دانلود فیلم خارجی رایگان

ماجرای حکم اعدام سه معترض حوادث آبان 98 / فیلم

تاريخ : 16 جولای

حکم اعدام سه معترض که مربوط به اغتشاشات آبان ۹۸ بوده است ، روز گذشته با «هشتگ اعدام نکنید» در شبکه های اجتماعی به یک ترند تبدیل شد که از سوی هنرمندان ایرانی تا افراد سرشناس خارجی، بازتاب جهانی پیدا کرد. اما جزییات بیشتر حکم اعدام سه معترض آبان که قصد تخریب امنیت ملی و … را داشته اند در ادامه بخوانید

ماجرای حکم اعدام سه معترض حوادث آبان ۹۸

ماجرای حکم اعدام سه معترض حوادث آبان 98 / فیلم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اسماعیلی (سخنگوی قوه قضاییه) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خبر تایید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان ۹۸ صحیح است و آیا حکم این افراد اجرا خواهد شد یا اینکه هنوز راه حقوقی برای عدم اجرای احکام این افراد باز است، گفت: بله آنچه از ناحیه همکاران به ما اعلام شده این است که این حکم در دیوان عالی بعد از فرجام خواهی که متهمان و وکلای آن‌ها داده بودند به تایید دیوان عالی رسیده و به دادسرا اعاده شده است.

وی افزود: اینکه حکم اجرا می‌شود یا خیر، باید بگویم که اجرای احکام فرایند قانونی دارد که باید طی شود. ممکن است در این فرایند قانونی دادرسی‌های فوق العاده مانند اعمال ۴۷۷ چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

ماجرای حکم اعدام سه معترض حوادث آبان 98 / فیلم, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد. با توجه به مسائلی که در رسانه‌ها اعلام شد چه در اصل احکام و چه در سایر دفاع از حقوق آن‌ها شاید برای اولین بار است که گفته می‌شود، این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات این‌ها برملا شود.

جزو اصلی اغتشاشات بودند، اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند و دو نفر در سرقت مسلحانه دستگیر شدند برای ربودن اموال یک خانم که مجهز به سلاح سرد و اسلحه بودند که خدا به این خواهر و جامعه کمک کرد و برخی بستگانش رسیدند و باعث دستگیری افراد شدند.

**مشخص شد در گوشی افراد صحنه‌هایی که بانک و اماکن عمومی را آتش می‌زنند و اتوبوس‌های مربوط به شهرداری را آتش می‌زنند و با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند بود و برای برخی خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند و در حافظه موبایل آن‌ها بود و این گونه مشخص شد که از اراذل و اوباشی بودند که در اغتشاشات جنایت کردند.

وی افزود: خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کردند و همه اقرار داشتند و صحنه‌ها بازسازی شد و بهره‌مند از دفاع هم خودشان و هم وکلایشان شدند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در این پرونده ۴ نفر در فرایند دادرسی اعلام وکالت کردند بویژه یکی از وکلا که نسبت فامیلی با احد محکومین داشت هم به لحاظ حرفه وکالت و هم تعصب خانوادگی دفاعیات لازم را انجام داد و وکلای دیگر به همین شکل دفاع کردند. جلسات دادگاه فیلمبرداری شد و حضور وکلا و اقاریر آن‌ها موجود است و مستندات وجود دارد، نهایتا رسیدگی انجام و حکم صادر شد.

وی افزود: این آقایی که این روز‌ها زیاد در رسانه‌ها و شبکه‌ها می‌گوید موکلین حق دفاع نداشتند، یک وکیل خودخوانده است و هنوز فرم وکالت روی پرونده ارائه نکرده. وکالت سایر وکلا موجود است. ایشان اصلا مراجعه نکرده است و بعد از تایید حکم نامه‌ای به اجرای احکام داده که من وکیل آن‌ها هستم و چه فضاسازی رسانه‌ای این فرد مدعی وکالت ایجاد کرده است.

گزارش خبر ۲۰:۳۰ در رابطه با اعدام سه معترض آبان ۹۸

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي