هزینه گرفتن پاسپورت در سال 1401

تاريخ : 7 می

هر فردی برای خروج از کشور نیازمند اخذ پاسپورت است ، هزینه گرفتن پاسپورت در سال ۱۴۰۱ برای سفر کردن را برای شما عزیزان در مطلب امروز منتشر کرده ایم. اگر شما قصد سفر به هر کشور خارجی را دارید هزینه پاسپورت یکسان است فقط هزینه ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است.

هزینه گرفتن پاسپورت در سال ۱۴۰۱

هزینه گرفتن پاسپورت در سال 1401, جدید 1401 -❤️ گهر

مراحل اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی یا پلیس + ۱۰ مراجعه کنید. در آن جا به شما پوشه ای داده می شود که لیست مدارک مورد نیاز و فرم دریافت گذرنامه در آن ذکر شده است. پس از تکمیل فرم و مدارک باید مجددا حضور پیدا کرده و مدارک خود را تحویل دهید. اسکن اثر انگشت و پرداخت هزینه های دریافت گذرنامه از دیگر کارهایی است که باید انجام دهید. بعد از حدود یک الی دو هفته گذرنامه شما به آدرس پستی که در فرم ذکر کرده اید ارسال می شود.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت

*اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
*ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت دارا بودن)
*یک قطعه عکس ۶×۴ جدید و رنگی با زمینه سفید

توجه : شرایط عکس 

الف: ۶ ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته باشد.
ب:آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.
ج:خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل)

*اجازه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
*اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر
*ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند

هزینه صدور پاسپورت در سال ۱۴۰۱ ، بابت چه مواردی و به چه میزان می باشد ؟

در پاسخ به این سوال ، باید گفت قیمت صدور پاسپورت در سال ۱۴۰۱ ، شامل پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ تومان ، برای دریافت فرم های ثبت نام و شناسه گذرنامه ، پرداخت ۳۷۵۰ تومان در وجه سازمان شهرداری ، ۷۵۰۰۰ تومان به سازمان نیروی انتظامی ، ۱۵۰۰۰ تومان هزینه انگشت نگاری ، ۲۰۰۰۰ تومان هزینه دادرسی ، ۴۲ هزار تومان هزینه عکس و احراز هویت و مبلغ ۳۳۰۰۰ تومان هزینه دفتر می باشد.

در مجموع ، هزینه صدور گذرنامه در سال ۱۴۰۱​ ، به علاوه هزینه اداره پست ، به منظور ارسال مدارک برای شخص متقاضی ، مبلغی حدود ۲۰۴۰۰۰ تومان می باشد که می بایست ، از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس ۱۰+ ، پرداخت شود .

پرداخت در وجه شهرداری و نیروی انتظامی ، حتما باید از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس ۱۰+ ، صورت پذیرد . پس از پرداخت هزینه های مربوطه و ارائه مدارک لازم برای دریافت پاسپورت و اطلاعات خواسته شده ، درخواست صدور گذرنامه سال ۱۴۰۱  ، ثبت و در صورت عدم وجود مشکل ، به فاصله ۵ روز تا یک هفته ، پاسپورت مورد نظر ، به آدرس محل سکونت شخص متقاضی و از طریق اداره پست ، ارسال می گردد .

هزینه پاسپورت ۱۴۰۱

۱- هزینه صدور پاسپورت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه صدور پاسپورت شامل هزینه فرم های ثبت نام و شناسه گذرنامه هزینه قابل پرداخت به به شهرداری نیروی انتظامی و پست ۱۲۵ هزار تومان می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه نمایید.

۲- هزینه تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۱​ حدود ۱۲۰ هزار تومان می شود 

۳- هزینه صدور مجدد پاسپورت مفقودی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه صدور مجدد پاسپورت مفقودی در سال ۱۴۰۱​ حدود ۱۲۰ هزار تومان می باشد.

 

بخوانید تفاوت پاسپورت و ویزا چیست؟

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  1. محمد لطفی

    سلام بسیار جامع و کامل بود

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي