حکم مدیر سایت مستهجن آویزون اعلام شد / عکس

محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با مهر گفت: موکلم با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود که حکم او در دیوان عالی کشور هم تائید شد. پس از تائید حکم موکلم از کارهای خود توبه کرده و درخواست عفو کرد.

حکم مدیر سایت مستهجن آویزون اعلام شد / عکس

وی افزود: با این توبه حکم اعدام متوقف شده و با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شد. این وکیل دادگستری خاطر نشان کرد، در حال حاضر او از زندان با خانواده‌اش در ارتباط است و تلاش می‌کنیم که دستگاه قضا با درخواست مرخصی او موافقت کند. البته افرادی که به حبس ابد محکوم شده باشند به مرخصی نمی‌روند که از دستگاه قضایی درخواست کردیم با توجه به شرایط موکلم با مرخصی او موافقت شود.

بر اساس محتویات پرونده، در آخرین روزهای سال ۸۷ سپاه پاسداران و دستگاه قضائی از انهدام سایتهای غیراخلاقی فارسی زبان و دستگیری عوامل اصلی این سایت‌ها خبر دادند.

یکی از این مجرمان، شخصی به نام «سعید ملک‌پور» با نام مستعار «سیاوش حسین خانی» گرداننده یکی از بزرگ‌ترین سایتهای پورنو به نام «آویزون» و حامی چندین سایت مستهجن معروف دیگر بود. که در خارج از کشور زندگی می‌کرد و در مهرماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

سعید ملک‌پور پس از طی مراحل قانونی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام اهانت به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی، توهین و فحاشی به معصومین (ع) و اعتقادات اسلامی، گردآوری و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی خارجی، گردآوری، تولید و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی ایرانی (به زبان فارسی)، آموزش مسائل غیراخلاقی و غیررسمی، تولید و انتشار محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنسگرایی، فتیشیسم و…، تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از آنان برای ایجاد گروه‌های اینترنتی، تهیه و انتشار تصاویر تجاوز به عنف و زورگیری از دختران و بانوان ایرانی و انتشار تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرانی از طریق دوربین مخفی و هک وب کم از سوی قاضی مقیسه محاکمه و به اعدام محکوم شد.

پس از انتشار صدورخبر حکم اعدام برای سعید ملک پوررسانه‌های بیگانه مانند بی‌بی سی فارسی، شبکه‌های فیس بوکی و دولتمردان کانادایی بازداشت این متهم را غیرقانونی و مخالف اصل حقوق بشر اعلام کرده و جریان رسانه‌ای وسیعی به راه انداختند تاجائیکه پای خانم «ف –الف «همسر سعید ملک‌پور هم در مصاحبه‌های تلویزیونی رسانه‌های غربی و ضد ایرانی باز شد. همسر این متهم حتی با نخست وزیر کانادا هم دیدار داشت و از وی درخواست کرد سعید ملک‌پور را به عنوان یک شهروند کانادایی از زندانهای ایران‌‌ رها کند.
متهم این پرونده در اعترافات خود اعلام کرده است: یکی از روشهایی که برای تولید تصاویر مستهجن و هرزه نگاری استفاده می‌کردیم این بود که وب کم افراد را با یکسری نرم افزارهایی که از کانادا یا انگلیس خریداری کردیم، هک می‌کردیم. وب کم می‌تواند چیزهایی که در اتاق خواب است را نشان دهد. وقتی ما وب کم را هک می‌کردیم طرف فکر می‌کرد کامپیوترش خاموش است، ولی وب کمش روشن می‌ماند یا ما روشن می‌کردیم و می‌توانستیم خیلی چیز‌ها را ببینیم. خیلی چیزهای مستهجن یا چیزهایی که مربوط به حریم خصوصی افراد بود، این طوری در می‌آوردیم و روی سایت قرار می‌دادیم…

 

منابع: خبرگزاری مهر ، زاگرس فردا

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه