دانلود فیلم خارجی رایگان

شگردهای تازه برای معافیت پزشکی

دسته بندي : اجتماعی
تاريخ : 3 سپتامبر

یکی ۱۴ دندانش را می‌کشد، آن یکی دارویی مصرف می‌کند تا ضربان قلبش برای مدتی نامنظم شود، آن یکی به روش‌هایی دست می‌زند که شماره چشمش بالاتر رود و بعضی‌ها فریب باندهایی را می‌خورند که قرار است مو لای درز کلکشان نرود و معافیتشان را جور کنند.

 

شگردهای تازه برای معافیت پزشکی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

راه دورهم نرویم، همین حالا یک جستجوی ساده در اینترنت شما را به سایت‌هایی می‌رساند که در ازای هشت تا ۱۰ هزار تومان می‌خواهند مجموعه‌ای از راه‌ها و شگردهای گرفتن معافیت را در قالب یک سی دی به شما معرفی کنند؛ هشت تا ۱۰ هزار تومانی که بابت هیچ پرداخت می‌کنید.

مثلا یکی از حاشیه‌سازترین این سی‌دی‌ها به بحث سرباز معدن می‌پردازد و راه‌ها و روش‌های سرباز معدن شدن را ارائه می‌کند.

جالب است بدانید سرباز معدن مانند سرباز معلم است و موضوع غیرقانونی نیست و حتی در سال‌های اخیر مجوزهایی برای انجام خدمت سربازی در جنگلبانی، آتش نشانی، وزارت بهداشت و درمان و صنعت صادر شده است.

اما در جدیدترین اخبار مربوط به این روش‌ها، رییس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری یک پزشک و دلال که با انجام عمل جراحی در ستون فقرات افراد مشمول خدمت سربازی، باعث دریافت معافیت پزشکی برای آنان می‌شد، خبرداده است.

ماجرا از این قرار است که فردی به نام احسان به پلیس آگاهی مراجعه می‌کند و مدعی می‌شود که پزشکی به‌طور عمد ضایعه‌ای در ستون فقرات او ایجاد کرده است.

کارآگاهان در بازجویی از شاکی متوجه می‌شوند وی که وضع مالی خوبی داشته، از انجام خدمت سربازی هراسان شده است و حاضر به پرداخت هر مبلغی بوده تا به سربازی نرود.

یکی از دوستان او پزشک جراح مغز و اعصابی را به وی معرفی می‌کند که در قبال انجام یک عمل جراحی سطحی روی ستون فقرات، ۱۴ میلیون تومان می‌گیرد و او می‌تواند با مراجعه به کمیسیون پزشکی معافیت بگیرد.

احسان که از کارش راضی بوده در هر مجلسی سخن از چگونگی گرفتن کارت پایان خدمتش می‌کرده و پس از یک سال دچار درد شدیدی در ناحیه ستون فقراتش می‌شود و در نهایت با حاد شدن موضوع از پزشک مورد‌نظر شکایت می‌کند.

به این ترتیب کارآگاهان پزشک جراح را همراه دوست احسان که در واقع دلال پزشک مورد نظر محسوب می‌شده، دستگیر می‌کنند.

داستان باندها و افرادی که در خصوص شگردهای کذایی معافیت سربازی کار می‌کنند، جدی‌تر از این موضوعات است، چرا که به گفته جانشین اداره منابع انسانی نیروهای مسلح، سالانه حدود ۴۰ باند در این ارتباط دستگیر می‌شوند.

سردار موسی کمالی در این باره به جام‌جم می‌گوید: سوءاستفاده از معافیت‌های سربازی از مهم‌ترین این شگردها محسوب می‌شود و سالانه حدود ۲۵۰۰ نفر از مشمولانی که از این شگردها برای معافیت استفاده کرده اند،به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شوند.

به گفته او، سالانه حدود ۲۰۰ تا۲۵۰هزار نفر از مشمولان برای انجام معاینات پزشکی دقیق‌تر به مراکز درمانی نیروهای مسلخ معرفی می‌شوند که در میان آنها کسانی هستند که با استفاده از روش‌های کاذب در پی گرفتن معافیت باشند.

وی به مواردی مانند استفاده از داروهای خاص، بهانه ضعف دندان و حتی معرفی یک بیمار به جای فرد مشمول اشاره و به خانواده‌ها توصیه می‌کند: این روش‌ها معمولا به جایی نرسیده و از سوی مراکز پزشکی نیروهای مسلح تشخیص داده می‌شود، ضمن این‌که برخی باندهای فعال با طلب پولهای کلان فقط به کلاهبرداری مشغول هستند.

جانشین اداره منابع انسانی نیروهای مسلح با اشاره به معافیت پزشکی برای کسانی که ضعف دندان دارند، اظهار می‌کند: مثلا در این خصوص باید ثابت شود که از دست دادن دندان ها بهخاطر بیماری بوده و اگر کسی بدون دلیل ۱۴ دندان خود را بکشد، نمی‌تواند از این معافیت استفاده کند.

کمالی از قوانین جدید سربازی و ساز وکارهای تعریف شده برای جلوگیری از این گونه سوءاستفاده‌ها خبر می‌دهد و می‌گوید: این ساز و کارها بزودی اجرایی می‌شود، ضمن این‌که هر زمان که با دستگیری باند یا افرادی مشخص شود مشمولی با روش‌های کاذب اقدام به دریافت معافیت کرده است، معافیت او ملغی خواهد شد.

 

 

 

گردآوری: گروه خبر گهر

 

 

منبع: جام جم آنلاین

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي