پیگیری کارت پایان خدمت با کد ملی

آموزش مرحله به مرحله پیگیری کارت پایان خدمت با کد ملی را در این بخش مشاهده میکنید. پس از اتمام سربازی، افراد واجد شرایط یک کارت به عنوان کارت پایان خدمت دریافت میکنند که پس از پیگیری، بعد از چند روز به دست این عزیزان خواهد رسید. اما روش های پیگیری کارت پایان خدمت را در ادامه توضیح خواهیم داد.

پیگیری کارت پایان خدمت با کد ملی

پیگیری کارت پایان خدمت با کد ملی

یکی از راه‌هایی که شما به‌‌عنوان یکی از کاربران سامانه خدمات انتظامی برای ورود به سامانه سخا دارید، ورود با استفاده از کد ملی است. برای کار با سامانه سخا به نشانی www.sakha.epolice.ir مراجعه کنید و در صفحه‌ی ورود، کد ملی، رمز ورود و کد امنیتی را وارد کنید و روی گزینه ورود کلیک کنید.

پس از ورود به سامانه، در منوی سمت راست صفحه خدمات مختلفی را مشاهده می‌کنید. «خدمات الکترونیک» اولین گزینه در فهرست خدمات است؛ روی آن کلیک کنید. با انتخاب این گزینه انواع مختلف خدماتی که سامانه سخا به صورت الکترونیک ارائه می‌کند مانند وظیفه عمومی، درخواست مجوز خروج از کشور، عودت کارت، گذرنامه و… به شما نمایش داده می‌شود.

برای استعلام وضعیت خدمت نظام وظیفه لازم است در میان خدمات الکترونیک مختلف موجود در سامانه سخا روی گزینه «وظیفه عمومی» کلیک کنید. چند گزینه مختلف به شما نمایش داده می‌شود که از میان آن‌ها باید روی گزینه «استعلام» کلیک کنید.

استعلام کارت پایان خدمت با کد سخا:

هنگامی که قصد دارید وارد حساب کاربری خود در سامانه سخا شوید در یکی از روش‌های ورود به این کد پنج رقمی نیاز دارید. شما لازم است به سامانه سخا به همان نشانی www.sakha.epolice.ir مراجعه کنید و در صفحه ورود در بخش نام کاربری «شماره ملی» خود و در قسمت کلمه عبور «کد سخا» را وارد کنید. در ادامه کد امنیتی نمایش داده شده را هم تایپ کنید و روی گزینه‌ی ورود کلیک کنید.

پس از ورود به سامانه همان مراحلی را که پیش‌تر توضیح دادیم طی کنید. یعنی در منوی سمت راست وارد بخش «خدمات الکترونیک» شوید، سپس روی گزینه‌ی «وظیفه عمومی» کلیک کنید و در نهایت گزینه‌ی «استعلام» را انتخاب کنید تا اطلاعات موجود درباره وضعیت خدمت سربازی به شما نمایش داده شود.

استعلام وضعیت نظام وظیفه از طریق پیامک

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های آنلاین ندارید یا به اینترنت دسترسی ندارید تا بتوانید از طریق سامانه سخا وضعیت خدمت نظام وظیفه خود را استعلام بگیرید می‌توانید از دیگر روش غیرحضوری که برای این کار درنظر گرفته شده است استفاده کنید.

سازمان نظام وظیفه عمومی یک سامانه‌ی پیامکی نیز درنظر گرفته است تا مشمولان به خدمت سربازی بتوانند بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری به سازمان‌های مختلف از وضعیت خدمت خود مطلع شوند. برای استفاده از این سرویس پیامکی لازم است به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ پیامک ارسال کنید.

منبع
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه