لینک فالو و نوفالو چیست + تفاوت آن ها

تاريخ : 30 سپتامبر

کسانی که در زمینه سایت فعالیت می کنند حتما می دانند که منظور از لینک فالو و نوفالو چیست. لینک های فالو و لینک های نوفالو با همدیگر تفاوت هایی دارند. اگر می خواهید بدانید لینک فالو و نوفالو چیست این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد لینک فالو و نوفالو و تفاوت لینک فالو و نوفالو می خوانید.

لینک فالو و نوفالو چیست + تفاوت آن ها

لینک فالو و نوفالو چیست + تفاوت آن ها, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

لینک فالو و نوفالو چیست

لینک فالو چیست؟

برای درک بهتر لینک های نوفالو و فالو ابتدا نیاز داریم که درباره چگونگی کار لینک ها در حیطه سئو بپردازیم. وقتی یک سایت لینکی از یک سایت دیگر کسب می کند، آن سایت در سئو کمی ارتقا پیدا می کند. اگر هرکدام از این لینک ها را یک امتیاز در نظر بگیریم، می توان گفت  که کسب لینک های بیشتر به معنی کسب امتیاز بیشتر در سئو است.

گوگل به این لینک ها توجه می کند، آنها را می شمارد و بررسی می کند که از چه سایت هایی هستند. گوگل اینطور تصور می کند که اگر افراد زیادی به یک صفحه مشخص لینک دهند پس آن صفحه، یک صفحه خوب است. از آنجا که گوگل همواره میخواهد بهترین نتیجه را به شما نشان دهد، پس آن صفحه را به بالاترین نقطه در نتایج جستجو می رساند.

گوگل فاکتور پیج رنک را ایجاد کرده تا با استفاده از آنها ارزش لینک ها را اعلام کند. هر چه که ارزش و اعتبار لینک های ورودی بیشتر باشد، ارزش سایت شما نیز بیشتر خواهد بود.

حال می توانیم لینک فالو را تعریف کنیم. لینک های فالو به عنوان امتیاز شمرده می شوند. آنها اعتبار سایت مبدا را به مقصد منتقل می کنند و باعث اغزایش اعتبار سایت مقصد می گردند. در نتیجه سایت مقصد در نتایج جستجوی گوگل، رتبه بالاتری را کسب خواهد کرد.

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو به عنوان امتیاز شمرده نمی شود، با استفاده از آن اعتبار سایت مبدا منتقل نشده و به افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو کمکی نمی کند. لینک های نوفالو از طریق تگ Nofollow و به شکل زیر هستند:

<a href=”http://www.website.com/” rel=”nofollow”>Link Text</a>

تگ نوفالو نشانه ای برای موتورهای جستجو هستند تا به آنها اعلام کنند که این لینک را دنبال نکنند. به نظر شما چرا کسی بایست چنین کاری کند؟ آیا این مسئله از نظر شما عجیب نیست؟ به شما قول می دهیم که این موضوع دلیلی خوبی دارد و در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

اینترنت بدون نوفالو پر از اسپم خواهد بود

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، فقط لینک های فالو طبیعی در سیستم تعیین پیج رنک گوگل مورد استفاده قرار می گیرند. لینک های بیشتر به معنی اعتبار بیشتر و در نتیجه رتبه بالاتری خواهد بود. پیج رنک بیشتر، به معنی اعتبار بیشتریست و افزایش آن موجب افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو می گردد.

دنیای ما جهان بی نقصی نیست و همواره به اصلاح سئوکارهایی وجود دارند که قصد دارند با کسب لینک از روش های نامتعارف به فریب گوگل بپردازند و رتبه سایت خود را افزایش دهند. قبل از ایجاد تگ نوفالو، افراد زیادی دست به اینکارها می زدند و با استفاده لینک سازی غیر طبیعی پیج رنک سایت را به صورت مصنوعی افزایش می دادند.

زمانی که پیج رنک توسط سئو کاران سیاه کشف شد، به شکل افراطی از طرف آنها مورد استفاده قرار گرفت. به یکباره همه چیز سئو تبدیل به لینک ها شد. لینک های بیشتر به معنی امتیاز بیشتر بود و سئوکاران تا آنجا که می توانستند سعی می کردند از هر سایتی بک لینک بگیرند. قسمت کامنت صفحات تبدیل به یک هرج و مرج گردید و انبوهی از اطلاعات بی معنی صرفا برای قرار دادن لینک ها در آن قرار می گرفت.

ویکیپدیا نیز دچار مشکل شد و افراد زیادی که به دنبال کسب لینک بودند، خود را به عنوان منبع مطالب سعی می کردند معرفی کنند. وبلاگ های معروف نیز دچار مشکلات زیادی شده و بحث در مورد هر موضوع به موضوعات بی ربط کشیده شد. در سال ۲۰۰۵ گوگل شخصا وارد شد و مت کاتس و جیسون شلن از کارشناسان خبره گوگل به معرفی تگ نوفالو پرداختند.

تگ نوفالو، تگی که اینترنت به آن نیاز دارد

ضرورت استفاده از نوفالو، در نتیجه نگاه اسپم وار به مسئله سئو ایجاد شد، اما هیچ شکی نیست که ما بدون آن نمی توانیم ادامه دهیم.

تگ نوفالو مزایای زیادی برای دنیای وب داشته است. دیگر هیچ کس به خود زحمت نمی دهد تا به زور لینکی را در یک وبلاگ یا فروم منتشر کند که نوفالو است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت اتوماتیک تگ نوفالو را به لینک های تمام کاربران اضافه می کند و ویکی پدیا نیز از همین راهکار برای قسمت منابع خود استفاده می کند.

با اینکه همچنان اسپم کردن در کامنت وبلاگ ها وجود دارد، اما ایجاد تگ نوفالو در کاهش آن نقش زیادی داشته است. به عنوان یک وبمستر احتمالا تا حالا متوجه شده اید که در کدام قسمت ها از لینک ها فالو استفاده کرده و در کدامیک نبایست اجازه انتشار لینک فالو داد. لینک های نوفالو اساسا در قسمت های زیر کاربرد دارند:

  • لینک های پولی
  • کامنت ها
  • فروم ها
  • هر چیزی که گوگل از آن به عنوان محتوای غیر قابل اعتماد یاد می کند

بعضی از وبمسترها ممکن است تگ نوفالو را از قسمت کامنت ها بردارند و از آن به عنوان جایزه ای برای کامنت گذاران بهره ببرند. اما این یک تصمیم شخصیست و ما به شخصه آن را تایید نمی کنیم.

آیا دیگر نبایست لینک های نوفالو کسب کرد؟

فقط به این خاطر که لینک های نوفالو ارزش سئو ندارند، نمی تواند دلیلی بر عدم ایجاد آنها باشد. با استفاده از لینک های نوفالو می توان ترافیک ارجاعی کسب کرد.

با استفاده از یک کامنت مناسب و یا یک مطلب خوب در یک انجمن گفتگو، می توان افراد را به بازدید از سایتتان ترغیب کرد و این مسئله باعث افزایش ترافیک سایت می شود. نتیجه این امر نیز می تواند موجب افزایش نرخ گردد.

به علاوه موتورهای جستجو امروزه به پارامترهایی فراتر از پیج رنک و بک لینک ها نگاه می کنند. سیگنال های مثبتی که از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر ایجاد می شود به شدت در حال افزایش است، با اینکه نوفالو هستند. کلید برندسازی در دنیای امروز اینست که این گونه فکر نکنید که کدام لینک ها در سئو مفید هستند. به جای این نوع تصور این گونه فکر کنید که لینک ها در هر صورت برای کسب و کارتان مفید هستند و باعث افزایش اعتبار سایتتان می گردند. به خاطر داشته باشد که لینک چه فالو باشند و چه نوفالو باعث ایجاد اعتماد می شوند.

قرار دادن لینک وبسایت در ویکیپیدیا نیز ارزش پیگیر دارد. با اینکه ویکیپدیا در این زمینه بسیار سختگیر است، اما با استفاده از یک محتوای بسیار قوی و قرار دادن لینک آن در قسمت منابع مطلب می تواند نتایج خوبی برای شما به دنبال داشته باشد.

بعضی از کارشناسان اعلام کرده اند که در آنالیز سایت های مختلف در برخی کلمات کلیدی مشاهده کرده اند سایت هایی که در رتبه های اول گوگل قرار دارند، دارای لینک ویکی پدیا هستند. لینک های ویکیپدیا با اینکه نوفالو هستند، اما باعث ایجاد ترافیک ارجاعی به سایت می شوند. چرا که بسیاری از کاربران بعد از خواندن صفحه ویکی پدیا به لینک منابع آن مراجعه می کنند.

چگونه متوجه شویم که یک لینک، فالو یا نوفالو است؟

چگونه لینک های نوفالو را از فالو تشخیص دهیم؟ اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید به ترتیب به قسمت View>Developer>View Source بروید. از طریق رایت کلیک بر روی هر لینک و رفتن به گزینه Inspect Element نیز می توانید جزییات هر لینک را مشاهده کنید. در مرورگر فایر فاکس نیز بر روی صفحه رایت کلیک کرده و به View Page Source بروید. در سورس هر صفحه می توانید نوفالو بودن یا فالو بودن هر لینک را بررسی نمایید.

برای افراد حرفه ای که دائما میخواهند از فالو یا نوفالو بودن لینک ها آگاهی یابند، افزونه هایی هم برای مرورگر کروم و هم برای فایرفاکس وجود دارد که به صورت اتوماتیک و از طریق رنگ ها، این دو نوع لینک را از هم تفکیک می کنند.

اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید افزونه Nodofollow و اگر کاربر مرورگر کروم هستید افزونه NoFollow Simple را نصب کنید.

چگونه لینک های فالو کسب کنیم

تا اینجا جدا از وضعیت لینک ها، درباره اهمیت آنها صحبت کردیم. اما شاید شما بخواهید که چند لینک فالو نیز برای سایت خود داشته باشید. بهترین راه کسب لینک های فالو روش های نرمال است. محتوای کاربر پسند ایجاد کنید تا آنها به صورت طبیعی به اشتراک گذاشته شوند. روش های دیگر مانند پست مهمان مخصوصا در سایت های مرتبط می تواند علاوه بر بهبود سئو سایت، باعث ایجاد ترافیک ارجاعی به سایت شما شود.

لینک فالو یا نوفالو؟ به دنبال کدام یک باشیم؟

برای داشتن یک استراتژی خوب در کسب بک لینک ها همواره بین کسب هر دو نوع لینک نوفالو و فالو تعادل ایجاد کنید. لینک های فالو تاثیر زیادی در سئو دارند، اما استفاده از هر دو نوع لینک در بازاریابی آنلاین مهم است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي