متن در مورد روز مادر برای مدرسه

این بخش راجب به متن در مورد روز مادر برای مدرسه است. ارزش مقام زن آنقدر زیاد است که همه دوست دارند، آن را به نحوی به مادران خود تبریک بگویند. یکی با گفتن شعر و یکی با یک جمله کوتاه دوست دارد مادرش را خوشحال کند. اما ما در این بخش چند متن انشا گونه به مناسبت روز مادر برای دانش آموزان عزیز آماده کرده ایم. تا سهمی در تبریک این روز به مادران عزیز شما داشته باشیم. امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.  

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مقدمه :

مادر اولین زیباترین واقعی ترین و پابرجاترین عشقی است که انسان ها تجربه می کنند. تا بی نهایت دوستت دارم مادرم

متن انشا:

مادر عاشق ترین موجود روی زمین است. او همیشه نگران ماست وقتی کودک هستیم نگران سلامتی و رشد ماست هر اتفاق کوچکی دل او را می لرزاند. وقتی بزرگتر می شویم و به مدرسه می رویم نگران درس ماست و همه تلاشش را می کند تا ما در درس و مدرسه خود موفق شویم. وقتی هم که موقع ازدواج کردن ما می شود دلشوره دارد که ما خوشبخت شویم. وقتی هم که بچه دار می شویم بچه ما را مانند بچه خودش دوست دارد. مادر در همه زندگی اش نگران است و برای خوشبختی و آسایش فرزندش دعا می کند.

همه زندگی اش را صرف فرزندش می کند و در مقابل هیچ چیزی نمی خواهد جز احترام و لبخند و چقدر ما گاهی بی رحم می شویم که با مهربانترین فرشتگان روی زمین با تندی حرف می زنیم. روز مادر فرصتی است که محبت مادرانمان را یادآور شویم و برای خوشحال کردنشان قدمی هر چند کوچک برداریم.

متن درباره روز مادر و حضرت فاطمه

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مقدمه :

روز مادر، روز زن و روز تولد حضرت فاطمه (س) یکی از زیباترین جشن ها در کشور ماست در این روز همه فرزندان در هر سنی که باشند به دست بوسی مادران خود می روند و این روز زیبا را به آن ها تبریک می گویند. 

متن انشا:

روز تولد حضرت فاطمه (س) به نام روز مادر و روز زن نامگذاری شده است. علت این نامگذاری این است که حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین و کاملترین الگو برای همه زنان و مادران هستند. ایشان همسری باکمالات برای حضرت علی (ع) بودند و مادری بی مانند برای فرزندانشان. حضرت فاطمه (س) بهترین فرزندان عالم را پرورش دادند که همه آن ها از بهترین آدم های روی زمین بودند. پس بهترین روز برای روز مادر روز تولد حضرت فاطمه زهرا است. روز مادر روز ارزشمندی است زیرا فرصت تشکر از مادر را برای ما فراهم می کند.

متن روز مادر و زن برای مدرسه 

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مقدمه :

روز مادر روز میلاد حضرت فاطمه (س) است. حضرت فاطمه س همسر حضرت علی (ع) و مادر امام حسین (ع) و امام حسن (ع) می باشند. از 365 روز سال یک روز را به نام روز مادر نامگذاری کرده اند.

متن انشا:

حداقل همین یک روز دستان مادرمان را ببوسیم قبل از اینکه دیر شود، در این روز مادرمان را در آغوش بگیریم و خوب بوی مادرمان را حس کنیم. همه ما در اطرافمان آدم هایی را دیده ایم که مادرانشان در کنارشان نیستند و حاضرند همه دنیا را بدهند تا یک بار فقط صورت مادرشان را ببینند.

مادرها زن های قوی هستند حتی پدرها هم که می گویند مثل کوه هستند نمی توانند مثل یک مادر این همه دغدغه را به دوش بکشند. البته که پدرها هم مثل مادرها فداکار و از خودگذشته اند. مادرم همیشه می گوید روز مادر پول هایت را خرج نکن و من میدانم که بزرگترین هدیه برای مادرم موفقیت من است و اینکه به حرف هایش گوش بدهم. مادرها بهترین دوستان ما هستند.

امسال روز مادر می خواهم برای مادرم یک نامه بنویسم و در آن از مادرم به خاطر همه لحظه های مهم زندگیم تشکر کنم و به او بگویم که مرا ببخشد اگر گاهی بی حوصله و بداخلاق هستم و یا بعضی وقت ها درسهایم آن طور که باید خوب پیش نمی روند. اگر در این نامه به او قول بدهم که حتما روزی موفق می شوم حتما این نامه برای مادرم بهترین هدیه روز مادر است.

متن روز مادر مبارک برای مدرسه

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

 

مقدمه :

مادر ای پرواز نرم قاصدک

مادر ای معنای عشق شاپرک

نوشتن انشا در مورد فداکارترین آفریده خدا کار سختی است من می خواهم در این انشا در مورد فداکاری های مادران بنویسم.

متن انشا :

به نظر من خداوند از زمانی که فرزندی به دنیا می آید نوعی معجون در خون مادر می ریزد که باعث می شود مادر، فرزندش را بیشتر از خودش دوست داشته باشد. مادرها حتی اگر بداخلاق هم باشند زیباترین قلب ها را دارند آن ها از همه خواسته های خود می گذرند تا فرزندانشان زندگی خوبی داشته باشند. همه ما دیده ایم که وقتی فرزندی مریض می شود مادر شب و روز ندارد تا فرزندش سلامتی خود را بازیابد.

فداکاری و از خودگذشتگی از همان روز تولد فرزندان همراه مادران است و فرقی نمی کند مادر شما چند سالش باشد قلب او همیشه برای فرزندش می تپد و هیچ چیز در دنیا برای مادران زیباتر از موفقیت و لبخند فرزندان نیست.

متن سنگین روز مادر برای مدرسه 

 

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مادرم چشم های مهربانت را دوست دارم زیرا وقتی در آن ها نگاه می کنم تمام غم ها و غصه های دنیا را فراموش می کنم. وقتی آغوش گرمت را حس می کنم انگار در امن ترین مکان دنیا قرار گرفته ام و دیگر از هیچ چیزی نمی ترسم. تو همیشه جواب همه سوال های من را می دانی و تنها تویی که میدانی چرا من بعضی وقت ها خوب نیستم.

قلب تو نسبت به همه ادم هایی که می شناسم بزرگتر و مهربانتر است. مادر خوبم وقتی می خندی تمام سختی های زندگی را فراموش می کنم و خدا را شکر می کنم که تو را دارم. گاهی که بی حوصله و بداخلاق می شوم فقط تویی که حال من را میفهمی و مرا درک می کنی و از رفتار من ناراحت نمی شوی. مادر مهربانم من را ببخش اگر بعضی وقت ها فرزند خوبی برای تو نبوده ام اما به تو قول می دهم که تمام سعیم را برای تبدیل شدن به فرزند دلخواه تو انجام دهم و تو را سربلند کنم.

مادر خوبم چگونه می توانم زحمت هایی که برای من کشیدی را جبران کنم؟ چگونه شب هایی نخوابیدی تا مواظب من باشی را جبران کنم، در برابر این همه مهربانی و خوبی تنها می توانم بگویم دوستت دارم و تا همیشه مهرت در دلم جاری می ماند.

متن کودکانه در مورد روز مادر

مادر من هر صبح بیدار می شود تا برای من صبحانه درست کند او این کار را برای من انجام می دهد تا من برای رفتن به مدرسه آماده شوم. او همیشه نگران مشق و تکالیف مدرسه من است. من مادرم را خیلی دوست دارم زیرا همیشه با حوصله به همه حرف های من گوش می دهد و نظرش را به من می گوید. مادرم همیشه سعی می کند به من بگوید چه چیزی خوب و چه چیزی اشتباه است. او بزرگترین راهنمای من در زندگی است و من در زندگی بیشتر از همه به او اعتماد دارم.

مادرم همیشه مراقب من است او غذاهای خوشمزه برای من می پزد و از من می پرسد چه چیزی دوست دارم تا برایم بپزد. مادر من همیشه مشغول انجام دادن کارهایی است تا زندگی را برای ما لذت بخش تر کند. او خیلی فداکار است چون هیچ چیزی را برای خودش نمی خواهد. او همیشه به فکر من و بقیه اعضای خانواده است.

 

انشا در مورد روز مادر برای مدرسه 

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مقدمه :

مادر یگانه موجودی است که عشقش را بی چشم داشت نثار فرزندانش می کند و از تمام وجودش مایه می گذارد تا آسایش فرزندانش را مهیا کند. مادر فرشته‌ای است که با اشک فرزندش، اشک می‌ریزد و با خنده‌های او می خندد.

متن انشا :

به موهای سفید مادرم که نگاه می کنم به یاد می آورم که این موها در پس سال ها زحمت و گذشت به این رنگ درآمده اند. مادر خوبم فراموش نمی کنم همه روزهایی را که برای من صبحانه اماده کردی و همیشه فضای خانه را برای من به نحوی آماده کردی تا من احساس راحتی کنم. تو بدون هیچ انتظاری از من همه تلاشت را کردی تا من درس بخوانم و به فرد مفیدی تبدیل شوم.

امروز که روز مادر است از تو برای همه روزهایی که تا صبح نخوابیدی تا من آسوده بخوابم تشکر میکنم. مادر خوبم امیدوارم بتوانم زحمات تو را جبران کنم هرچند می دانم نمی توانم اما حداقل سعی می کنم در زندگی به شکلی باشم که تو از من راضی باشی و دعای خیرت همیشه همراهم باشد. مادرم روز مادر بر تو مبارک.

انشا در مورد روز زن و مادر

 

متن در مورد روز مادر برای مدرسه

مقدمه :

مادر خوبم امروز روز مادر است و من این انشا را به تو تقدیم می کنم تا به اندازه ای هرچند کوچک به تو بگویم که دوستت دارم و همیشه قدر تو و خوبی هایت را می دانم.

متن انشا :

مادرم تو سختی های زیادی کشیدی تا من بتوانم راحت زندگی کنم. تو همیشه با صبر و از خودگذشتگی هایت به من درس فداکاری دادی. مادر من کسی است که بی منت و بی دریغ نهایت مهرش را تقدیم فرزند می کند حتی اگر آن ها گاهی برخورد مناسبی نداشته باشند، و هر دفعه که فرزندان اشتباهی مرتکب می شوند آن ها را می بخشد و دوباره آن ها را در آغوش می گیرد.

مادر من لحظه هایش را با دعا برای عاقبت به خیری من می گذراند و همیشه نگران این است که من در زندگی ک و کسری نداشته باشم. شادی مادر من زمانی تکمیل می شود که فرزندانش شاد و خوشحال باشند. حضورش در خانه گرما بخش است و نبودنش فضای خانه را به مکان بی روح و سوت و کوری تبدیل می کند که نمی توان آن را تحمل کرد، و آغوش پر مهرش تمام دلهره ها و نگرانی های روز را از بین می برد.

انشا روز زن و مادر

مقدمه :

کلمه مادر فقط یک کلمه نیست، مادر که می گویی می توانی مزه عشق و مهربانی را روی زبانت احساس کنی، انگار خداوند دنیایی از دلسوزی و زیبایی و فداکاری را در یک کلمه خلاصه کرده و آن مادر است!

متن انشا:

مادر یگانه همراه پس از خداوند است که از قبل از تولد با من بوده و همه عمرش یک لحظه از مراقبت و دل نگرانی من دست نکشیده است. در شادی ها با خنده من خندیده و در غم ها و لحظات سخت با من گریه کرده و دلداری ام داده است. مانند یک دوست در تنهایی ها دستم را گرفته، مانند یک معلم هر آنچه می دانسته به من یاد داده، مانند یک مراقب اشتباهاتم را تذکر داده و برای این که به آرزوهایم برسم از آرزوهای خودش گذشته است.

مادرم فرشته ای است که خداوند بال هایش را گرفته و او را به شکل انسان به زمین فرستاده تا من هیچ وقت احساس تنهایی نکنم. فرشته ای که هروقت اشک روی صورتم جاری شد آن ها را پاک کرد و وقتی بیمار شدم پروانه وار کنارم چرخید و از من پرستاری کرد. مادر یعنی دلسوز و بی قرار، مادر یعنی امید در سختی ها، مادر یعنی رایحه ی خوش گل ها، مادر یعنی تمام وجود ما.

متن سنگین روز مادر

مادرم دوستت دارم، اشک های گوشه چشمت را هنگام موفقیتم دوست دارم، نگاه مادرانه ات را هنگام جدایی ها دوست دارم و تا ابد محتاج دستانت هستم، محتاج دستانی که سرم را نوازش می کرد، محتاج دستانی که پارچه ی خنک بر پیشانیم نهاد.

ای مادرم، ای کسی که هر چه گویم تلافی جانسوزی هایت نمی شود. ای کسی که آوردن نامت پر افتخار تر از قهرمان شدن در جهان است به خاط تمام خوبی هایی که در حقم کردی و من نادیده گرفتم مرا ببخش.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه