9 روش هدف گذاری در زندگی مشترک در کنار همسرتان

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 16 سپتامبر

خانواده درمانی روشی است که به شما کمک می کند با همسرتان یک زندگی شیرین بسازیید. اجازه ندهید که موارد روتین و یکنواخت روزمره باعث شود که روابط ازدواجی شما در وضعیت رکود و کسل کننده قرار بگیرد. با مشاهده مجدد (و تجدید کردن) اهداف خودتان، رابطه خودتان را به یک رابطه باطراوتی تبدیل کنید. در ادامه نحوه تنظیم اهداف با همسرتان در ۹ مرحله بیان شده است.

9 روش هدف گذاری در زندگی مشترک در کنار همسرتان, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

خاطرات مربوط به ماه عسل خودتان را مجددا احیا کنید

زمانی را که تازه عروس و تازه داماد بودید و یک لیست از رویاهای قابل توجه داشتید را به یاد بیاورید – آیا تمامی مواردی را که برای خودتان و به عنوان یک زوج برنامه ریزی کرده بودید را انجام دادید؟ آن زمان کجا رفته است؟ و مهمتر از همه، آن رویاها کجا رفته اند؟ در اغلب ازدواج ها، مسولیت های روزمره منجر به چشم پوشی از آن رویاها می شوند. به همین دلیل است که فشار دادن دکمه “مکث” و ارزیابی مجدد وضعیت زندگی به همراه یکدیگر، برای زوجین اهمیت زیادی دارد. به گذشته و آینده خودتان نگاه کنید و اهداف جدیدی را در تمامی حوزه ها، از پول تا رابطه جنسی تا کودکان تا مسافرت و مزایای قابل توجه ازدواج مشخص کنید. بنابراین همین الان یک خودکار و قلم بردارید و بزرگترین رویاهای خودتان را بنویسید و آنها را به واقعیت تبدیل کنید.

چرا باید اهداف را مشخص کرد؟

مشخص کردن اهداف:

 • به زوجین کمک می کند تا با کار کردن به عنوان یک تیم و حرکت کردن به سمت اهداف مشترک، روابط خودشان را تقویت کنند.
 • به زوجین کمک می کند تا روابط خودشان را بهبود دهند، چرا که به هر فردی این شانس را می دهد تا در مورد رویاها و تمایلات شخصی صحبت کند و به زوجین کمک می کند تا خودشان و همدیگر را بشناسند.
 • منجر به معتبر شدن رویاها می شود و باعث می شود که بتوانید جوابگوی یکدیگر باشید.
 • می تواند نقش یک چسبی را داشته باشد که حتی در طول چالش انگیزترین زمان ها شما را در کنار یکدیگر نگه می دارد.
 • در زمانی که اهداف به دست می آیند و زوجین یک بهانه ای برای جشن گرفتن پیدا می کنند، منجر به ایجاد رضایت قابل توجهی می شود.

به چه نحوی می توان به اهداف دست پیدا کرد

 1. یک لیستی را تهیه کنید

در مرحله اول، به صورت انفرادی (شخصی) یک لیست از اهداف خودتان را تهیه کنید. یک قرار ملاقاتی را برای خودتان تعیین کنید تا لیست ها را به اشتراک بگذارید، اطمینان به دست بیاورید که زمان مناسبی برای دستیابی به اهدافتان را دارید و در صورت امکان، مواردی را که به عنوان یک فرد، یک زوج و یک خانواده برای شما اهمیت دارند را مشخص کنید.

 1. پشتکار داشتن

برای دست یابی به نتایج خوب موارد زیر را انجام بدهید:

 • اهداف زندگی خودتان را مشخص کنید. هدف اصلی خودتان را مشخص کنید و بعد از آن لیست اهداف شما به مسیر زندگی شما تبدیل شود.
 • از خودتان بپرسید که “چه ارزشهایی در ازدوج من مهم می باشند؟” (برای مثال، امنیت، کار تیمی، خوشحالی). از این مرحله به بعد می توانید مواردی را که برای بدست آورن شرایط بهتر برای خودتان انجام می دهید را به طور واضحی تعریف کنید.
 • حوزه های مبنایی زندگی خودتان (محیط فیزیکی، سرگرمی و بازی، عشق، سلامت، وضعیت مالی، شغل، رشد شخصی، دوستان / خانواده) را مشخص کنید و سطوح رضایت از زندگی خودتان را در یک مقیاس ۱ تا ۱۰ رتبه بندی کنید. این مورد به شما کمک می کند تا حوزه هایی از زندگی خودتان که به تمرکز نیاز دارند را مشخص کنید.
 • فرض کنید که با یکی از دوستان مربوط به ۵ سال پیش خودتان برخورد کنید. با کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی، نسبت به گفتن چه مواردی احساس غرور پیدا خواهید کرد؟ این مورد می تواند نشان دهنده پیشرفت کاری، خانوادگی، عشقی و شخصی بسیار محدودی باشد.
 • تصور کنید که کتاب زندگی خودتان را می خوانید. چه چیزی منجر به پیشرفت اجباری ترین داستان خواهد شد؟ شما در داستان خودتان چه نوع ویژگی های شخصیتی، تجارب زندگی و غیره داشته اید؟
 1. اشتراک گذاری

در زمان مربوط به اشتراک گذاری اهداف خودتان، یک زمان پایانی برای آن مشخص کنید. به دست آوردن شناخت بهتر از همسرتان و تقویت روابط شما فرصت بسیار مناسبی می باشد، بنابراین برخورد مناسبی با آن داشته باشید. در زمان به اشتراک گذاری اهداف، از یکدیگر انتقاد نکنید، غیر عملی بون یک ایده هیچ نوع اهمیتی ندارد. در این مرحله فقط می توانید از کلمات تشویق کننده استفاده کنید. بررسی کردن واقعیت مربوط به از مرحله بعدی می باشد.

9 روش هدف گذاری در زندگی مشترک در کنار همسرتان, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

 1. اولویت بندی کردن

لیست خودتان را ترکیب کنید، آنها را به صورت اهداف انفرادی، مشترک و خانوادگی سازمان دهی کنید. هر یک از حوزه ها را اولویت بندی کنید و در آن صورت لیست موجود یک لیست کاملی خواهد شد. این کار باعث می شود که نسبت به هر یک از اهداف انفرادی، توجه مناسبی صورت بگیرد.

البته باید پیش از اولویت بندی با تکنیک صحیح خرید درمانی آشنا شوید.

 1. مشخص کردن

با تنظیم کردن مهمترین اهداف، نحوه دستیابی به آنها با کمک یکدیگر را مشخص کنید. برای هر هدفی، حتی یک هدف فردی، هر دو شخص باید نقش داشته باشند. تنظیم اهداف زوجین هم برای به دست آوردن اهداف واقعی و هم برای تقویت رابطه موجود صورت می گیرد.

 1. S.M.A.R.T باشید

سعی کنید برنامه طراحی شده شما به صورت آزمون S.M.A.R.T باشد. آیا اهداف شما مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقعی و حساس نسبت به زمان می باشند؟ در غیر اینصورت، در اهداف خودتان تجدید نظر کنید و / یا تا زمانی که برنامه های شما این معیار را تامین کند، برنامه جدیدی طراحی کنید.

 1. آنها را بنویسید

اهداف خودتان و مسیر دستیابی به آنها را به صورت مشخصی بنویسید. آنها را در جایی قرار بدهید که هر دو شما بتوانید ببینید، مثلا آن را بر روی آینه حمام بزنید.

این روشی است که در مشاوره پیش از ازدواج باید آموخته باشید.

 1. انعطاف پذیر باشید

نسبت به اهداف خودتان انعطاف پذیر باشید. برای ارزیابی مجدد یک سری معیارهای حداقلی یا نقاط ارزیابی میانی انتخاب کنید. برای اصلاح کردن هدف یا در صورت نیاز، نسبت به جدول زمانی مردد نباشید. به یاد داشته باشید پیشرفت داشتن یک موفقیت می باشد.

 1. جشن بگیرید

زمانی که به اهداف خودتان می رسید، یا حتی زمانی که به اهداف فرعی می رسید، جشن بگیرید! جشن گرفتن به شما کمک خواهد کرد تا انگیزه خودتان را حفظ کنید.

سایت “مشاورانه” به صورت ۲۴ ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند

منبع : مرکز مشاوره مشاورانه

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي