تعطیلات تابستانی و بهترین مقاصد برای سفر داخلی

تاريخ : 3 تیر

 با شروع تابستان و گرم‌تر شدن هوا اکثر افراد در سراسر دنیا، تعطیلات تابستانی و سفر به مکان‌های خنک با آب و هوای مطلوب را آغاز می‌کنند. با گرم‌تر شدن هوا و به پایان رسیدن سال تحصیلی و آغاز تعطیلات تابستانی کارمندان معمولا خانواده‌ها تصمصیم به مسافرت می‌گیرند. از همین‌رو در این مقاله، قصد داریم با بررسی و معرفی تعدادی از مقاصد بسیار زیبا و جذاب در کشور، شما را در انتخاب مقصد سفر تابستانی راهنمایی کنیم.

تعطیلات تابستانی و بهترین مقاصد برای سفر داخلی, پورتال خبری فرهنگی گهر

کشور ایران با توجه به چهارفصل بودن و موقعیت جغرافیایی تقریبا از شرایط متنوع آب و هوایی و شرایط طبیعی گوناگونی برخوردار است. در میان مناطق گردشگری و متنوع کشور شمال ایران با دریا و جنگل و آب و هوای مناسب همواره بیشترین تعداد مسافران را دارد.

نکته مهم و قابل توجه در مورد مقاصد سفر تابستانی، آب و هوای مناسب مقصد است که حتما باید به این موضوع توجه کرد. بی‌شک سفر به مقاصدی مانند: اردبیل، تبریز، ارومیه، چهارمحال بختیاری، کردستان و زنجان که دارای آب و هوای خنک و کوهستانی هستند از مقاصد مهم و بسیار خوب برای تعطیلات تابستانی محسوب می‌شوند. در این میان شهر تهران که همواره به دلیل پایتخت بودن مهجور مانده نیز انتخاب بسیار خوبی است که انتخاب آن خالی از لطف نخواهد بود.

تعطیلات تابستانی و بهترین مقاصد برای سفر داخلی, پورتال خبری فرهنگی گهر

تهران

شهر تهران با توجه به قرار گرفتن در میان رشته‌کوه‌های البرز مرکزی همواره از آب و هوای کوهستانی برخوردار است. این شهر با مراکز فرهنگی و هنری بسیار متنوع و زیاد، هتل‌ها و اقامتگاه‌های فراوانی که دغدغه رزرو هتل مناسب را از میان می‌برند و همچنین طبیعت بینظیر اطراف پایتخت بعنوان یکی از بهترین مقاصد سفر تابستانی به‌شمار می‌رود.

نکته جالب توجه در مورد این شهر این است که علاوه بر بهره‌بردن از طبیعت اطراف شهر می‌توانید در هتل های اطراف تهران نیز اقامت داشته باشید چنانچه با رزرو یک هتل تهران در طبیعت اطراف پایتخت با یک تیر دو نشان خواهید زد.

تبریز، اردبیل، زنجان و ارومیه

شهرهای شمالغرب کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارند، در طول روزهای گرم تابستان از آب و هوای بسیار معتدل و مناسبی برخوردار هستند. این شهرها با بیشترین تعداد مسافر و گردشگر معمولا از شهرهای پربازدید در فصول گرم سال به شمار می‌آیند.

مشهد

در میان شهرهای زیارتی کشور، مشهد به‌عنوان یک شهر توریستی و سیاحتی همواره گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کند. این شهر با بیشترین تعداد اقامتگاه و مراکز زیارتی و تفریحی در صدر شهرهای گردشگرپذیر قرار دارد. جالب است بدانید که استان خراسان رضوی با ۱۶۸ تعداد هتل مشهد در صدر لیست بیشترین تعداد اقامتگاه قرار گرفته است.

تعطیلات تابستانی و بهترین مقاصد برای سفر داخلی, پورتال خبری فرهنگی گهر

مازندران، رشت، گلستان

ارتفاعات شمال کشور همواره به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان در هر فصل و آب و هوایی انتخاب می‌شود. با توجه به گرم‌تر شدن هوا در فصل تابستان و شرجی شدن شهرهای شمالی کشور، بی‌شک سفر به این استان‌ها انتخاب خوبی نخواهند بود اما سفر به ارتفاعات این شهرها گزینه بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی خواهد بود.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي