هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی + هزینه حمل خودرو به جزیره قشم

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 6 اسفند

اگر به دنبال اطلاع از هزینه سفر به قشم هستید، این مطلب را از دست ندهید. معمولا به دلیل راحتی در سفر، اکثر مسافران ترجیح می دهند که با ماشین شخصی خود سفر کنند. البته این سفر کمی متفاوت است و بخشی از راه را باید با کشتی یا از طریق لندیگراف سفر کنید. در این مطلب هزینه این سفر و جزییات آن را به شما خواهیم گفت.

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی + هزینه حمل خودرو به جزیره قشم, پورتال خبری فرهنگی گهر

سفر به قشم با ماشین شخصی ۱۴۰۳

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی این است که چه هزینه‌هایی انتظار شما را می‌کشد. تعیین دقیق هزینه‌ سفر به قشم با وسلیه نقلیه شخصی کمی دشوار است، اما فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در برآورد و پیش‌بینی بودجه لازم برای رفت‌وآمد به این جزیره زیبا درنظر داشته باشید، از جمله:

هزینه سوخت با توجه به مسافت رفت‌وبرگشت بر حسب کیلومتر(۱۰۰ الی ۱۲۰ لیتر برای مسیر رفت از تهران به بندرعباس)

هزینه عوارض جاده‌ای

هزینه لندیگراف ۱۴۰۳

انتقال خودرو با لندیگراف در مسیر رفت که در سال ۱۴۰۲ معادل ۳۵۰ هزار تومان است.
انتقال خودرو با لندیگراف در مسر برگشت که در سال ۱۴۰۲ معادل ۲۰۰ هزار تومان است.

مدارک لازم برای حمل خودروی شخصی به قشم

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی + هزینه حمل خودرو به جزیره قشم, پورتال خبری فرهنگی گهر

از آنجایی که قصد سفر به قشم با ماشین شخصی خود را دارید، پس باید برای ورود به این جزیره مدارک لازم را نیز به‌همراه داشته باشید. چراکه تنها بعد از بررسی و تائید مدارک، مجوز ورود به جزیره قشم و امکان تردد در آن برای شما صادر می‌شود. بنابراین در بین مدارک مختلفی که برای سفر همراهتان است، این موارد را فراموش نکنید: 

  کارت ماشین

  مدارک شناسایی مالک خودرو

 گواهینامه

مدارک بیمه نامه ماشین

برگه معاینه فنی معتبر

در صورتی که مجوز ورود و تردد با ماشین شخصی را دریافت کردید، آن را در تمام طول سفر در جایی امن نگه دارید تا در صورت لزوم بتوانید آن را ارائه کنید.

زمان فعالیت لندیگراف‌های بندر پل به سمت بندر لافت، از ساعت ۶ الی ۲۴ است. البته ساعت حرکت آن‌ها با توجه به میزان تقاضا متفاوت است، به‌عنوان مثال در روزهای خلوت، زمان حرکت آن‌ها هر دو ساعت است. درحالی که در روزهای شلوغ، شناورها بدون وقفه به جابجایی مسافران و وسایل نقلیه آن‌ها می‌پردازند.

 اگر بخواهید با استفاده از وسیله شخصی خود به قشم بروید، باید ابتدا به بندرعباس بروید و از آنجا سفر خود را تا قشم ادامه دهید. برای رفتن به بندر عباس دو مسیر وجود دارد، یکی از مسیر ها جاده ی یزد به سیرجان است و از آنجا به بندر عباس حرکت کنید. برای اینکه از بندر عباس با ماشین به قشم بروید باید از طریق لندیگراف اقدام کنید.

مسیر دوم از طریق اصفهان، شیراز و جهرم به سمت بندر عباس است. بعد از رسیدن به بندر عباس با خودرو وارد لندیگراف شوید.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي