نکاتی که در انتخاب استاد زبان باید به آن دقت کنید

نکاتی که در انتخاب استاد زبان باید به آن دقت کنید

بدون شک انتخاب یک استاد زبان انگلیسی مطمئن اولین قدم در یادگیری زبان انگلیسی به حساب می آید که در سال های اخیر در داخل کشور عزیز ما به دلیل افزایش تقاضا برای یادگیری این زبان تعداد اساتیدی که این زبان را به صورت آنلاین و حضوری آموزش می دهند نیز به صورت قابل توجهی افزایش یافته است.

این مسئله از دو نظر قابل توجه است ، ابتدا اینکه حق انتخاب زبان آموزان افزایش پیدا می کند و نکته دوم این است که با افزایش تعداد اساتید مشخص کردن صلاحیت اساتید برای تدریس زبان انگلیسی بسیار دشوارتر از گذشته می شود. از این رو قصد داریم برای شما معیارهایی را اعلام کنیم که براساس آن می توان اساتید واجد شرایط را به درستی انتخاب کنید.

تجربه تدریس

همانگونه که همیشه گفته شده است مدرسی که دانش کافی برای تدریس مفاهیم آموزش دیده شده را ندارد ، بدون شک مدرس قابل اعتمادی نیست. تدریس زبان انگلیسی شامل ترکیب روش های مختلف تدریس است و افرادی که تنها  دانش بالای زبان انگلیسی دارند تنها با اتکا به این مهارت قادر نیستند زبان انگلیسی را تدریس کنند. یک مدرس موفق زبان انگلیسی کسی است که آشنایی کافی نسبت به تمامی روش های تدریس داشته باشد و بر اساس تجربه بداند کدام روش تدریس به صورت مستقیم مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

توانایی انتقال مفاهیم

توانایی انتقال مفاهیم در یک استاد زبان انگلیسی تحت تاثیر دو عامل است: ابتدا تجربه استاد و دوم دانش او نسبت به مفاهیمی که باید تدریس شوند. مدرسی که در یکی از این عامل کاستی داشته باشد به درستی نمی تواند مفاهیم کلی درس را به زبان آموزان خود منتقل کند. زمانی که مدرس نتواند به درستی پیام خود را به زبان آموز منتقل کند در فرایند آموزش زبان انگلیسی به مشکل می خورد و همین امر نیز سبب می شود بسیاری از زبان آموزان به درستی مفاهیم مد نظر را آموزش نبینند. از

این رو پیش از ثبت نام در دوره های مدرس های مد نظر بهتر است ابتدا به نمونه ای از تدریس آن ها نگاه کرده و سپس بررسی کنید که آیا مدرس قابلیت انتقال مفاهیم را دارا می باشد یا خیر؟ به یاد داشته باشید آموزش یک فرآیند بلند و زمان بر است و اگر در بخشی از این فرآیند خلل ایجاد شود ، زبان آموز تحت هیچ شرایطی نمی تواند به درستی مفاهیم درسی را آموزش ببیند.

نکاتی که در انتخاب استاد زبان باید به آن دقت کنید

تلفظ

هنگامی که شما به زبان انگلیسی صحبت می کنید اولین عاملی که سبب می شود نظر مخاطب خود را جلب کنید تلفظ بی نقص است. اولین منبع برای یادگیری و تقویت مهارت تلفظ تقلید از اساتید و گوش کردن به آن ها است.

حالا تصور کنید استادی که شما از او قصد یادگیری دارید خود در ادای صحیح لغات با مشکل مواجه باشد یا لهجه زبان مادری خود را به زبان انگلیسی نیز منتقل کند ، آیا این زبان آموز قادر خواهد بود به درستی آموزش ببیند؟ تلفظ ، یکی از اصلی ترین و اساسی ترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی به حساب می آید که تاثیر بسزایی نیز در نمره آزمون های آیلتس و تافل شما دارد.

مدارک بین المللی

هنگامی که صحبت از تدریس زبان انگلیسی به میان می آید همیشه زبان آموزان به دنبال مدرس هایی هستند مدارک معتبر و بین المللی را دارا هستند. این مدارک اصولا به دو دسته تقسیم می شوند: مدارک دانشگاهی و مدارک موسسات آموزشی معتبر دنیا که بسیاری از آن ها نیز زیر مجموعه دانشگاه ها هستند. مدارک موسسات معمولا به دو مدرک Tesol و Celta تقسیم می شوند. این مدارک که در سرتاسر دنیا به عنوان مشخص کردن صلاحیت افراد به کار می روند بدون در نظر گرفتن زبان مادری مدرسین تنها به دانش و تجربه تدریس مدرسین نمره می دهند.

دانش بالا از علوم کامپیوتر

امروزه تدریس زبان انگلیسی دیگر مانند گذشته به صورت سنتی برگزار نمی شود ، مدرس زبان انگلیسی به منظور اینکه تدریس خود را با ابزار کمک آموزشی مانند پادکست های ، ویدیوهای آموزشی ، مجلات اینترنتی و اپ های تلفن همراه کند باید دانش بالایی از علوم کامپیوتر داشته باشد.

امروزه آموزش و تکنولوژی به صورت غیر قابل باوری به یکدیگر پیوند خورده اند و تدریس زبان انگلیسی بدون بهره گیری از این ابزار کمک آموزشی غیر ممکن است. حالا به صورت جزئی به شما در مورد عوامل تاثیر گزار بر روی عملکرد اساتید زبان انگلیسی را بیان کردیم ، زمان آن فرا رسید به شما یکی از موفق ترین اساتید زبان انگلیسی در داخل کشور نیز معرفی کنیم:

انگلیش کلینیک

حامد رفیعی یکی از موفق ترین و بر جسته ترین مدرسین زبان انگلیسی است که سابقه 17 ساله در تدریس زبان انگلیسی دارد. این مدرس شناخته شده زبان انگلیسی که دارای مدارک معتبر Tesol و Celta  می باشد در طی سال های تدریس خود موفق شد است بیش از 58 هزار زبان آموز را در فرایند یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. این مدرس که نه تنها مدارک ذکر شده را کسب کرده است بلکه قادر بوده با اتکا به تجربه سال ها تدریس مدارک آکادمیک نیز کسب کند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه