قرص والزودک اچ سی تی + موارد مصرف و عوارض والزودک

در این پست از گهر برای شما عزیزان به بررسی موارد مصرف و عوارض قرص والزودک می پردازیم. قرص والزودک اچ سی تی جزو داروهای قلبی عروقی محسوب می شود. مکانسیم عمل این قرص به صورت مهارکردن گیرنده‌های آنژیوتانسین و مدر (ادرارآور) است. دقت نمایید برای حد مصرف این قرص باید با پزشک متخصص مشورت کنید و از استفاده خودسرانه آن جدا خودداری نمایید.

موارد مصرف و عوارض قرص والزودک

نام ژنریکوالسارتان / هیدروکلروتیازید
طبقه داروییضد پرفشاری خون
شکل داروقرص 12.5/160 میلی‌گرم
تعداد در بسته30 عدد
ترکیبات دارووالسارتان و هیدروکلروتیازید
مکانیسم عملمهارکننده گیرنده‌های آنژیوتانسین، مدر (ادرارآور)
موارد مصرفاین دارو برای کاهش فشار خون و درمان پرفشاری خون (فشار خون بالا) کاربرد دارد. کاهش فشار خون سبب کاهش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی کشنده و غیر کشنده، سکته‌های مغزی و قلبی می‌گردد.

قرص والزودک را با نام‌ های ژنتیکی والسارتان و هیدروکلروتیازید نیز می‌شناسند. پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به فشارخون از داروهای مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از کاربردی‌ترین آن‌ها قرص والزودک-اچ سی تی 25/160 میلی گرم است. توجه داشته باشید که مصرف قرص والزودک به‌صورت خوددرمانی خطرناک خواهد بود؛

بنابراین قرص والزودک اچ سی تی را حتماً زیر نظر دکتر و با تجویز مستقیم و مصرف کنید.

قرص والزودک والسارتان برای چیست؟ داروی ضد پرفشاری خون

از قرص والزودک-اچ سی تی® 25/160 میلی گرم برای کاهش فشارخون و درمان پرفشاری خون در بیماران مبتلا به فشارخون بالا استفاده می‌شود. خوردن قرص والزودک اچ سی تی ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی مانند سکته مغزی و قلبی را در بیماران مبتلا به فشارخون کاهش می‌دهد. فشارخون بالا در دسته بیماری‌های خطرناک قرار دارد؛ بنابراین به‌هیچ‌عنوان قرص والزودک-اچ سی تی® 25/160 میلی گرم را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.

عوارض قرص والزودک اچ سی تی چیست؟ افت ناگهانی فشارخون

مصرف هم‌زمان قرص والزودک-اچ سی تی® 25/160 میلی گرم به همراه سایر داروهای کنترل فشارخون ممکن است باعث افت ناگهانی فشارخون شود. در صورت استفاده از داروهای متعدد، حتماً پزشک خود را از نام و میزان دوز مصرفی آگاه کنید تا هنگام تجویز دارو آن‌ها را لحاظ کند. مصرف قرص والزودک اچ سی تی در دوران بارداری ممنوع است؛ در صورت حاملگی حتماً پزشک خود را مطلع کنید.

قیمت والزودک اچ سی تی : این دارو را از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید
برای خرید قرص والزودک اچ سی تی و آگاهی از قیمت به داروخانه‌های معتبر مراجعه کنید. فروش قرص والزودک-اچ سی تی® 25/160 میلی گرم بدون نسخه دکترها ممنوع است؛ بنابراین در صورت نیاز حتماً ابتدا به پزشک مراجعه کنید.
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه