آموزش مرحله ای ماساژ برای آرامش اعصاب

تاريخ : 28 آگوست

انجام ماساژ بخشی از سبک زندگی سالم است و استفاده از تکنیک‌های ماساژ برای هریک از بخش‌های بدن نقش موثری بر آرامش ذهنی و روحی دارد. با ماساژ پا، سر، شانه،‌ گردن، کمر و دست‌ها جریان خون بهبود می‌یابد. به‌این‌ترتیب استرس کاهش یافته و حس شادابی افزایش می‌یابد. برای ماساژ به‌منظور دستیابی به آرامش اعصاب از تکنیک‌های مختلف، ماساژ قسمت‌های مختلف بدن و دستگاه‌های ماساژور می‌توان استفاده کرد. در این مقاله با آموزش ماساژ برای آرامش با نحوه ماساژ هر یک از قسمت‌های بدن و تکنیک‌های مناسب برای کاهش استرس و رفع تنش‌های روحی و ذهنی آشنا می‌شویم. اگر به‌دنبال این هستید که با استفاده از ماساژ استرس‌ را از خودتان دور کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

آموزش مرحله ای ماساژ برای آرامش اعصاب, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آماده‌سازی فضا؛ اولین قدم آموزش ماساژ برای آرامش

اولین موضوعی که در آموزش ماساژ برای آرامش اهمیت بسیاری دارد، آماده‌سازی فضا است. برای انجام این کار قبل از هر چیز به یک فضای مناسب و آرام نیاز دارید. به‌عنوان مثال به‌منظور ایجاد نور ملایم می‌توانید از شمع استفاده کنید یا فضایی مطبوع با موسیقی آرامش‌بخش یا عطرهای ملایم بسازید. برخی لوازم همچون روغن، لوسیون ماساژ با سنگ‌های گرم هم باعث بهبود تجربه ماساژ می‌شود.

دستگاه‌های ماساژ از تکنیک‌های مختلفی برای ایجاد احساس آرامش در افراد بهره می‌برند. به‌عنوان مثال با خرید ماساژور گردن امکان دریافت ماساژ مالشی و شیاتسو را خواهید داشت. این تکنیک‌ها باعث بهبود جریان خون و احساس شادابی و آرامش می‌شود.

شروع ماساژ برای آرامش اعصاب از پاها

یکی از انواع ماساژ ریلکسی که نقش موثری بر کاهش استرس و آرامش ذهنی و روحی دارد، ماساژ پا است. این کار را با گرم کردن و حرکات پیچ‌وتابی آغاز کنید. برای شروع ماساژ مقداری از روغن یا لوسیون مخصوص را به دستانتان بمالید؛ سپس با حرکات نرم و کشیده از انگشتان پا شروع کرده و به سمت قلب حرکت کنید. این کار با استفاده از کف دست، انگشت‌ها و شست باعث بهبود گردش خون و گرم شدن عضلات می‌شود.

فشار عمیق‌تری را با انگشتان یا دستگاه ماساژور بدن به‌صورت دایره‌ای اعمال کنید. استفاده از این تکنیک به رفع گرفتگی‌های پا و ایجاد آرامش کمک می‌کند. تکنیک‌های مالشی و اعمال فشار روی پایانه‌های عصبی مشخص در پا باعث ایجاد واکنش عصبی و آرامش می‌شود. ماساژ پا علاوه‌بر کاهش استرس و ایجاد احساس آرامش، باعث بهبود خواب نیز خواهد شد. با خرید ماساژور پا می‌توانید از برنامه‌های ماساژ اتوماتیک پا استفاده کنید. این دستگاه به ۳۰ کیسه هوا، ۳ رولینگ کف پا و هیتر گرمایشی برای رفع گرفتگی‌های عضلانی و ایجاد احساس آرامش مجهز است.

آموزش مرحله ای ماساژ برای آرامش اعصاب, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مراحل بعدی ماساژ برای آرامش؛‌ از پاها به سمت کمر بروید

برای ماساژ کمر علاوه‌بر محیط آرام و انتخاب روغن ماساژ، تهیه حوله و بالش مناسب را فراموش نکنید. بعد از آماده کردن این وسایل می‌توانید روغن را روی دستانتان ریخته و فرایند ماساژ را آغاز کنید. برای ماساژ کمر به‌منظور رفع تنش‌های و دستیابی به آرامش می‌توان از تکنیک‌های مختلفی استفاده کرد. در ادامه با این تکنیک‌ها آشنا می‌شویم:‌

  1. ماساژ ریتمیک کف دست:‌ کوبش ریتمیک کامل کف دست به مدت ۵ تا دقیقه از قسمت پایین کمر به سمت گردن و بالعکس.
  2. ماساژ ریتمیک با پاشنه دست: حرکت چرخشی هر دو دست از پایین کمر به سمت بالا به مدت ۵ دقیقه.
  3. ماساژ ریتمیک دست روی دست: یک دست روی دست دیگر قرار گرفته و ماساژ با فشار هر دو دست از عرض کمر به پهلوها انجام می‌شود.
  4. ماساژ مضاعف با‌ انگشت شست: با دست به انگشت شست دست دیگر فشار وارد کنید. این حرکت را از بیرون به سمت ستون فقرات و از قسمت پایین کمر تا گردن انجام دهید.
  5. ماساژ مضاعف با استفاده انگشت وسط:‌ ماساژ اطراف ستون فقرات با حرکات نقطه‌ای و فشار کم با استفاده از دو انگشت سبابه و انگشت وسطی.
  6. ماساژ با استفاده از ساعد: ماساژ‌ کمر با استفاده از ساعد از پایین کمر به سمت گردن و با فشار ملایم انجام می‌شود.
  7. ماساژ مضاعف با‌ انگشت شست به صورت نقطه‌ای: ماساژ شست به‌صورت نقطه‌ای با دامنه حرکت بسیار کم انجام می‌شود. حرکت در این تکنیک به‌صورت ضربه‌ای و بدون حرکت طولی است.

اگر ساعات بسیاری از روز در حال رانندگی هستید یا به‌دلیل مشغله‌های کاری فرصت رفتن به جلسه‌های ماساژ را ندارید پیشنهاد می‌کنیم یک روکش صندلی ماساژور تهیه کنید. این ماساژور به کیسه هوا برای ماساژ نشیمنگاه و پهلو‌ها مجهز است و گوی ماساژور با قابلیت تنظیم زاویه چرخش برای ماساژ شانه و گردن دارد.

ماساژ شانه‌ و دست برای آرامش اعصاب با حرکات مالشی و دایره‌ای

بعد از ماساژ پا و کمر نوبت به ماساژ‌ شانه‌ و دست می‌رسد. استفاده از ماساژ و تسکین درد در این بخش‌ها ارتباط مستقیمی با آرامش و تنش‌های ذهنی و روحی دارد. نوازش و ورز دادن بهترین تکنیک‌ها برای رسیدن به آرامش محسوب می‌شوند. نوازش کردن به افزایش گردش خون، ترمیم پوست و بافت‌های آسیب‌دیده و کاهش گره‌های عضلانی کمک کرده و منجر‌به ایجاد احساس آرامش می‌شود. برای ورز دادن هم از حرکت دایره‌ای کف دست‌ها روی شانه و ماهیچه‌ها استفاده کنید. برای ماساژ دست‌ها نیز به‌آرامی و با حرکات لمسی و دایره‌ای با فشار ملایم از پایین به سمت بالای دست‌ها بروید.

نقش ماساژ صورت، گردن و سر برای رسیدن به آرامش

در آخرین مرحله آموزش ماساژ برای آرامش باید به ماساژ صورت و گردن توجه داشته باشید. ماساژ صورت باعث از بین رفتن تنش‌های روزمره و بهبود انعطاف‌پذیری بافت‌ها می‌شود. در آموزش ماساژ صورت برای آرامش باید از کف دست برای مالیدن گونه‌ها و پیشانی استفاده کرد. پوست صورت را با استفاده از کف دست به آرامی به سمت پایین کشیده و سپس رها کنید. این روند را برای چند بار ادامه دهید. برای ماساژ امتداد بینی و نزدیک چشم از نوک انگشتان کمک بگیرید. با این کار می‌توانید ماهیچه‌های کوچک صورت را نیز ماساژ دهید.

ماساژ شقیقه‌ها نیز می‌تواند نقش موثری در تسکین میگرن و کاهش استرس داشته باشد. ماساژ پشت گردن سردردهای تنشی و کم‌خوابی را تسکین می‌دهد. هنگام ماساژ پشت گردن حتما عضلات را ماساژ دهید؛ زیرا ماساژ‌ استخوان‌های ستون فقرات باعث اعمال فشار به نخاع و درد خواهد شد.

آموزش مرحله ای ماساژ برای آرامش اعصاب, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

ماساژورهای مبل ماساژ؛ بهترین ابزار برای آرامش در هر لحظه و هر مکان

یکی از بهترین، لذت‌بخش‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای آرامش اعصاب و کاهش استرس و اضطراب ماساژ است. در این مقاله با آموزش ماساژ برای آرامش سعی کردیم تا شما را برای مدیریت اضطراب و کاهش استرس یاری کنیم. انجام تکنیک‌های ماساژ به روش‌های صحیح نقش موثری در کاهش فشارها و از بین رفتن نگرانی‌های روزمره دارد. اگر به‌دلیل مشغله بالا فرصت کافی برای رفتن به مراکز ماساژ ندارید، صندلی‌های ماساژور و دستگاه‌های ماساژ پرتابل گزینه‌ای مناسبی برای دستیابی به آرامش اعصاب هستند.

نحوه کار با صندلی‌های ماساژور و انواع ماساژورهای پرتابل مبل ماساژ‌ بسیار آسان است. همچنین می‌توانید ماساژورهای پرتابل را در هر زمان و مکانی استفاده کنید. انواع صندلی ماساژ، ماساژور پا، گردن و بدن مبل ماساژ به تکنیک‌های مختلف ماساژ، قابلیت تنظیم سرعت، کیسه‌ هوا، گوی ماساژ و سیستم گرمایشی برای بهبود گردش خون، رفع گرفتگی عضلات و کاهش استرس و ایجاد احساس خوشایند در افراد مجهز هستند. برای تهیه این محصولات می‌توانید به سایت moblemassage.com مراجعه کنید.

/ر/پ

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي