X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

تمرینات ورزشی پیشگیری از قوز پشت

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : ۲۲ مهر
بازديد : 694

تمرینات ورزشی پیشگیری از قوز پشت

قوز یک وضعیت بدنی شایع است که با قوس بیش از حد قسمت بالایی ستون فقرات مشخص می‌شود. طرز نشستن و ایستادن نادرست، و سبک زندگی کم تحرک، دو عامل اصلی قوز در کودکان و بزرگسالان می‌باشد. با وجود نگرانی‌های مربوط به سلامتی، پیشگیری از قوز، آسان‌تر از درمان آن است.

اثرات طولانی مدت کیفوز در بدن، شامل سندرم برخورد شانه، کشش شدید در عضلات پشت و شانه، سندرم خروجی قفسه سینه و اختلال در مفصل گیجگاهی فکی می‌باشد. مطالعه‌ای که در مجله‌ی آمریکایی توانبخشی و طب فیزیکی منتشر شده است، نشان می‌دهد تمریناتی که برای تقویت ستون فقرات طراحی شده اند، برای افراد مبتلا به قوز نیز مفید خواهد یود.

کشش در حالت دمرو

بر روی شکمتان بخوابید و بازوهایتان را در دو طرف و کف دستها را رو به بالا قرار دهید. پاها را به هم بچسبانید. سینه را تا ارتفاعی که به پشتتان فشار زیادی وارد نکند، به آرامی از زمین بلند کنید.

استخوان‌های شانه را به هم فشار دهید، هر دو دست را از زمین بلند کنید و آنها را به بیرون بچرخانید. مطمئن شوید که سرتان با بدنتان در یک راستا قرار دارد. و این وضعیت را برای ۱۰ تا ۱۲ ثانیه حفظ کنید.

i87zq 480x320 تمرینات ورزشی پیشگیری از قوز پشت

نشر خم

برای انجام این حرکت به یک جفت دمبل نیاز دارید. در حالیکه پشتتان را صاف و عضلات شکمتان را سفت کرده‌اید، در انتهای یک نیمکت تمرین بنشینید. به جلو خم شوید، قفسه‌ی سینه را روی زانوهایتان بیاورید. هر دو ساعد را تا سطح شانه‌تان بالا بیاورید و استخوان‌های شانه را به هم فشار دهید. ساعدها را در دو طرف بدنتان پایین بیاورید. وقتی این حرکت را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که آرنج‌هایتان کمی خم هستند و ساعدها را از سطح شانه بالاتر نبرده‌اید.

Reverse flye workplace workout credit dave laus تمرینات ورزشی پیشگیری از قوز پشت

شراگ با دمبل

برای این تمرین نیز به یک جفت دمبل نیاز دارید. در حالیکه دمبل‌ها را در دستانتان گرفته‌اید و پاهایتان را به اندازه‌ی عرض لگن باز کرده اید و شانه‌هایتان پایین افتاده و به سمت عقب هستند بایستید. سپس شانه‌هایتان را به آرامی بالا و پایین ببرید.

کشش همسترینگ

در حالیکه پاهایتان در جلوی شما قرار دارد، به پشت دراز بکشید. یک پا را از زمین بلند کنید و آن را به سمت سینه‌تان ببرید.هر دو دست را در پشت این پا قرار دهید و به آرامی پا را بسمت سینه‌تان بکشید تا زمانیکه کمی احساس کشش کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت بمانید. سپس این کار را برای پای دیگر تکرار کنید.

 sunina limbstretch1 480x320 تمرینات ورزشی پیشگیری از قوز پشت

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي