مراحل سئو سایت چیست؟

سئو سایت یکی از مهمترین بخش های موفقیت هر سایت و کسب و کار اینترنتی است. برای آشنایی بیشتر با مراحل سئو سایت این بخش گهر را بخوانید.

مراحل سئو سایت چیست؟

مراحل سئو سایت چیست؟

سئو به مجموعه عملیاتی گفته می شود که طی آن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو ارتقاء می یابد و وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود.

اولین گام برای انجام سئو سایت ، آنالیز سئو سایت و تحلیل آن است . شاید این سوال براتون پیش بیاد که آنالیز سایت چیست و چرا قبل از شروع سئو ، باید سایت رو آنالیز کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت یک سایت باید فاکتورهای بسیاری را برای جذب کاربر و مهم تر از آن موتورهای جستجو داشته باشد . هدف از آنالیز و تحلیل سایت بررسی همین فاکتورهای مهم و شناخت نقاط ضعف و قوت سایت است .

بدون شناخت خطاهای سئو سایت نمی توان جهت ارتقای بهینه سازی و پیشرفت در اهداف آن برنامه ریزی کرد. در تحلیل و بررسی سایت فاکتورهای مختلفی بررسی می شوند.

آنالیز محتوا سایت :

محتوای سایت شامل متن ، تصاویر ، ویدئو ها و … هستند که در سایت درج شده اند. هر کدام از این موارد در آنالیز یک سایت مورد بررسی قرار می گیرند . در آنالیز محتوا سایت مواردی همچون عنوان سایت ، زیرعنوان ها ، کلمات کلیدی و تراکم کلمات کلیدی استفاده شده در محتوا ، تصاویر و بسیاری موارد دیگر بررسی خواهند شد.

آنالیز سرعت سایت:

سرعت سایت از جمله عوامل تاثیر گذار دیگری است که باید به آن توجه داشت در صورتیکه سرعت بارگذاری سایت پایین باشد تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد و دچار افت رتبه در موتورهای جستجو خواهید شد.

آنالیز لینک های داخلی و خارجی :

لینک های داخلی سایت و انکر تکست های آنها را بررسی کنید . از کلمات کلیدی برای ایجاد لینک های داخلی استفاده کنید . ایجاد لینک های داخلی و خارجی جهت افزایش بازدیدکنندگان و ارتقاء ترافیک سایت موثر است. در نتیجه باید با دقت بیشتری به لینک سازی برای سایتتان بپردازید.

آنالیز و استراتژی URL ها :

از دیگر عواملی که در افزایش بهینه سازی سایت مؤثر است استفاده از URL خوانا و قابل فهم برای موتورهای جستجو می باشد . URL باید قابل فهم و خواندن برای کاربر باشد و حاوی محتوایی باشد که به آن اشاره می کند.

آنالیز رقبا :

برای پیشرفت در کسب و کار خود باید رقبای خود را بررسی کرده و از نقاط قوت آنها برای بهینه سازی و سئو سایت خود استفاده کنید. البته آنالیز و شناخت رقبا نیاز به تجربه و تخصص دارد زیرا یکی از مهمترین مراحل آنالیز سئو سایت است.

پس از انجام بررسی و تحقیقات لازم بر روی وب سایت عملیات سئو آغاز می شود که این عملیات شامل دو مرحله اصلی می باشد.

1- بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو و رفع عیوب

در این مرحله از عملیات سئو کلیه عیوب سئو وب سایت رفع می شود و وب سایت برای جستجوی بهتر در موتورهای جستجو آماده می گردد. این عیوب شامل رفع خطاهای کدنویسی، بهینه سازی آدرس دهی صفحات وب سایت، افزایش سرعت وب سایت، افزایش امنیت سایت و سایر موارد ذکر شده در بالا می باشد.

در این مرحله ممکن است برای نتیجه بهتر در کار احتیاج به ارتقا وبسایت باشد و یا در صورتی که سایتی نسخه موبایلی نداشته باشد توصیه می شود نسخه موبایلی سریعتر طراحی شود .

هر چه عملیات بهینه سازی وب سایت با دقت بیشتری انجام گردد در نتیجه عملیات سئو نتیجه بسیار بیشتری بدست خواهد آمد.

2- بک لینک سازی وب سایت

پس از انجام بهینه سازی وب سایت عملیات بک لینک سازی برای وب سایت آغاز می شود که مدت زمان آن بسته به کلمه کلیدی ممکن است از 30 الی 90 روز کاری به طول بینجامد. هر چه وب سایت محتوای با کیفیت تر و بهتری داشته باشد نیاز به عملیات بک لینک سازی کمتری برای وب سایت می باشد.

در واقع بک لینک سازی به عملیات قرار دادن لینک وب سایت در سایت های دیگر گفته می شود که در صورتی که این عملیات به روش درستی انجام گردد رتبه وب سایت را در موتورهای جستجو بالا خواهد آورد و در صورتی که این عملیات به اشتباه انجام گردد رتبه وب سایت در موتورهای جستجو پایین خواهد آمد در نتیجه بهتر است عملیات بک لینک سازی وب سایت زیر نظر متخصصان سئو و بهینه سازی وب سایت انجام شود.

پس از آنکه وب سایت به صفحه اول گوگل آمد عملیات نگهداری و افزایش رتبه وب سایت آغاز می شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه