دانلود فیلم خارجی رایگان

مشخصات توپ فوتبال ساحلی

دسته بندي : ⚽ ورزش,خبرهای
تاريخ : 13 مارس

یکی از انواع ورزش فوتبال، فوتبال ساحلی است. مشخصات توپ فوتبال ساحلی و قوانین این فوتبال را برایتان در مطلب زیر می نویسیم . با ما همراه باشید…

مشخصات توپ فوتبال ساحلی

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پیشینه

نخستین مسابقات آزمایشی با مقررات فوتبال ساحلی جهانی در میامی، فلوریدا، آمریکا برگزار شد و اولین رقابت‌های حرفه‌ای فوتبال ساحلی نیز در سال ۱۹۹۳ با حضور تیم‌هایی از ایالات متحده آمریکا، برزیل، آرژانتین و ایتالیا در لس آنجلس برگزار شد.

این ورزش به سرعت در برزیل و به‌ ویژه ریو دوژانیرو محبوبیت یافت و حضور ستارگان فوتبال جهان همچون اریک کانتونا فرانسوی، خولیو سالیناس اسپانیائی وروماریو، زیکو و جونیور برزیلی سهم به‌ سزایی در افزایش پوشش رسانه‌ای این ورزش داشته، به‌ طوری‌ که مسابقات فوتبال ساحلی در ۱۷۰ کشور دنیا پخش تلویزیونی شده و این رشته نوپا یکی از سریع‌ترین رقم‌های رشد را در میان ورزش‌های حرفه‌ای داراست.

مشخصات توپ فوتبال ساحلی

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

فوتبال ساحلی چیست ؟

فوتبال ساحلی یکی از انواع ورزش فوتبال است که در ساحل و یا بر زمینی پوشیده از شن برگزار می‌شود.

البته انجام بازی فوتبال در ساحل سابقه طولانی دارد اما برگزاری مسابقات رسمی و تدوین قوانینی برای این رشته ورزشی به سال ۱۹۹۲ و بنیان‌گذاری نهادی به نام فوتبال ساحلی جهانی در این سال باز می‌گردد.​​

​مقررات فوتبال ساحلی

مسابقات فوتبال ساحلی با ۵ بازیکن (یک دروازه‌بان) و توپ فوتبال در ۳ وقت ۱۲ دقیقه‌ای برگزار می‌شود. تعداد تعویض‌ها نامحدود است و مساوی وجود ندارد.

به این ترتیب در صورت مساوی در پایان مسابقه، ۳ وقت اضافه ۳ دقیقه‌ای برگزار می‌شود و پس از آن ضربات پنالتی تکلیف برنده را مشخص خواهد کرد.
برخلاف فوتبال که برنده در پایان ۵ پنالتی مشخص می‌شود، در فوتبال ساحلی هر تیمی که در پایان یک ضربه از حریف جلو بیفتد برنده است.

توپ فوتبال ساحلی

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

خطا

هر خطا با یک ضربهٔ آزاد به سمت دروازه جریمه می‌شود که باید توسط بازیکنی که بر روی او خطا شده زده شود (مشابه بسکتبال)، به استثناء خطای هند ( Hand ) رقیب که هر بازیکنی می‌تواند ضربه را بزند.

در صورتی که بازیکنی کارت قرمز دریافت کند، بایستی دو دقیقه از زمین خارج شده و تیم او در این دو دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی می‌کند (مشابه هندبال) و در صورت دریافت کارت آبی که از اختصاصات فوتبال ساحلی است، بازیکن خطاکار به‌ کلی از زمین اخراج شده و پس از دو دقیقه هم حق ورود به زمین را ندارد،

اما بازیکن دیگری می‌تواند پس از دو دقیقه جایگزین او شود (مشابه کارت قرمز در فوتسال).

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

سطح زمین مسابقه در فوتبال ساحلی

سطح زمین مسابقه باید همواره و مسطح بوده و از شن بدون سنگ و صدف و هر گونه شی ای که موجب جراهات بازیکنان گردد باشد.
برای مسابقات بین المللی ماسه ها بایددانه ریز بوده و حداقل۴۰سانتی متر عمق داشته باشند. ماسه ها هم چنین باید خوب الک شده باشند تا مورد قبول واقع شوند و سنگها و دانه های زبر و قطعات خطرناک باید جدا شوند.
ماسه ها خیلی هم نباید ریز شوند که باعث گرد و خاک شده و به پوست بچسبد.

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اندازه ها

زمین مسابقه باید به شکل مستطیل بوده و طول زمین باید بیشتر از عرض آن باشد.
طول ۳۵ تا ۳۷ متر 
عرض ۲۶ تا ۲۸ متر 

مشخصات توپ فوتبال ساحلی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

سایز یا اندازه توپ فوتبال ساحلی

سایز توپ فوتبال ساحلی اندازه توپ داخل سالن است.

ولی در وزن بواسطه بازی در سطح ماسه ای نرم و ناهموار خیلی کمتر از نمونه سالنی است و دارای سطحی صیقلی و بسیار نرم است تا بازیکن بخاطر بازی با پای برهنه آسیبی به وی وارد نشود.

این نوع توپ ها نیز کاملا ضد آب هستند.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي