X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

هشدار رخنه هرزنامه در ایمیل‌ها

تاريخ : ۸ اردیبهشت
بازديد : 384
152187 657 هشدار رخنه هرزنامه در ايميل‌هاچند روزی است که کاربران در میان ای‌میلهای خود در یاهو با لینک http://www.panews15.net/biz/?news=1453712 مواجه می‌شوند که آن‌ها را به سمت سایتی هدایت می‌کند که عنوان آن در صفحه اصلی شرح چگونگی درآمدزایی یک زن از خانه در شرایط رکود اقتصادی موجود است.

به گزارش ایسنا، این هرزنامه که در حال شیوع از طریق ای‌میل‌ها بویژه ای‌میل‌های یاهو بوده و در میان کاربران ایرانی هم به سرعت در حال گسترش است، کاربران را به سایت راه‌های درآمدزایی از محیط خانه را برای افرادی که در شرایط رکود شغل خود را از دست داده‌اند، هدایت می‌کند. ضمن آن‌که با هر کلیک کاربر بر این لینک، این هرزنامه به صورت خودکار برای تمامی مخاطبان آن پست الکترونیک نیز ارسال می‌شود.

گذشته از محتوای تبلیغی این ضمیمه، تحلیلگران شرکت مک آفی از وجود خطرات امنیتی بالقوه‌ای در این سایت خبر داده و هشدار داده‌اند که کاربران باید از این سایت با احتیاط بیش‌تری استفاده کنند.

بنا بر اعلام شرکت امنیتی مک‌آفی این سایت از طریق ای‌میل هرزنامه ترویج پیدا می‌کند.

از مشخصات سایت panews15.net می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این سایت در نشانی پروتکل (IP) 91.121.159.70 قرار گرفته و توسط الگا گلوبوا (Olga Golubeva) در ۱۲ آوریل ۲۰۱۲ به ثبت رسید. Panews15.net سایتی است که ۱۱ روز از ایجاد آن می‌گذرد و رتبه آن در جهان از حیث تعداد بازدیدکننده، میزان ۴۶,۴۳۵ است که به معنای آن است که این وب‌سایت شمار زیادی بازدیدکننده یعنی در حدود ۲۸۹۸ در روز دارد.

بخوانید :   راهنمای کامل پارتیشن بندی در ویندوز

در حال حاضر این سایت به بیش از ۱٫۰۱ گیگا بایت پهنای باند در روز نیاز دارد و سرور آن در فرانسه قرار گرفته است.

گردآوری: گروه فناوری و اطلاعات گــهــر
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي