راهنمای کامل شستن کاپشن در لباسشویی؛ نکات طلایی برای تمام جنس ها!

تاريخ : 19 آذر

کاپشن‌ها و ژاکت‌ها، لباس‌های محافظ ما در برابر هوای سرد، باد و باران هستند. درنتیجه، هر سال کثیف می‌شوند و نیاز به شست‌وشو دارند. کاپشن‌ها از جنس‌های مختلفی مانند چرم، پشم، الیاف مصنوعی و پر دوخته می‌شوند. به همین خاطر، شستن کاپشن در لباسشویی به‌صورت اصولی نیاز به توجه و آموزش داشته و در صورت رعایت نکردن این اصول، خرابی کاپشن یا ماشین لباسشویی را در پی دارد.

راهنمای کامل شستن کاپشن در لباسشویی؛ نکات طلایی برای تمام جنس ها!, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

این مقاله، راهنمای جامعی برای شستن انواع کاپشن‌ها است و با مطالعه آن، شست‌وشوی کاپشن چرم یا سایر کاپشن‌ها را می‌آموزید. به‌طور‌مثال، شستن کاپشن پر در خشکشویی خانگی بسیار دشوار است اما در این مقاله به شما ترفندی را آموزش می‌دهیم تا این کار را مثل آب خوردن در خانه انجام دهید.

انتخاب شست‌وشوی دستی یا ماشینی؛ مطالعه دقیق برچسب روی کاپشن

قبل از شستن کاپشن در لباسشویی سامسونگ یا هر لباسشویی دیگری، حتما علائم و نوشته‌های برچسب لباس را بخوانید. میزان جزئیات گفته شده در برچسب‌های لباس، متفاوت هستند اما بیشتر علائم شست‌وشو را دربرمی‌گیرند تا بدانید چگونه از لباس و ژاکت خود مراقبت کنید. علامت یک وان با دست یعنی فقط با دست بشویید و علامت یک وان با ضربدر روی آن، به معنی شستن کاپشن پر در خشکشویی است.

برای شست‌وشوی دستی، از شوینده مناسب دست استفاده کنید و کاپشن را بعد از آبکشی، نپیچانید تا خراب نشود؛ فقط پارچه را فشار دهید تا آب اضافه از آن خارج شود و برای خشک شدن، به‌حالت افقی روی حوله پهن کنید.

توجه نکردن به توضیحات برچسب مراقبتی، نه‌تنها باعث پاره شدن یا خرابی کاپشن می‌شود؛ بلکه احتمال خرابی ماشین لباسشویی و گرفتگی مسیر آب با الیاف کاپشن را هم در پی دارد. اگر به هر دلیلی لباسشویی هنگام شستن کاپشن‌ها خراب شد، برای تعمیرات لباسشویی سامسونگ یا سایر برندها، باید به مراکز تعمیرات ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

راهنمای کامل شستن کاپشن در لباسشویی؛ نکات طلایی برای تمام جنس ها!, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

شناخت پارچه کاپشن؛ انتخاب بهترین شوینده متناسب با جنس کاپشن

بهتر است هر کاپشن را جداگانه بشویید تا از خرابی هنگام شست‌وشو پیشگیری کنید. ملایم‌ترین حالت شست‌وشو را برای شستن کاپشن‌ها برگزینید. فقط زمانی کاپشن‌ها و ژاکت‌های پشمی را با لباسشویی بشویید که برچسب مراقبتی آن، علائم شستن با ماشین را داشته باشد. برای شستن کاپشن با ماشین لباسشویی سامسونگ یا سایر مارک‌ها، از تنظیم ‌ Wool یا تنظیم Delicate استفاده کنید.

از آب سرد ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد برای شست‌وشوی بهتر کمک بگیرید و از آب با دمای بالای ۴۰ درجه استفاده نکنید. برای خشک شدن کاپشن الیاف یا پشمی آن را آویزان کنید و هیچ‌وقت از حالت خشک‌کن لباسشویی استفاده نکنید؛ زیرا باعث جمع شدن و خرابی کاپشن می‌شود. کاپشن‌های پر و چرم طبیعی را در ماشین لباسشویی نشویید و فقط از چرخه خشکشویی آن استفاده کنید. لباس‌های چرم مصنوعی را می‌توانید با تنظیم شست‌وشوی ظریف یا Delicate ماشین لباسشویی بشویید.

بررسی کاپشن قبل از شست‌وشو و رفع لکه‌های احتمالی

از آنجایی‌که شستن کاپشن‌ها فقط برای از بین رفتن بوی عرق و لکه‌های ساده است، نیازی به شست‌وشوی طولانی ندارد. قبل از انداختن و شستن کاپشن در لباسشویی پاکشوما یا باقی برندها، پارچه لباس را نگاه کنید تا لکه‌ای روی آن نباشد. لکه‌ها هنگام شست‌وشوی کاپشن در لباسشویی پاک نمی‌شوند. بایستی این لکه‌ها را قبل از شستن از بین ببرید و بعد شستن کلی لباس را انجام دهید.

برای پاک کردن لکه‌های روی کاپشن از صابون یا لکه‌بر مخصوص کمک بگیرید. قبل از انداختن کاپشن‌ها در دستگاه، حدود ۱۰ دقیقه زمان دهید تا لکه‌بر کار خود را انجام دهد و سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید.

بستن زیپ و دکمه‌ها؛ مرحله آخر برای شستن کاپشن در لباسشویی

قبل از انداختن کاپشن‌ها در ماشین لباسشویی حتما جیب‌ها را بررسی کنید تا هیچ وسیله یا شی تیزی در جیب‌ها نباشد. وجود آشغال یا وسایل مختلف در جیب‌ها هنگام شست‌وشو با ماشین، باعث آسیب رسیدن به پارچه یا دستگاه می‌شود. پس از بررسی جیب‌ها، زمان بستن زیپ و دکمه‌ها می‌رسد. همه زیب‌ها و دکمه‌های لباس‌هایی مانند کاپشن یا ژاکت‌ها را ببندید.

سگک زیپ در هنگام شست‌وشو باعث آسیب به پارچه کاپشن شده و احتمال پارگی پارچه را بالا می‌برد. یک راه‌حل دیگر برای شست‌وشوی بهتر کاپشن و آسیب کمتر به آن، پشت‌و‌رو کردن لباس است. پس از بستن زیپ‌ها یا دکمه‌ها، کاپشن را برگردانید تا هنگام شست‌وشو به لباس‌ها و کاپشن‌های دیگر آسیب وارد نکند.

راهنمای کامل شستن کاپشن در لباسشویی؛ نکات طلایی برای تمام جنس ها!, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

انجام مراقبت‌های ویژه بعد از شست‌وشوی کاپشن

تعداد دفعات شستن کاپشن‌ها به جنس آن‌ها و میزان استفاده شما بستگی دارد. مانتوهای زمستانی و کاپشن‌های سبک را می‌توانید در صورت کثیف شدن، تا دو بار در فصل سرما بشویید. بهترین شست‌وشو برای کاپشن‌‌، شستن با دست است؛ مگر اینکه برچسب مراقبتی لباس واضح گفته باشد که شستن کاپشن با لباسشویی مشکلی ندارد. برای خشک کردن این مدل لباس‌ها از دمای پایین استفاده کرده یا فقط با آویزان کردن از بند رخت و نور آفتاب آن‌ها را خشک کنید.

کاپشن‌ها را از چوب لباسی استفاده نکنید تا از افتادگی شانه‌های لباس پیشگیری شود. هنگام خشک کردن کاپشن پر در خشکشویی، همزمان چند توپ تنیس را داخل ماشین بیندازید تا باعث پف کردن دوباره کاپشن شوند. برای اتوکشی از پایین‌ترین دما کمک بگیرید تا پارچه‌های متشکل از پلی‌استر نسوزند.

رفع آسیب ماشین لباسشویی با شستن صحیح کاپشن و تعمیر آنلاین

کاپشن‌ها به دلیل حجیم بودن، جنس الیاف یا پر و حساسیت بالا در مقابل مواد شوینده، نیاز به مراقبت بیشتر هنگام شست‌وشو دارند. به‌طور‌کلی،‌ برای شستن کاپشن در لباسشویی، ابتدا برچسب مراقبتی آن را بخوانید؛ تمام زیپ‌ها را بسته و دکمه‌ها را ببندید‌. ترجیحا کاپشن را زیر‌و‌رو کرده و از یک تنظیم آب سرد با مواد شوینده مناسب استفاده کنید؛‌ مراقبت‌های بعد از شست‌وشوی کاپشن را هم جدی بگیرید. از شستن کاپشن چرمی یا الیاف پر در ماشین هم خودداری کنید.

در صورت شستن کاپشن‌های سنگین در لباسشویی و خرابی ماشین، به سراغ ثبت سفارش در تعمیر آنلاین بروید. سایت خدمات تعمیر آنلاین، در کوتاه‌ترین زمان، ثبت سفارش شما را فعال کرده و با همکاری تکنیسین‌های حرفه‌ای ماشین لباسشویی یا هر وسیله‌برقی دیگری را در منزل، برایتان تعمیر می‌کند. برای ثبت سفارش به آدرس اینترنتی tamironline.com سر بزنید.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي