درمان کم کاری تیروئید با خوردن گردو

گردو با خواص بی‌نظیری که دارد یکی از بهترین موادغذایی جهت درمان کم‌کاری تیروئید محسوب می‌شود. این میوه مغزدار حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین‌های E ،B۶ ،B۹ ،B۵ ،C ،A، فسفر، منگنز و ملاتونین است.در این بخش اطلاعات بیشتری را کسب خواهید کرد.

درمان کم کاری تیروئید با خوردن گردو

درمان کم کاری تیروئید با خوردن گردو

کم‌کاری تیروئید یکی از شایع‌ترین بیماری‌های غدد درون‌ریز در میان زنان است که در آن غده تیروئید بزرگ و متورم می‌شود و فرد را با اختلالاتی روبرو می‌کند. کنترل و درمان این عارضه بسیار مهم است، زیرا در صورت بی‌اهمیت بودن نسبت به آن، ممکن است فرد به بیماری‌های روحی و روانی، چاقی بیش ازحد و مشکلات قلبی و عروقی دچار شود. برخی مواد طبیعی توانایی کنترل کم کاری تیروئید را دارند که یکی از آنها استفاده از گردو است. برای اطلاع از چگونگی درمان کم کاری تیروئید با گردو با ما همراه باشید.

کم کاری تیروئید و علائم آن

غده تیروئید، غده‌ای کوچک و پروانه‌ای شکل است که در پایین گردن و جلو گلو قرار دارد. این غده یکی از مهمترین غدد درون‌ریز بدن محسوب می‌شود. زیرا هورمون‌هایی را ترشح می‌کند که وظیفه نحوه مصرف انرژی تولید شده در بدن و رشد را بر عهده دارند. لذا این غده بر میزان سوزاندن چربی‌ها و تنظیم وزن و خواب انسان تاثیر‌گذار است. از مهم‌ترین علائم کم‌کاری تیروئید می‌توان به احساس ضعف و خواب‌آلودگی، سیاهی زیر چشم، افزایش وزن و ریزش مو اشاره کرد. اضافه کردن موادی سرشار از ویتامین‌های A ،E ،C و ویتامین‌های گروه B به رژیم غذایی در کنترل و درمان کم‌کاری تیروئید بسیار موثر است.

درمان کم کاری تیروئید با استفاده از گردو

گردو با خواص بی‌نظیری که دارد یکی از بهترین موادغذایی جهت درمان و کنترل کم‌کاری تیروئید محسوب می‌شود. این میوه مغزدار حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین‌های E ،B۶ ،B۹ ،B۵ ،C ،A، فسفر، منگنز و ملاتونین است. با اینکه گردو کالری زیادی دارد اما باعث چاقی نمی‌شود، زیرا در مقابل در افزایش متابولیسم بدن و کاهش اشتها نقش به‌سزایی دارد. به منظور درمان کم کاری تیروئید با گردو باید این ماده غذایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برای اضافه کردن گردو به رژیم غذایی می‌توانید از آن به صورت آجیل، خورشت فسنجان و معجون گردو و عسل استفاده کنید.

از آنجا که تهیه معجون گردو و عسل نسبت به خورشت فسنجان آسان‌تر است، لذا برای درمان کم کاری تیروئید کاربرد بیشتری دارد.

 طرز تهیه معجون گردو و عسل

این معجون یکی از بهترین روش‌ها جهت درمان کم کاری تیروئید با گردو محسوب می‌شود.

مواد لازم
مغز گردوی تازه
۲۰۰ گرم
عسلیک کیلو

طرز تهیه

۱. ابتدا گردو‌ها را شسته و سوراخ‌هایی را در سطح آن با سوزن ایجاد کنید.
۲. گردو‌ها را با دست خرد کرده به طوری که هر گردوی سالم به چهار یا پنج قسمت تقسیم شود.
گردوها را در یک ظرف شیشه‌ای درب دار بریزید.
۳. عسل را به گردو‌ها اضافه کنید و بهم میزنیم تا گردو‌ها کاملا به عسل آغشته شود.
۴. درب ظرف را ببندید و به مدت ۴۰ روز آن را در معرض نور آفتاب قرار دهید تا جا بیفتد. هر چندروز یک بار با هم زدن عسل‌ها از انباشته شدن گردو‌ها در یک قسمت برای مدت طولانی جلوگیری کنید.
۵. معجون شما آماده است. توصیه می‌کنیم که روزانه دو قاشق از آن را به صورت ناشتا میل کنید.
درمان کم کاری تیروئید با خوردن گردو

سخن آخر

همان‌طور که مطالعه کردید، استفاده از گردو در رژیم غذایی برای درمان کم کاری تیروئید موثر است، اما کافی نیست. استفاده از مواد غذایی حاوی ید و نوشیدن آب به اندازه کافی نیز نقشی حیاتی در درمان این عارضه ایفا می‌کند. برای درمان قطعی کم کاری تیروئید حتما باید به پزشک مراجعه شود و در کنار تجویزهای پزشک به منظور تسریع درمان از مواد غذایی حاوی ید استفاده شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه