بخارپز کردن غذا با روش ساده

در این بخش مطلب جدیدی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید. عنوان مطلب جدیدی که در این قسمت از سایت گهر به آن می پردازیم:

بخارپز کردن غذا یکی از سالم ترین روشهای پخت و طبخ غذا است. اگر شما هم بخار پز در منزل تان ندارید نگران نباشید، به راحتی با این روش می توانید بدون بخارپز غذاهایتان را بخارپز کنید.

  • بخارپز کردن غذا با روش ساده

  • بخارپز کردن غذا با روش ساده

بخارپز کردن بدون دستگاه

  • روش ساده برای بخارپز کردن غذا

برای بخارپز کردن بدون نیاز به بخارپز به 1 عدد قابلمه ، سبد آبکش و درب قابلمه نیاز دارید.

*برای اینکار ابتدا درون قابلمه به مقدار کم آب ریخته زمانی که آب جوش آمد داخل آبکشی که درون قابلمه گذاشته شده سبزیجات مورد نظر را قرار داده و درب قابلمه را بگذارید . حدود 20 الی 35 دقیقه زمان دهید تا سبزیجات پخته شوند.

بخارپز کردن غذا با روش ساده
بخارپز كردن سبزيجات به روش ساده

بخارپز کردن غذا با روش ساده

بخار پز كردن با پلوپز

بخارپز کردن غذا

غذا های بخارپز در رژیم های کم کالری بسیار توصیه می شود، زمان پخت در سیستم بخار پز نسبت به آبپز کمتر است چون بخار آب جوش دمای بالاتری از آب جوش دارد.

بخارپز کردن غذا با روش ساده

شما می توانید سبزی هایی مانند لوبیا سبز، کلم بروکلی، هویج ، نخود فرنگی، ذرت، باقالی و… را بخارپز کنید؛ به این صورت که یک قابلمه آماده و آبکشی فلزی متناسب با اندازه دهانه قابلمه انتخاب کنید که روی دهانه باقی بماند. به اندازه ای آب درون قابلمه بریزید که با ته آبکش تماس پیدا نکند. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش بیاید و سبزی ها  را داخل آبکش بچینید و در قابلمه را روی آن بگذارید تا زمانی که سبزیجات به پخت مدنظر شما رسیده باشد.

بعد از جوش آمدن آب درون قابلمه شعله را  کم کنید تا آب آن زود تمام نشود. سبزی های متفاوت را در چند مرحله بپزید مگر این که زمان پخت نزدیک به هم داشته باشند. سبزی های داخل سبد بخارپز باید به یک اندازه باشد. چنان چه این موارد را رعایت نکنید نیمی از سبزی ها پخته می شود و نیمی خام باقی می ماند.

بخارپز کردن غذا با روش ساده

برای بخار پز کردن ماهی باز هم به همان روش قبل آبکش فلزی را روی دهانه قابلمه مناسب قرار می دهیم. تنها تفاوت این است که بشقاب مناسبی داخل آبکش می گذاریم و ماهی را داخل بشقاب قرار می دهیم تا در زمان پخت آب آن خارج نشود. سپس در ظرف را می  بندیم و تا زمانی که رنگ ماهی سفید شود و به پخت مناسب برسد صبر می کنیم.

  • بخارپز کردن غذا با روش ساده
  • نحوه بخارپز کردن ماهی
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه