مزایای استفاده از میز اداری ایستاده

میز اداری ایستاده یکی از کاربردترین انواع میزهای اداری است که می تواند تنوعی هرچند محدود، در حالت نشستن شما ایجاد کند. این دسته از میزهای استاندارد می توانند شرایط بهتری برای فعالیت های اداری فراهم کرده و اثرات منفی ناشی از نشستن های طولانی مدت، پشت میزهای معمولی را از بین ببرند. اما این تنها مزیت استفاده از میز های ایستاده اداری نیست. با ما همراه باشید تا با این نوع میزهای ایستاده اداری و سایر فواید استفاده از آنان آشنا شوید.

مزایای استفاده از میز اداری ایستاده

معرفی میز اداری ایستاده

اغلب ما بیش از 40 ساعت از هفته را پشت میزهای اداری می گذرانیم. میزهایی که فاقد قابلیت تنظیم ارتفاع بوده و تنها در یک حالت برای نشستن بر روی صندلی به کار می روند. استفاده مستمر از این میزها خطرات بسیاری را برای جسم و روان کارمندان به همراه می آورد. ابتلا به دیسک کمر، چاقی، دیابت و کاهش انگیزه در انجام کارها، تنها بخشی از عوارض استفاده از میزهای معمولی است.

بروز این خطرات و آسیب ها سازندگان میزهای اداری استاندارد را به فکر طراحی یک میز خاص با شرایط کاری متفاوت انداخت. نتیجه نهایی یک میز ایستاده استاندارد بود. میزهای ایستاده توانستند با تغییر وضعیت کارمندان، سلامت جسم و روان آنان را بهبود دهند.

از زمانی که استفاده از میزهای اداری ایستاده محبوب و پرطرفدار گشت، نمونه های بهتری از این میز روانه بازار شد. امروزه میزهای ایستاده جدید، قابلیت تنظیم ارتفاع از طریق موتورهای الکتریکی و یا میل لنگ دستی را در بر دارند. شما می توانید از این میز برای حالتی که کاملاً ایستاده اید، استفاده کنید.

مزایای استفاده از میز اداری ایستاده

اینکار کمک زیادی به صاف شدن کمر و کاهش احتمال ابتلا به دیسک می کند. حتی می توانید حالتی ما بین نشستن و ایستادن ایجاد کرده و شرایط مناسبی برای انجام برخی فعالیت های اداری خاص مانند بررسی نقشه های معماری، فراهم کنید.

حذف صندلی اداری مهم ترین تغییری ست که میز اداری ایستاده در دکوراسیون اداری شما ایجاد می کند.  پیداست که با حذف صندلی، گردش به اطراف و جابجایی برای کارمندان ساده تر می شود. این مسئله در برخی مشاغل خاص که نیاز به جابجایی مکرر دارند، یک موهبت بزرگ به حساب می آید. در سایر مشاغل نیز یک وضعیت متفاوت برای کار فراهم کرده و به کالری سوزی کارمندان کمک می کند.

مزایای خرید میز اداری ایستاده

با عملکرد میزهای ایستاده در دفاتر کاری آشنا شدید. می توانید حدس بزنید که خرید این میز تا چه حد به کالری سوزی و کاهش وزن کمک می کند. اما احتمالاً از سایر مزایای موجود در این میزها بی خبر هستید. اساساً خرید یک میز اداری ایستاده فوایدی همچون موارد زیر را در بر خواهد داشت.

·      افزایش روحیه و بهبود راندمان کاری

حتماً دقت کرده اید که نشستن مستمر در پشت میزهای معمولی موجب ایجاد احساساتی همچون رخوت و کسالت می شود. بسیاری از کارمندان پس از میل کردن ناهار، به قدری سنگین می شوند که تصمیم می گیرند تا پشت میز کمی چرت بزنند. این مسئله موجب کاهش روحیه کاری شده و راندمان کارمندان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. با استفاده از میزهای ایستاده و تنظیم ارتفاع آنان در یک حالت مناسب، می توان حس کسالت را از کارمندان دور کرد.

پیداست که با داشتن انگیزه و انرژی بالا، راندمان کاری نیز بهبود می یابد. شاید تصور کنید در زمان استفاده از میزهای ایستاده ناچارید 7 ساعت از روز را به شکل ایستاده به فعالیت بپردازید. اما در این خصوص اشتباه می کنید. شما می توانید برای ساعاتی کوتاه ارتفاع میز را تغییر داده و برای کمک به حفظ تعادل وزن کمی ایستاده فعالیت کنید.

مزایای استفاده از میز اداری ایستاده

·      کاهش احتمال ابتلا به بیماری های جسمانی

زمانی که پشت میز می نشینید، بخش مرکزی بدن خود را برای انجام فعالیت های عادی به زحمت می اندازید. این در حالیست که در حالت ایستاده، کلیه ارگان ها به راحتی به فعالیت می پردازند. گردش خون حالت طبیعی داشته و قند خون شما نیز نرمال تر است. به همین خاطر است که امروزه استفاده از میزهای ایستاده ترند شده و مورد توجه بسیاری از مدیران قرار گرفته است. پس اگر به فکر سلامتی خود هستید، خرید اینترنتی میز اداری را در اولویت قرار دهید.

·      کمک به تناسب اندام و کالری سوزی

همه ما از اثرات نامطلوب نشستن در بروز چاقی مطلع هستیم. متأسفانه نشستن های طولانی مدت خطر ابتلا به چاقی را حتی در افراد لاغر نیز تشدید می کنند. با خرید میز ایستاده اداری می توان در ساعاتی از روز ارتفاع میز را در حالت ایستاده قرار داد و به کالری سوزی بدن کمک کرد. این کار بلافاصله پس از خوردن ناهار و سایر وعده ها، کمک بیشتری به جلوگیری از چاقی می کند.

انواع مختلف میز اداری ایستاده

پیداست که تا به اینجا برای خرید میزهای ایستاده متقاعد شده اید. اما احتمالاً نمی دانید در میان تنوع گسترده میزهای ایستاده کدام یک برای محیط کاری شما مناسب تر خواهد بود. با بررسی انواع مختلف میزهای ایستاده، به راحتی بهترین میز اداری ایستاده را انتخاب خواهید کرد.

مزایای استفاده از میز اداری ایستاده

·      میز اداری ایستاده با قابلیت تنظیم ارتفاع

این نوع میز اداری بهترین و کارآمد ترین نوع میزهای ایستاده است که می تواند برای انجام فعالیت های اداری به شکل ایستاده و یا نشسته به کار رود. به خاطر داشته باشید بالا بردن ارتفاع این میز، به هیچ وجه موجب تکان خوردن تجهیزات اداری موجود در آن نمی شود. میزهای ایستاده با قابلیت تنظیم ارتفاع، معمولاً از طریق موتورهای الکترونیکی و یا سیستم تعادل کنترل و تنظیم می شوند.

·      میز ایستاده ثابت

میزهای ثابت ایستاده قابلیت تنظیم ارتفاع را در بر ندارند و تنها برای استفاده در یک حالت استاندارد مناسب هستند. این دسته از میزها گزینه مناسبی برای تشکیل دورهمی و بحث و گفتگو برای انجام یک پروژه اداری به شمار می روند. میزهای ثابت ایستاده بیشترین کارکرد را در دفاتر اداری خانگی دارند.

·      میز ایستاده تریبون

از میزهای تریبون در سالن کنفرانس دفاتر کاری استفاده می شود. این میز می تواند مدارک و اسناد سخنران را در خود جای داده و شرایط مناسبی برای سخنرانی فراهم کند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه