دانلود فیلم خارجی رایگان

مبلغ وام ازدواج در سال 1401

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 4 ژانویه

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با توجه به تورم موجود در کشور پیشنهاد دو نوع وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ را داده است که در ادامه شرایط و مبالغ وام ازدواج برای سال ۱۴۰۱ را می خوانید.

مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ چقدره؟

مبلغ وام ازدواج در سال 1401, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده که پیشنهاد این کمیسیون برای وام ازدواج ۱۴۰۱، وام ۱۵۰ و ۲۵۰ میلیون تومانی است.

ولی اسماعیلی گفته کمیسیون اجتماعی مجلس با بررسی مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۰ و میزان تورم، دو پیشنهاد برای افزایش وام ازدواج دارد.

مبلغ وام ازدواج سال آینده چقدر است؟

به گفته این نماینده مجلس، پیشنهاد این کمیسیون این بوده که مبلغ وام ازدواج به ۱۵۰ میلیون تومان برسد و یک زوج بتوانند در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند. یعنی پیشنهاد این کمیسیون افزایش مبلغ وام ازدواج از ۷۰ به ۱۵۰ میلیون تومان است. کمی بیشتر از دو برابر افزایش.

او همچنین گفته، برای تشویق جوانان به ازدواج، پیشنهاد شده که وام ازدواج پسران زیر ۲۵ سال و دختران زیر ۲۳ سال، ۲۵۰ میلیون تومان شود.

این در حالی است که مبلغ وام ازدواج برای این گروه، ۱۰۰ میلیون تومان بود و پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش ۲٫۵ برابری این رقم است.

اما پیشنهاد این کمیسیون فقط افزایش دو تا دو و نیم برابری مبلغ وام ازدواج نیست. بخش دیگری از پیشنهاد این کمیسیون، افزایش مدت بازپرداخت وام ازدواج و حذف ضامن است.

به گفته اسماعیلی پیشنهاد این کمیسیون این بود که مدت بازپرداخت وام ازدواج از ۷ به ۱۰ سال برسد، ضامن کارمند از شرایط وام ازدواج حذف شود و به جای آن متقاضیان بتوانند با ارائه سفته معتبر یا افراد شاغل دارای چک معتبر وام ازدواج بگیرند.

آیا وام ازدواج ۳۰۰ میلیون می شود؟

اگرچه تلاش مجلس افزایش مبلغ وام ازدواج و تسهیل شرایط دریافت آن است، اما باید دید که آیا دولت با افزایش دو برابری وام ازدواج در سال آینده موافقت می‌کند یا نه؟

از طرف دیگر باید دید آیا بانک‌ها حاضر هستند در این شرایط این مبلغ وام را به متقاضیان پرداخت کنند، ضامن رسمی را حذف کنند و مدت بازپرداخت وام را هم افزیش بدهند؟

به نظر می‌رسد که هدف دولت از مشخص نکردن مبلغ وام ازدواج در بودجه سال آینده همین مساله بوده که به افزایش دو برابری مبلغ وام ازدواج تن ندهد. از طرف دیگر، میزان افزایش مبلغ وام ازدواج یک بحث همیشگی میان دولت و مجلس است.

بحثی که اصولا دولت در آن مخالف افزایش زیاد مبلغ وام ازدواج است اما مجلس با این افزایش همراهی می‌کند و اصولا مجلس به خواسته خود می‌رسد.

باید دید آیا مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۱ هم به ۳۰۰ و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد یا نه؟

منبع : تجارت نیوز

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي