نحوه پرداخت شهریه در آموزشیار

دسته بندي : دانشگاه,⭐ اخبار
تاريخ : 16 بهمن

شیوه پرداخت شهریه در آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی بدین گونه است که افراد حتما باید با سیستم عامل ویندوز یا اندروید لاگین شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان باید از درگاه بانکی سپهر صادرات واریز شهریه را انجام دهند و پس از پایان اسکرین‌ شات پرداخت‌ و کد پیگیری را سیو نمایند. همچنین پس از پرداخت مبلغ در صورتی که تراکنش ناموفق بود و پول از حساب شما کم شد معمولا پس از ۷۲ ساعت مبلغ شما برگشت داده می‌شود.

شیوه پرداخت شهریه در آموزشیار

نحوه پرداخت شهریه در آموزشیار, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

راهنمای پرداخت شهریه در سایت آموزشیار

برای پرداخت شهریه در سامانه آموزشی شما باید ابتدا وارد سایت آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir شوید پس از آن از منوی سمت راست ” ثبت نام دروس دانشجو ” را انتخاب کرده و وارد صفحه “مدیریت مالی دانشجو” شوید در آن قسمت شما با دو گزینه مواجه خواهید شد که در تصاویر بعدی می توانید آنها را مشاهده کنید یکی پرداخته الکترونیکی شهریه و دیگری پرداخت الکترونیکی ، اما چه تفاوت هایی بین این دو گزینه وجود دارد؟؟

جهت پرداخت شهریه، صرفاً توسط آخرین نسخه مرورگر موزیلا فایرفاکس ، با ورود به پروفایل کاربری خود، مراحل زیر را انجام دهید:

نحوه پرداخت شهریه در آموزشیار, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۱- از منوهای سمت راست، “ثبت نام دروس دانشجو” را انتخاب نمایید.

۲- از زیرمنوهای باز شده، “مدیریت مالی نیمسالهای تحصیلی” دانشجو را انتخاب نمایید.

۳- در این مرحله، دو گزینه جهت تکمیل پرداخت در پایین صفحه مشاهده می شود. گزینه ی اول “پرداخت الکترونیکی هزینه بیمه و خدمات آموزشی” (مربوط به پرداخت بیمه و خدمات آموزشی) و گزینه ی بعدی “پرداخت الکترونیکی شهریه” (مربوط به پرداخت شهریه ثابت به طور کامل) می باشد.

توجه: جهت انجام انتخاب واحد، ابتدا باید پرداخت هر دو گزینه ی مذکور در مرحله ی ۴ انجام گیرد.

۴- با انتخاب گزینه ی اول که در مرحله ۳، ذکر شد، به صفحه ی انتخاب بانک منتقل می شوید. جهت انجام پرداخت شهریه در واحد استاد فرشچیان، در این مرحله، “پرداخت الکترونیک سپهر” (مربوط به بانک صادرات) را انتخاب و سپس دکمه “ادامه” را بزنید.

۵- در این مرحله به صفحه ی ‘بدهکاری دانشجو’ هدایت می شوید. در این مرحله، حداقل و حداکثر مبلغ قابل پرداخت، مشخص شده است، که مبلغ مشخص شده را بر اساس ریال، در کادر پایین صفحه وارد نموده و از پایین صفحه، گزینه “پرداخت الکترونیکی” را انتخاب نموده و ok کنید.

۶- در این مرحله به صفحه پرداخت بانک منتقل خواهید شد. پس از ورود مشخصات کارت و رمز دوم، بر روی پرداخت کلیک نمایید و منتظر باشید تا پرداخت تکمیل شده و پیغام پرداخت موفقیت آمیز را مشاهده نمایید.

۷- پس از اتمام مراحل فوق جهت “پرداخت الکترونیکی هزینه بیمه و خدمات آموزشی”، مراحل ۳ تا ۶ را با انتخاب دکمه ی “پرداخت الکترونیکی شهریه “ برای پرداخت شهریه ثابت خود انجام دهید.

نحوه پرداخت شهریه در آموزشیار, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تفاوت بین پرداخت الکترونیکی و پرداخت الکترونیک شهریه چیست؟؟

پرداخت الکترونیک شهریه زمانی کاربرد دارد که شما باید حداقل اعزام پرداخت شهریه را پرداخت کنید تا صفحه انتخاب واحد برای شما باز شود. اما پرداخت الکترونیک زمانی کاربرد دارد که شما می‌خواهید بقیه شهریه را به هر میزان دلخواه که می خواهید پرداخت کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي