درمان وزوز گوش در منزل (داروهای خانگی برای وزوز گوش)

تاريخ : 18 آذر

وزوز گوش یکی از بیماری های دستگاه شنوایی است. این بیماری بسیار ناخوشایند است زیرا ممکن است در یک لحظه صداهایی شبیه هیس هیس یا زنگ یا صدای بال حشرات، در سرتان احساس کنید. علائم این بیماری نباید بیش از یک هفته طول بکشد، در غیر اینصورت حتما آن را درمان کنید. خصوصا زمانی که در هنگام وزو کردن گوش، با ضعف و بی حسی بدن هم همراه باشد.. اگر شما همچین علائمی دارید و به دنبال درمان وزوز گوش در منزل هستید، با ما همراه باشید.

درمان وزوز گوش در منزل

 

درمان وزوز گوش در منزل (داروهای خانگی برای وزوز گوش), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

درمان وزوز گوش در منزل با چند راهکار ساده :

۱- درمان وزوز گوش با زالودرمانی

در طب سنتی از زالو برای رفع التهابات و عفونت‌ها استفاده می‌کنند. رفع چنین مشکلاتی می‌تواند به طور غیرمستقیم روی وضعیت وزوز گوش هم اثر مثبت بگذارد.

۲- درمان وزوز گوش با عسل

 طب سنتی می‌گوید که چند قطره عسل در گوش می‌تواند به از بین‌بردن جرم و عفونت و رفع وزوز کمک کند. حتما در استفاده از چنین تجویزهایی نظر متخصصان را هم جویا شوید.

۳- درمان وزوز گوش با پیاز

 از آنجا که پیاز هم خواص ضدالتهاب و رفع عفونت دارد از آبش برای درمان وزوز گوش استفاده می‌شود. مقداری پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید. سپس آب پیاز را به مدت ۳۰ ثانیه حرارت دهید و اجازه دهید خنک شود. ۲ الی ۳ قطره از آن را در هر گوش‌تان بچکانید. ۵ دقیقه صبر کنید سپس سرتان را به طرفین خم کنید تا آب اضافه‌ی پیاز از گوش‌تان خارج شود. این کار را باید هر روز، به مدت یک هفته انجام دهید.

۴- درمان وزوز گوش با طب سوزنی

وزوز گوش را می‌توان با استفاده از طب سوزنی به طور موثری درمان کرد. نقاط طب سوزنی برای درمان وزوز گوش در همه‌ی جای بدن یافت می‌شوند؛ از جمله سر، پا، شکم، کمر، پشت، و غیره. برای خلاصی از درد گوش، و پیش از توسل به طب سوزنی با پزشک معالج‌تان مشورت کنید.

۵- درمان وزوز گوش با سیر

سیر در کاهش التهابات و عفونت نقش دارد و برای همین هم در طب سنتی برای رفع مشکل وزوز گوش استفاده می‌شود. دو حبه سیر را له کنید و به همراه روغن کنجد حرارت دهید. سپس این ترکیب را از صافی عبور دهید و ۲ الی ۳ قطره از آن را در هر گوش‌تان بچکانید. این کار را باید هر شب، به مدت یک هفته، قبل از خواب انجام دهید.

۶- درمان وزوز گوش با روغن های گیاهی

روغن نارگیل را به مقدار اندکی حرارت دهید. آن را در گوش‌تان بریزید تا صدای زنگ و وزوز گوش‌تان کاهش یابد.

روغن کرچک چند قطره روغن کرچک را در گوش‌های‌تان بریزید و تکه پنبه‌ای را داخل گوش‌های‌تان قرار دهید. این کار را باید هر روز انجام دهید تا از درد و صدای زنگ در گوش‌تان خلاص شوید.

روغن کنجد خواص آرامش‌بخش و تسکین دهندگی روغن کنجد به سرعت می‌توانند علائم مرتبط با وزوز گوش را کاهش دهند. فقط کافی است به اندازه‌ی ۵ الی ۱۰ قطره روغن کنجد را کمی حرارت دهید؛ سپس به پهلو دراز بکشید و به فاصله‌ی ۵ تا ۶ دقیقه، روغن کنجد گرم را در هر دو گوش بریزید. هنگام انجام این کار سعی کنید عمیق نفس بکشید.

درمان وزوز گوش در منزل (داروهای خانگی برای وزوز گوش), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

درمان وزوز گوش با طب سنتی :

مصریان باستان بر این باور بودند که افرادی که از وزوز گوش رنج می‌برند، در واقع جادو شده‌اند و به آنها درمانی برای گوش افسون شده پیشنهاد می‌شد. درمان شامل تزریق مخلوط مواد زیر بود:

   روغن

    کندر

    تله درخت

    گیاهان و خاک

این مواد از راه ساقه نی وارد گوش می‌شدند تا درمان وزوز گوش صورت بگیرد.

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با یک ترفند ساده :

الف. گوش‌های‌تان را با کف دست‌تان به گونه‌ای بپوشانید که انگشتان‌تان به سمت پشت سرتان باشند و جمجمه‌تان را پوشش دهند.

ب. در این وضعیت، نوک انگشتان وسط دو دست باید همدیگر را لمس کنند.

پ. انگشتان اشاره‌تان را روی انگشتان وسط‌تان قرار دهید.

√ ت. در این حالت، ضربه‌ی سریع و ملایمی به جمجمه‌تان بزنید؛ به گونه‌ای که صدای ضربه را با گوش‌تان بشنوید.

ث. این حرکت را ۴۰ الی ۵۰ بار تکرار کنید تا صدای زنگ گوش‌تان فروکش کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي