از وظایف خلبان در پروازهای خارجی و داخلی تا خرید بلیط هواپیما

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 18 فروردین

 هواپیما یکی از وسایل نقلیه در جهان می‎باشد که امروزه بسیار مورد توجه بوده است و برای جابجایی مسافر و حمل باز از آنها استفاده می‎شود. همه ساله هزاران نفر با این وسیله نقلیه و با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی به نقاط مختلف جهان منتقل خواهند شد.

شاید بیان این که همه هواپیما از یک نوع سیستم مشابه بهره می‎برند و هر فردی که با خلبانی آشنایی داشته باشد و یا به عنوان خلبان شناخته شود می‎تواند با انواع هواپیما به انجام پرواز هوایی بپردازد تا حدودی درست باشد. اما باید توجه داشت که خلبان‎ها با یکدیگر تفاوت دارند و به گونه‎ای متفاوت رفتار می‎کنند.

از وظایف خلبان در پروازهای خارجی و داخلی تا خرید بلیط هواپیما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

وظایف خلبان در پروازهای خارجی و داخلی

در این رابطه می‎توان به خلبان‎های هواپیماهای باری با خلبان‎های هواپیماهای مسافربری اشاره کرد که همه ساله افراد زیادی را که با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی قصد انجام پرواز داخلی و پرواز خارجی دارند را به مقاصد مورد نظرشان خواهند رساند. در واقع این دو  نوع خلبان در بسیاری از موارد با یکدیگر تفاوت دارند و همین امر سبب شده تا در ادامه به بیان تفاوت‎های موجود در بین این دو نوع خلبان بپردازیم.

خلبان

قبل از شروع هر بحثی در مورد تفاوت‎های موجود در میان انواع خلبان‎ها بهتر است ابتدا با خلبان و وظایفی که این فرد در یک سفر هوایی برعهده دارد بیشتر آشنا شویم. در اصطلاح خلبان به فردی گفته می‎شود که به هدایت هواپیما و دیگر وسایل نقلیه هوایی خواهد پرداخت.

برای اینکه شخصی بتواند در این رشته شروع به فعالیت کند نیاز است تا مدارک مورد نیاز خلبانی ، آموزش‎های منظم و گواهینامه خلبانی را داشته باشد.

افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که به شکلی آماتور و غیر حرفه‎ای به انجام پرواز می‎پردازند. برای اینکه بتوانید یک وسیله نقلیه هوایی هرچند کوچک و سبک را هدایت کنید باید اقدام به اخذ گواهینامه‎های مربوطه بپردازید.

توجه به این نکته که زندگی یک خلبان بسیار متفاوت‎تر از به عنوان مثال مهندس عمران خواهد بود ضروری به نظر می‎رسد. سالیانه هزاران نفر با استفاده از خرید بلیط هواپیما آنلاین یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی و با خدماتی که توسط این افراد ارائه می‎شود موفق به انجام پرواز داخلی و پرواز خارجی خواهند شد.

این شغل بسیار مهم و پر مسئولیت می‎باشد. انجام سفرهای پی در پی، خطراتی که در هنگام پرواز وجود دارد، استرسی که برای حفظ جان مسافران به خلبان وارد می‎شود، انجام پروازهای غیرمنتظره، دوری از خانواده در بسیاری از مواقع از دلایلی است که این شغل را سخت و گاها مشکل می‎کند.

خلبان‎ها افرادی هستند که با استفاده از تخصص و تجربه آنها همه ساله هزاران پرواز در جهان شکل می‎گیرد و توسط آنها هزاران مسافر با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی و می‎توانند به انواع پرواز داخلی و یا خرید بلیط پرواز خارجی دست پیدا کنند.

 

در هواپیما فردی که از بالاترین قدرت برای کنترل و هدایت هواپیمایی که از چند صد میلیون دلار ارزش دارد برخوردار است خلبان پرواز می‎باشد. تمامی مسئولیت‎های پرواز و تمامی اتفاقاتی که در طول یک پرواز هوایی ممکن است رخ دهد نیز برعهده همین فرد خواهد بود.

از وظایف خلبان در پروازهای خارجی و داخلی تا خرید بلیط هواپیما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

یکی از سخت‎ترین و مهمترین وظایفی که برعهده این افراد خواهد بود حراست از جان مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی قصد انجام پرواز داخلی و یا خرید بلیط پرواز خارجی را دارند. داشتن قدرت تصمیم‎گیری بالا، حفظ قوه تعقل و تفکر و خونسردی از خصوصیاتی است که یک خلبان باید از آنها بهره‎مند باشد تا در مواقع خطر بتواند با استفاده از آنها بهترین تصمیم را بگیرد و به بهترین شکل ممکن عمل کند تا هزینه وارده را به کمترین مقدار خودش برساند.

ممکن است که یک خلبان ساعت‎های مختلفی را به پرواز بپردازد از این‎رو نمی‎تواند برنامه‎ریزی دقیقی در زندگی شخصی خودش داشته باشد و همین یکی از دلایلی است که خلبانی را تبدیل به یک شغل سخت می‎کند.

این افراد باید برای زندگی شخصی خود به شکلی شناور برنامه‎ریزی کنند و تقریبا تمام زندگی خود را باید در حالتی آماده باش به سر ببرند. زیرا ممکن است در طول هفته و یا ماه برنامه پروازها به شکل‎های مختلف و بنا به دلایل گوناگون تغییر کند.

از وظایفی که یک خلبان باید در یک پرواز هوایی به آنها عمل کند می‎توان به موارد زیر اشاره کرد: بررسی اجزای هواپیما، بررسی میزان سوخت هواپیما قبل از انجام پرواز، انتخاب بهترین و کوتاهترین مسیر برای انجام پرواز و رساندن مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی قصد انجام پرواز داخلی و پرواز خارجی دارند.

تصمیم‎گیری برای مشخص کردن مسیر سفر با توجه به گزارشات سازمان هواشناسی و همچنین ترافیک هوایی در منطقه اتخاذ خواهد شد. از وظایف مهم خلبانی که در حال هدایت یک هواپیمای باری و یا مسافری است این خواهد بود که محموله و یا مسافران را به سلامت به مقصد مورد نظر برساند.

 

تفاوت خلبان مسافری با خلبان باری

با توجه به موارد گفته شده تا حدودی با خلبان و وظایفی که در یک پرواز هوایی برعهده آن است آشنا شده‎اید. حال به بررسی تفاوت‎های موجود در بین دو خلبان  باری و مسافری خواهیم پرداخت. ابتدایی‎ترین تفاوتی که بین خلبانان مسافربری و خلبانان باربری وجود این است که خلبانان باید گواهی پزشکی درجه یک از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا را بدست آورد. در رابطه به این موضوع به موارد زیر توجه کنید.

  • این گواهی نامه برای تمامی خلبان‎هایی که با اهداف بازرگانی در حال فعالیت هستند الزامی می‎باشد.
  • این گواهی‎نامه برای خلبانان مسافربری، باربری و جنگی الزامی خواهد بود.
  •  اجبار برای داشتن این گواهینامه برای خلبانانم بدین منظور می‎باشد که خلبان‎ها باید به شکلی مستمر در جلسات ارزیابی و معاینه پزشکی حضور پیدا کنند و این افراد باید حتما از سبک درست زندگی نیز بهره‎مند باشند تا بتوانند با بیشترین کیفیت و بهترین عملکرد در پروازها حضور پیدا کنند و آنها را با موفقیت به پایان برسانند. درصورت رعایت موارد فوق خلبان‎ها می‎توانند بیشتر در این صنعت به فعالیت بپردازند.

از وظایف خلبان در پروازهای خارجی و داخلی تا خرید بلیط هواپیما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

از تفاوت‎های دیگری که این خلبان‎ها با هم دارند این موضوع است که با هواپیماهای مختلفی به اناجم پرواز خواهند پرداخت. با توجه به همین موضوع دسته کاری این دو نوع خلبان به طوری کلی از یکدیگر متفاوت خواهد بود. در هواپیماهای مسافربری هزاران مسافر با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما یا بلیط خارجی یا داخلی سیستمی و انجام پرواز خارجی و پرواز داخلی ارزان به مقاصد مورد نظرشان خواهند رسید.

معمولا در زمینه‎های باری و مسافربری از هواپیماهای متفاوتی استفاده می‎شود و شرکت‎های سازنده هواپیماها نیز برای ساخت انواع مختلف هواپیما با توجه به کارایی هواپیما از طراحی‎های متفاوتی استفاده خواهند کرد.

در بین تفاوت‎هایی که در نحوه انجام این کار در هواپیماهای باربری و مسافربری دارد شباهت‎هایی نیز وجود دارد که یکی از آنها این است که همه خلبان‎ها که در زمینه‎های باربری و یا مسافربری مشغول به فعالیت هستند موظف خواهند بود که محموله مورد نظر را به سلامت به مقصد برسانند.

در هواپیماهای مسافربری کمی این استرس بیشتر خواهد بود و نیاز است تا مسافرانی که قصد انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی دارند با بیشترین ایمنی به مقصد برسند.

برخی از شرکت‎های هواپیمایی  بعد از گذشت مدتی از استفاده از یک هواپیمای مسافربری آن را در صورت داشتن فاکتورهای مناسب با استفاده از طراحی جدید به یک هواپیمای باربری تبدیل می‎کنند و از آن پس از آن به عنوان یک هواپیمای باربری استفاده خواهند کرد.

چیزی که در بین خلبان‎های باربری و مسافربری متفاوت خواهد بود تجربه و میزان ساعات پروازی خواهد بود که این نوع خلبان‎ها از آن بهره خواهند برد اما لازم است کمی آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ پس از خرید بلیط هواپیما داشته باشید.

در این باره شرکت‎های هواپیمایی از سیاست‎های گوناگونی استفاده خواهند کرد ولی آنچه که در بین تمامی آنها یکسان خواهد بود این است که برای جابجایی بارهای باارزش از خلبان‎هایی با تجربه بالاتر استفاده خواهد شد تا با استفاده از تجربه خود سالم رسیدن محموله را تضمین کنند.

DHL یکی از بزرگترین شرکت‎های حمل و نقلی هوایی می‎باشد که برای انجام وظیفه کمک خلبانی از افرادی استفاده می‎کند که دارای تجربه هزار ساعت پرواز حرفه‎ای در کارنامه خود هستند. این شرکت با استفاده از هواپیماهای مختلف همه ساله هزاران محموله با ارزش را در سراسر جهان منتقل می‎کند و به سلامت به مقاصد مورد نظر خواهند رساند. از این‎رو بسیار معروف می‎باشد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي