بهترین زمان مصرف ژل رویال چیست؟

ژل رویال محصولی است که برخی از افراد با نام شاه انگبین از آن یاد می‌کنند؛ این ژل حاصل ترشحات مغزی زنبور عسل بوده که بوی نسبتاً تند و طعم خاصی دارد. شایان ذکر است که ژل رویال برای تغذیه زنبورهای نوزاد و ملکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. آب، بخش اصلی این ژل به حساب می‌آید و از دیگر مواد معدنی و مغذی این ژل می‌توانیم به پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، کربوهیدرات و… اشاره کنیم.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر این محصول می‌پردازیم. از طریقه مصرف، نحوه نگهداری و نکاتی که برای نتیجه حداکثری باید مدنظر داشته باشید.

چه زمانی از ژل رویال استفاده کنیم؟

بهترین زمان مصرف ژل رویال چیست؟

همانگونه که بارها اشاره کردیم طبق تحقیقات و نتایج کارشناسان صبح بهترین زمان مصرف ژل رویال است. زیرا شما در این زمان هنوز چیزی میل نکرده‌اید و بدن شما به خوبی می‌تواند پذیرای مواد معدنی و مغذی ژله رویال باشد.

نکاتی مهم برای مصرف ژل رویال

خوشبختانه ژل رویال جز آن دسته محصولاتی است که مصرف بسیار آسانی دارد و شما به راحتی می‌توانید آن را مصرف کرده و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید. در رابطه با مصرف ژل رویال به نکات زیر توجه کنید.

  • بلع ساده ژل رویال و وارد شدن آن به طور مستقیم به معده این ژل را در معرض شیره معده قرار می‌دهد و خواص آن از بین می‌رود. برای جذب بهتر این ژل بهتر است که مقداری از آن را زیر زبان خود بگذارید و اجازه دهید که ژل جذب بدنتان شود.
  • از آنجایی که مصرف این ژل در هنگام شب موجب روان شدن شکم و یا بی‌خوابی می‌شود، ما به شما توصیه می‌کنیم که صبح‌ها و به صورت ناشتا از این ژل استفاده کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.
  • چنانچه قصد دارید برای درمان‌های اختصاصی و به مقدار زیاد از این ژل استفاده کنید، حتماً باید این کار را زیر نظر متخصص انجام دهید و دوره‌های مصرفی خود را بین ۵ تا ۳۰ روز انتخاب کنید. میان هر دوره ۱۵ روز از مصرف این ژل خودداری نمایید.
  • برای دریافت خواص ژل رویال حتما باید محصول مورد نظر را از یک جای معتبر و مطمئن تهیه کنید تا از اصل و مرغوب بودن محصول مطمئن باشید.
  • قبل از خرید ژل رویال حتماً به حساسیت‌های بدنی خود توجه کنید و در رابطه با آنها با یک فرد متخصص مشورت کنید.

طریقه مصرف ژل رویال

برای مصرف ژل رویال می‌توانید هر روز یک قاشق چای‌خوری از آن را با عسل یا روغن نارگیل مخلوط کرده و مصرف کنید. یا اینکه آن را با یک استکان آب مخلوط و نوش جان نمایید. اگر مایل هستید در تمام طول روز انرژی خود را حفظ کنید تا به تمام کارهای خود برسید بهتر است که صبح‌ها این ژل را مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف ژل رویال چیست؟

مصرف ژل رویال باید به صورت دوره‌ای انجام شود. بهترین دوره برای دریافت نتیجه دوره ۴۰ روزه یا ۸ هفته‌ای است، و بهترین دوز نیز بین ۲ تا ۸ گرم ژل در روز است.

نحوه نگهداری ژل رویال

بهتر است بدانید که ژل رویال نسبت به گرما و نور بسیار حساس بوده به همین دلیل این محصول حتماً باید در ظرف‌های دوجداره و تیره رنگ قرار بگیرد. علاوه بر این باید اضافه کنیم که این ژل می‌تواند ۶ ماه در یخچال و تا دو سال در فریزر نگه داری شود.

همچنین مخلوط این ژل با عسل را می‌توانید دو ماه در دمای اتاق نگهدارید. توجه کنید که نگهداری غیر اصولی این محصول (نگهداری در دمای بالا، نور زیاد یا مجاورت اکسیژن) کیفیت ژل را کم کرده و چنانچه این روش ادامه پیدا کند، ممکن است ژل رویال فاسد یا ترش شود.

نتیجه گیری

ژل رویال محصول استثنایی از زنبورهای عسل بوده که برای تغذیه زنبورهای دو روزه و ملکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین زمان مصرف این ماده، صبح است. زیرا بدن هنوز چیزی دریافت نکرده ومی‌تواند به خوبی خواص و موادمعدنی این محصول را جذب نماید.

در آخر هم به یکسری نکات برای نتیجه بهتر از ژل رویال و جلوگیری از مشکلات احتمالی بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم در نحوه استفاده و نگهداری این محصول شما را راهنمایی کنیم.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه