مطالب پيشنهادي

روش تشخیص سنگ طلا اصل چگونه است؟

تاريخ : 5 شهریور
بازديد : 646

این روزها برای همه چیز، مدل بدل و تقلبی آن به وجود آمده است. وجود سنگ طلای تقلبی نیز به یکی از روش های کلاهبرداری افراد سودجو تبدیل شده است. برای آشنایی با تشخیص سنگ طلا اصل این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد سنگ طلا اصل و شناخت سنگ طلا اصل می خوانید.

روش تشخیص سنگ طلا اصل چگونه است؟

روش تشخیص سنگ طلا اصل چگونه است؟, جدید 1400 -گهر

تشخیص سنگ طلا اصل

سنگ را در سایه (نه در زیر نور خورشید) بررسی کنید. طلای واقعی در زیر سایه هم درخشندگی و رنگ زرد خاص خود را دارد اما طلای ابلهان(پیریت و میکا) در سایه کدرتر می شوند و جلای زیبایی ندارند.

سعی کنید تکه ای از آن را با چاقو ببرید. طلای واقعی کاملا نرم و قابل انعطاف است و حالت چکش خوری دارد. و می توان با چاقو آن را برید. طلای ابلهان هنگام بریدن خرد و یا پوسته پوسته می شود.

روش دیگر با ناخن است. اگر ناخنتان به مقدار کمی هم بلند باشد با فشار دادن کمی به داخل طلا فرو می رود ولی پیریت پوسته پوسته(ورقه ورقه) می شود.

بررسی دیگر با ذره بین است. اگر با ذره بین نگاه کنید و ساختاری لایه ای مشاهده کردید پس به احتمال زیاد طلای واقعی نیست.

طلای واقعی بیشتر حالتی گردی دارد تا ساختاری پوسته مانند.

با یک قطره اسید بر روی قسمتی از سنگ که بنظر می رسد طلا باشد بریزید اگر طلا باشد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ولی اگر بر روی پیریت ریخته شود شروع جوشیدن می کند.

اگر با این آزمایشات هم به برای شما مشخص نشد با یک زمین شناس دیدار کنید. او تنها با یک نگاه کردن می تواند به شما بگوید که سنگ شما طلا هست یا خیر.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي