X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

درمان گرفتگی گوش در هواپیما

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۹ دی
بازديد : 452

گرفتگی یا کیپ شدن گوش یکی از مسائل آزار دهنده در هنگام مسافرت های هوایی است که اغلب دچار آن می شویم. علت آن قرار گرفتن در فشار زیاد و کم هواست. علت اصلی این اتفاق ، ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه شیپور استاش است. همانطور که گفتیم دلیل این اختلال تغییرات فشار است.

goosh havpeyma درمان گرفتگی گوش در هواپیما

هوایی که داخل گوش، پشت پرده میانی است باید با هوای خارج گوش برابری کند درغیر این صورت ممکن است هوا در این ناحیه کم کم جذب و مایع در گوش میانی جمع شود.در نتیجه بیماردچار«اوتوسروز» می شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کسانی که دچار اختلال در عملکرد شیپوراستاش هستند باید هنگام مسافرت با هواپیما، قطر و کشتی آدامس یا آبنبات به همراه داشته باشند واز آن در طول سفر استفاده کنند چون جویدن آدامس و خوردن آبنبات با حرکات کام همراه است و باعث باز شدن شیپوراستاش و تعادل هوا می شود.
وی اضافه کرد: ‌اگر از آدامس و آبنبات استفاده نشود، ممکن است فرد دچار علائم حاد اختلال عملکرد شیپوراستاش شود و حتی به پارگی پرده گوش بینجامد.

قنبری در پایان توصیه کرد: همه افرادی که به ارتفاعات می‌روند، به منظور پیشگیری از اختلال در عملکرد گوش، آبنبات ویا آدامس مصرف کنند.

بخوانید :   خواص صیفی جات از نظر طب اسلامی

 

 منبع: دکتر سلام
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي