است.

با راهنمای ناهار تور استانبول را راهنمایی کنید و با راهنمایی حرفه‌ای از مشهورترین دیدنی‌های استانبول دیدن کنید: ایا سوفیه، مسجد آبی، هایپودروم، بازار بزرگ، کاخ توپکاپی.

فرودگاه‌های نزدیک

با خرید بلیط هواپیما استانبول می‌توانید گزینه‌های دیگر را انتخاب کنید. گزینه‌های خوب برای پرواز به و یا از فرودگاه جدید استانبول فرودگاه‌های زیر هستند که بر اساس فاصله از فرودگاه قرار دارند. همچنین می‌توانید به لیست کامل فرودگاه‌های ترکیه نگاهی بیندازید. رزرو بلیط هواپیما استانبول بسیار آسان بوده و با انجام این کار می‌توانید به این شهر زیبا سفر کنید.

فاصله فرودگاه

 • فرودگاه Sabiha Gökcen استانبول 62 کیلومتر
 • فرودگاه بورگاس (بلغارستان) 177 کیلومتر

ماشین

فاصله از فرودگاه جدید استانبول تا مرکز استانبول 50 کیلومتر است. با اتومبیل 60 دقیقه طول می‌کشد تا به مرکز استانبول برسید.

حمل و نقل عمومی

مسافرت به فرودگاه جدید استانبول با وسایل حمل و نقل عمومی امکان‌پذیر است. برای دیدن امکانات، به صفحه حمل و نقل فرودگاه جدید استانبول مراجعه کنید.

انتقال تاکسی

تاکسی سریعترین و راحت‌ترین راه برای رسیدن به و از فرودگاه جدید استانبول است. قیمت تاکسی سواری از فرودگاه تا مرکز استانبول حدود 200 TRY است .- تاکسی‌های خود را در فرودگاه جدید استانبول رزرو کنید و راحتی تاکسی‌های از قبل رزرو شده را کشف کنید.

اجاره اتومبیل

با خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید پس از رسیدن مستقیم به فرودگاه استانبول از شرکت‌های کرایه اتومبیل Europcar ، National (Enterprise Holdings) ، Enterprise ، Alamo (Enterprise Holdings) ، هرتز ، بودجه ، Avis ، Sixt و ارائه دهندگان محلی کرایه کنید. راحت‌تر می‌توان یک ماشین را از قبل پیدا و رزرو کرد. با این کار می‌توانید در فرودگاه در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

پارکینگ فرودگاه

فرودگاه جدید استانبول گزینه‌های مختلف پارکینگ رسمی، از حق بیمه تا هزینه کم را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، گزینه‌های جایگزین پارکینگ در نزدیکی فرودگاه نیز موجود است. اگر می‌خواهید هرچه ارزان‌تر پارک کنید، رزرو آنلاین آن عاقلانه است! همین الان به رزرو بلیط هواپیما استانبول پرداخته و به شهر زیبا و دیدنی استانبول سفر کنید.

از کدام شرکت‌های هواپیمایی از و به فرودگاه جدید استانبول پرواز می‌کنید؟

ما در فرودگاه جدید استانبول لیستی از خطوط هوایی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. خطوط هوایی اصلی در فرودگاه عبارتند از:

 • شرکت هواپیمایی ترکیه
 • AtlasGlobal
 • Onur Air
 • لوفت هانزا
 • هوا فرانسه

 

فرودگاه YOTELAIR استانبول (Airside) در منطقه Duty Free در فرودگاه استانبول واقع شده است و میهمانان را با پروازهای بین المللی پرواز دارد. این ملک با داشتن یک میز جلوی 24 ساعته، یک رستوران را در اختیار میهمانان قرار می‌دهد.

 

فرودگاه YOTEL استانبول (Landside) 5 دقیقه پیاده روی از محل کنترل گذرنامه قرار دارد و دارای اتاق‌هایی با تهویه هوا و WiFi رایگان است. هتل دارای یک مرکز بدنسازی و یک میز جلوی 24 ساعته است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه